SanDisk CF Extreme IV - większa pojemność i prędkość

{BLD|Photokina 2008. Na stoisku firmy SanDisk zaprezentowano nowe, ulepszone karty Compact Flash Extreme IV. Zmiany w serii Extreme IV przypominają te dokonane w serii Extreme III kilkanaście dni temu - producent zwiększył maksymalną pojemność do 16 GB i podniósł minimalną gwarantowaną prędkość transferu o ponad 12%.}
Karty Compact Flash Extreme IV to najszybsze i najbardziej odporne nośniki w ofercie tej firmy. Do tej pory gwarantowały transfer na poziomie 40 MB/s. Przy okazji dzisiejszej premiery karty o nowej pojemności SanDisk poinformował, że zwiększa prędkość wszystkich nośników z tej serii do poziomu 45 MB/s. Taki transfer jest gwarantowany podczas używania aparatów wspierających technologię UDMA.


Jak wspomnieliśmy, oprócz wyższej prędkości pojawiła się też nowa pojemność - 16 GB. Nowa karta, podobnie jak poprzednie, jest niezwykle odporna na niesprzyjające warunki zewnętrzne. Wytrzymuje temperaturę od minus 25 do plus 85 stopni Celsjusza. Nowy produkt przetestował znany wielu {LNK|http://www.robgalbraith.com;Rob Galbraith, który już wcześniej testował prędkości innych nośników. Według jego wyliczeń nowy Compact Flash SanDiska jest najszybszym wśród wszystkich 16-gigabajtówek.

Na końcu prezentujemy ceny odświeżonych kart CF Extreme IV (w Euro, bez podatku VAT!):
  • 4 GB - 84,5
  • 8 GB - 169
  • 16 GB - 281
  • czytnik Fire Wire - 69
]Poniżej informacja prasowa firmy SanDisk:

KARTA SANDISK EXTREME IV COMPACTFLASH O PODWÓJNEJ POJEMNOŚCI I WIĘKSZEJ SZYBKOŚCI

Zwiększona wydajność pozwala profesjonalnym fotografom poświęcić więcej czasu na robienie zdjęć, a mniej na końcową obróbkę obrazu

Kolonia, Niemcy, 23 września 2008
- Firma SanDisk poinformowała dziś, że wprowadza do sprzedaży ulepszoną rodzinę kart pamięci SanDisk ExtremeŸ IV CompactFlash (CF), aby lepiej odpowiedzieć na potrzeby profesjonalnych fotografów cyfrowych. Szybkość całej serii wysokowydajnych kart SanDisk Extreme IV zwiększono o 12,5% - do 45 megabajtów na sekundę (MB/s), a nowa karta 16-gigabajtowa (GB) jest dwukrotnie bardziej pojemna od poprzednich modeli. Informację tę podano na targach branżowych Photokina, gdzie SanDisk prezentuje swoje produkty w hali 5.1 na stoisku A20.

Karty pamięci SanDisk Extreme IV CompactFlash 45MB/s (300x) oferują zaawansowane technologie i są w pełni zgodne ze wszystkimi aparatami CompactFlash, w tym najnowszymi modelami obsługującymi UDMA. Karty SanDisk Extreme IV CF zostały przetestowane w wielu aparatach kompaktowych i lustrzankach wiodących producentów, takich jak seria Canon EOS, aparaty Nikon D300 i D3, Sony Alpha A700 oraz Olympus E500 i E3. W zależności od użytego aparatu, zwiększona wydajność kart pamięci SanDisk Extreme IV może zmniejszyć opóźnienie między kolejnymi zdjęciami pozwalając na zrobienie większej liczby fotografii. Szybkie karty oszczędzają czas fotografów i usprawniają ich pracę dzięki szybszemu przenoszeniu danych z karty do komputera.

Rob Galbraith, profesjonalny fotograf i niezależny recenzent cyfrowego sprzętu do obróbki obrazu, przetestował kartę pamięci 16GB SanDisk Extreme IV i opublikował swoją recenzję na witrynie http://www.robgalbraith.com. Po przeprowadzeniu testów wydajności w aparatach cyfrowych Nikon D700 i Canon EOS-1Ds Mark III Rob stwierdził, że karta 16GB SanDisk Extreme IV oferuje największą szybkość zapisu spośród kart o pojemności 16GB. Dodał, że równie wysokiej wydajności można oczekiwać w przypadku zastosowania karty w większości albo we wszystkich nowoczesnych lustrzankach cyfrowych firm Canon i Nikon.

Nowe, pojemne i wydajne karty SanDisk Extreme IV CompactFlash są idealne dla zawodowych fotografów, którzy zwykle robią zdjęcia w formatach RAW lub RAW + JPG, co wymaga nawet dziesięciokrotnie większej pojemności karty niż w przypadku obrazów JPG. Ponadto, fotografowie, którzy regularnie używają trybu seryjnego lub ciągłego podczas fotografowania sportu, przyrody lub mody, również skorzystają na zwiększonej pojemności i wydajności.

"Nowa karta 16GB SanDisk Extreme IV CompactFlash o szybkości 45MB/s pokazuje, że firmie SanDisk zależy na tym, aby zaoferować zawodowym fotografom taką wydajność, jakiej wymagają," - powiedziała Susan Park, dyrektor ds. marketingu produktów konsumenckich w firmie SanDisk. - "Naszym celem jest zmaksymalizować produktywność fotografów poprzez wyposażenie ich w karty, które oferują dużą pojemność i wysokie tempo transmisji danych".

"Hasselblad i SanDisk od dawna wspólnie pracują nad rozwojem fotografii cyfrowej," - powiedział Christian Poulsen, dyrektor generalny Hasselblad. - "Zwiększona pojemność i szybkość karty 16 GB SanDisk Extreme IV pozwalają nam zoptymalizować ścianki cyfrowe Hasselblad oraz aparaty H3D pod kątem zastosowań profesjonalnych".

Karty SanDisk Extreme IV są objęte dożywotnią ograniczoną gwarancją i oferują najszerszy w branży zakres temperatur pracy, od minus 25°C do plus 85°C. Wreszcie dane z kart Extreme IV CF można przenosić do komputera za pomocą czytnika SanDisk Extreme FireWire (sprzedawanego oddzielnie), który przyspiesza pracę, przenosząc duże pliki obrazu przez port FireWire z szybkością do 45MB/s.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0