Kodak Easy Share W820 i W1020 - ramki do zdjęć oknem na świat

Kodak wprowadza na rynek zaawansowane, bezprzewodowe ramki do zdjęć. Kodak Easy Share W820 i W1020 pozwalają na wyświetlanie zdjęć w formacie HD, a moduł Wi-Fi pozwala na bezprzewodowe przesyłanie zdjęć i filmów z komputera do ramki. Poza tym nowe rami umożliwiają bezpłatne przeglądanie ponad 200 kanałów informacyjnych FrameChannel i korzystanie z Kodak Gallery.
Współczesna ramka fotograficzna nie tylko wyświetla zdjęcia i filmy, które zrobiliśmy naszym aparatem cyfrowym, robi znacznie więcej. Kodak we współpracy z Flickr, FrameChannel i Kodak Gallery stworzył ramkę, która umożliwia dostęp do informacji i zdjęć innych użytkowników systemu Kodak Gallery. Do sterowania funkcjami ramki służy dotykowa obudowa Quick Touch Border.
Kodak Easy Share W820

Zapraszamy do zapoznani się z informacją prasową producenta:
Warszawa, 10 lipca 2008 - Kodak poinformował dziś o wprowadzeniu serii elektronicznych ramek do zdjęć z licznymi innowacyjnymi funkcjami i dostępem do treści online. Za pomocą 10- i 8-calowych ramek konsumenci będą mogli łączyć się z takimi witrynami, jak Kodak Gallery i Flickr, na których fotoamatorzy udostępniają zdjęcia, oraz korzystać z menedżera treści internetowych FrameChannel, usługi dostarczanej przez firmę Frame Media, Inc.

"Firma Kodak kontynuuje wprowadzanie ofert opartych o strategiczne porozumienia, dzięki którym użytkownicy mogą odkrywać świat bez granic" - stwierdził John Blake, dyrektor generalny działu Digital Capture and Devices i wiceprezes Eastman Kodak Company. "Współpraca firmy Kodak z pionierami w dziedzinie udostępniania zdjęć i treści sprawia, że konsumenci łatwiej niż kiedykolwiek mogą prezentować swoje zdjęcia rodzinie i znajomym".


Partnerzy oferty bezprzewodowych elektronicznych ramek do zdjęć:

Kodak EasyShare Flickr

Kodak i Flickr, światowi liderzy w branży fotografii amatorskiej, łączą siły, aby ułatwić użytkownikom Flickr prezentowanie zdjęć w wygodnych i nowoczesnych bezprzewodowych elektronicznych ramkach. Dzięki współpracy z firmą Kodak, członkowie Flickr będą mogli oglądać własne cyfrowe zdjęcia, a także interesujące fotografie Flickr z całego świata w nowych bezprzewodowych elektronicznych ramkach Kodak EasyShare.

FrameChannel
Dzięki ponad 200 kanałom dynamicznej treści, połączenie z FrameChannel za pośrednictwem bezprzewodowej elektronicznej ramki do zdjęć Kodak EasyShare umożliwi konsumentom przeglądanie najnowszych wiadomości i prognoz pogody, komunikatów o ruchu ulicznym, wyników imprez sportowych oraz wielu innych informacji za naciśnięciem przycisku. FrameChannel to także portal udostępniający zdjęcia prezentowane w popularnych witrynach fotoamatorom i społeczności internetowej.

Kodak Gallery
Kodak Gallery to nieodłączny partner Kodak EasyShare w dziedzinie bezprzewodowych elektronicznych ramek do zdjęć. Połączenie bezprzewodowej elektronicznej ramki Kodak EasyShare z Kodak Gallery umożliwia konsumentom przeglądanie albumów własnych i albumów znajomych bezpośrednio w ramce.

Dodatkowa funkcja Picture Mail służy z kolei do automatycznego powiadamiania użytkownika o udostępnieniu zdjęć przez innego członka Kodak Gallery. Po włączeniu tej opcji w bezprzewodowej elektronicznej ramce do zdjęć Kodak EasyShare na ekranie wyświetlany jest komunikat powiadamiający o pojawieniu się nowych zdjęć. Ponadto członkowie mogą teraz wysyłać zdjęcia za pośrednictwem Kodak Gallery z własnej ramki do ramek znajomych. Nie jest do tego potrzebny komputer; podobnie jak w przypadku Flickr i FrameChannel, korzystanie z tej usługi jest bezpłatne.


Funkcje bezprzewodowych elektronicznych ramek do zdjęć Kodak EasyShare
Nowe bezprzewodowe elektroniczne ramki Kodak EasyShare W820 i W1020 nie są zwykłymi ramkami do zdjęć - to prawdziwe okna na świat. Kodak Gallery i Flickr umożliwiają łączność ze znajomymi i rodziną. Bezprzewodowa technologia ułatwia dostęp do wspomnień - zarówno tych zapisanych w pamięci domowego komputera, jak i w sieci. Intuicyjny margines dotykowy Quick Touch Border zapewnia błyskawiczny dostęp do najnowszych wiadomości, prognozy pogody, wyników imprez sportowych i wielu innych informacji. To potęga Internetu pod palcami użytkownika.
  • Elektroniczne ramki do zdjęć Kodak wyświetlają obraz w formacie HD (proporcje ekranu 16:9). Odwzorowanie kolorów jest zgodne ze standardami Kodak, a system Kodak Color Science zapewnia soczystość barw i estetykę kadru
  • Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia bezprzewodowe przesyłanie zdjęć i filmów z komputera osobistego do ramki
  • Do sterowania funkcjami ramki służy dotykowa obudowa Quick Touch Border, umożliwiająca łatwą obsługę przez dotyk lub przesuwanie palcami poza strefą wyświetlacza, czyli bez pozostawiania na nim smug i odcisków palców
  • 512 MB pamięci wewnętrznej wystarcza na zapisanie do 4000* zdjęć. Kolejne fotografie można zapisać, korzystając z dwóch wygodnie umieszczonych gniazd kart pamięci
  • Dopasowanie ramki do wystroju wnętrza ułatwiają dołączone do każdego egzemplarza dwie ozdobne nakładki w kolorze czerwonym i srebrnym. Dodatkowo można także zakupić opcjonalne obudowy elektronicznych ramek na zdjęć Kodak dostępne w kolorze mahoniowym ze złotą nakładką, srebrnym z niebieską nakładką, czarnym z nakładką w kolorze szampana i kawowym z czarną nakładką. Łatwo wymienialne obudowy można nałożyć na ramkę, dostosowując jej wygląd do własnych upodobań
  • Wbudowane głośniki mogą służyć do odtwarzania ścieżki dźwiękowej filmów zarejestrowanych za pomocą aparatu cyfrowego lub utworów muzycznych w formacie MP3, będących podkładem do slajdów
  • Nowe oprogramowanie Kodak EasyShare Digital Display znacznie ułatwia kopiowanie zdjęć z komputera do elektronicznej ramki Kodak EasyShare. Oprogramowanie umożliwia nie tylko sortowanie i edycję zdjęć, ale także przenoszenie ulubionych fotografii i pokazów slajdów z komputera wprost do ramki. Korzystając z oprogramowania Digital Display, można szybko i łatwo zmieniać ustawienia ramki, a także wyświetlać zdjęcia zapisane w pamięci komputera lub na internetowych stronach Kodak Gallery, Flickr i FrameChannel.

* Faktyczna liczba zdjęć zależy od ich rozdzielczości

Cena i dostępność
Wszystkie produkty Kodaka wymienione w niniejszym komunikacie będą dostępne w sprzedaży detalicznej od września 2008. Nowe elektroniczne ramki do zdjęć Kodak EasyShare będą dostępne w sugerowanych cenach detalicznych:
Kodak Easy Share W820 - 700 zł
Kodak Easy Share W1020 - 900 zł

Oprogramowanie Kodak EasyShare Digital Frames Edition, z modułem Digital Display Software, będzie dostępne wraz ze wszystkimi modelami elektronicznych ramek do zdjęć Kodak EasyShare. Można je także pobrać bezpłatnie ze strony kodak.com.
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1