SanDisk CF Extreme IV - większa pojemność i prędkość

0
Michal Grzegorczyk
23 Wrzesień 2008
Artykuł na: 4-5 minut
{BLD|Photokina 2008. Na stoisku firmy SanDisk zaprezentowano nowe, ulepszone karty Compact Flash Extreme IV. Zmiany w serii Extreme IV przypominają te dokonane w serii Extreme III kilkanaście dni temu - producent zwiększył maksymalną pojemność do 16 GB i podniósł minimalną gwarantowaną prędkość transferu o ponad 12%.}
Karty Compact Flash Extreme IV to najszybsze i najbardziej odporne nośniki w ofercie tej firmy. Do tej pory gwarantowały transfer na poziomie 40 MB/s. Przy okazji dzisiejszej premiery karty o nowej pojemności SanDisk poinformował, że zwiększa prędkość wszystkich nośników z tej serii do poziomu 45 MB/s. Taki transfer jest gwarantowany podczas używania aparatów wspierających technologię UDMA.


Jak wspomnieliśmy, oprócz wyższej prędkości pojawiła się też nowa pojemność - 16 GB. Nowa karta, podobnie jak poprzednie, jest niezwykle odporna na niesprzyjające warunki zewnętrzne. Wytrzymuje temperaturę od minus 25 do plus 85 stopni Celsjusza. Nowy produkt przetestował znany wielu {LNK|http://www.robgalbraith.com;Rob Galbraith, który już wcześniej testował prędkości innych nośników. Według jego wyliczeń nowy Compact Flash SanDiska jest najszybszym wśród wszystkich 16-gigabajtówek.

Na końcu prezentujemy ceny odświeżonych kart CF Extreme IV (w Euro, bez podatku VAT!):
  • 4 GB - 84,5
  • 8 GB - 169
  • 16 GB - 281
  • czytnik Fire Wire - 69
]Poniżej informacja prasowa firmy SanDisk:

KARTA SANDISK EXTREME IV COMPACTFLASH O PODWÓJNEJ POJEMNOŚCI I WIĘKSZEJ SZYBKOŚCI

Zwiększona wydajność pozwala profesjonalnym fotografom poświęcić więcej czasu na robienie zdjęć, a mniej na końcową obróbkę obrazu

Kolonia, Niemcy, 23 września 2008
- Firma SanDisk poinformowała dziś, że wprowadza do sprzedaży ulepszoną rodzinę kart pamięci SanDisk ExtremeŸ IV CompactFlash (CF), aby lepiej odpowiedzieć na potrzeby profesjonalnych fotografów cyfrowych. Szybkość całej serii wysokowydajnych kart SanDisk Extreme IV zwiększono o 12,5% - do 45 megabajtów na sekundę (MB/s), a nowa karta 16-gigabajtowa (GB) jest dwukrotnie bardziej pojemna od poprzednich modeli. Informację tę podano na targach branżowych Photokina, gdzie SanDisk prezentuje swoje produkty w hali 5.1 na stoisku A20.

Karty pamięci SanDisk Extreme IV CompactFlash 45MB/s (300x) oferują zaawansowane technologie i są w pełni zgodne ze wszystkimi aparatami CompactFlash, w tym najnowszymi modelami obsługującymi UDMA. Karty SanDisk Extreme IV CF zostały przetestowane w wielu aparatach kompaktowych i lustrzankach wiodących producentów, takich jak seria Canon EOS, aparaty Nikon D300 i D3, Sony Alpha A700 oraz Olympus E500 i E3. W zależności od użytego aparatu, zwiększona wydajność kart pamięci SanDisk Extreme IV może zmniejszyć opóźnienie między kolejnymi zdjęciami pozwalając na zrobienie większej liczby fotografii. Szybkie karty oszczędzają czas fotografów i usprawniają ich pracę dzięki szybszemu przenoszeniu danych z karty do komputera.

Rob Galbraith, profesjonalny fotograf i niezależny recenzent cyfrowego sprzętu do obróbki obrazu, przetestował kartę pamięci 16GB SanDisk Extreme IV i opublikował swoją recenzję na witrynie http://www.robgalbraith.com. Po przeprowadzeniu testów wydajności w aparatach cyfrowych Nikon D700 i Canon EOS-1Ds Mark III Rob stwierdził, że karta 16GB SanDisk Extreme IV oferuje największą szybkość zapisu spośród kart o pojemności 16GB. Dodał, że równie wysokiej wydajności można oczekiwać w przypadku zastosowania karty w większości albo we wszystkich nowoczesnych lustrzankach cyfrowych firm Canon i Nikon.

Nowe, pojemne i wydajne karty SanDisk Extreme IV CompactFlash są idealne dla zawodowych fotografów, którzy zwykle robią zdjęcia w formatach RAW lub RAW + JPG, co wymaga nawet dziesięciokrotnie większej pojemności karty niż w przypadku obrazów JPG. Ponadto, fotografowie, którzy regularnie używają trybu seryjnego lub ciągłego podczas fotografowania sportu, przyrody lub mody, również skorzystają na zwiększonej pojemności i wydajności.

"Nowa karta 16GB SanDisk Extreme IV CompactFlash o szybkości 45MB/s pokazuje, że firmie SanDisk zależy na tym, aby zaoferować zawodowym fotografom taką wydajność, jakiej wymagają," - powiedziała Susan Park, dyrektor ds. marketingu produktów konsumenckich w firmie SanDisk. - "Naszym celem jest zmaksymalizować produktywność fotografów poprzez wyposażenie ich w karty, które oferują dużą pojemność i wysokie tempo transmisji danych".

"Hasselblad i SanDisk od dawna wspólnie pracują nad rozwojem fotografii cyfrowej," - powiedział Christian Poulsen, dyrektor generalny Hasselblad. - "Zwiększona pojemność i szybkość karty 16 GB SanDisk Extreme IV pozwalają nam zoptymalizować ścianki cyfrowe Hasselblad oraz aparaty H3D pod kątem zastosowań profesjonalnych".

Karty SanDisk Extreme IV są objęte dożywotnią ograniczoną gwarancją i oferują najszerszy w branży zakres temperatur pracy, od minus 25°C do plus 85°C. Wreszcie dane z kart Extreme IV CF można przenosić do komputera za pomocą czytnika SanDisk Extreme FireWire (sprzedawanego oddzielnie), który przyspiesza pracę, przenosząc duże pliki obrazu przez port FireWire z szybkością do 45MB/s.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
O nowych formatach przywróconego do życia slajdu Kodaka słyszymy już od roku. Nareszcie trafiają na rynek.
29
0
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
14
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)