Kodak Easy Share W820 i W1020 - ramki do zdjęć oknem na świat

0
Marcin Falana
18 Lipiec 2008
Artykuł na: 6-9 minut
Kodak wprowadza na rynek zaawansowane, bezprzewodowe ramki do zdjęć. Kodak Easy Share W820 i W1020 pozwalają na wyświetlanie zdjęć w formacie HD, a moduł Wi-Fi pozwala na bezprzewodowe przesyłanie zdjęć i filmów z komputera do ramki. Poza tym nowe rami umożliwiają bezpłatne przeglądanie ponad 200 kanałów informacyjnych FrameChannel i korzystanie z Kodak Gallery.
Współczesna ramka fotograficzna nie tylko wyświetla zdjęcia i filmy, które zrobiliśmy naszym aparatem cyfrowym, robi znacznie więcej. Kodak we współpracy z Flickr, FrameChannel i Kodak Gallery stworzył ramkę, która umożliwia dostęp do informacji i zdjęć innych użytkowników systemu Kodak Gallery. Do sterowania funkcjami ramki służy dotykowa obudowa Quick Touch Border.
Kodak Easy Share W820

Zapraszamy do zapoznani się z informacją prasową producenta:
Warszawa, 10 lipca 2008 - Kodak poinformował dziś o wprowadzeniu serii elektronicznych ramek do zdjęć z licznymi innowacyjnymi funkcjami i dostępem do treści online. Za pomocą 10- i 8-calowych ramek konsumenci będą mogli łączyć się z takimi witrynami, jak Kodak Gallery i Flickr, na których fotoamatorzy udostępniają zdjęcia, oraz korzystać z menedżera treści internetowych FrameChannel, usługi dostarczanej przez firmę Frame Media, Inc.

"Firma Kodak kontynuuje wprowadzanie ofert opartych o strategiczne porozumienia, dzięki którym użytkownicy mogą odkrywać świat bez granic" - stwierdził John Blake, dyrektor generalny działu Digital Capture and Devices i wiceprezes Eastman Kodak Company. "Współpraca firmy Kodak z pionierami w dziedzinie udostępniania zdjęć i treści sprawia, że konsumenci łatwiej niż kiedykolwiek mogą prezentować swoje zdjęcia rodzinie i znajomym".


Partnerzy oferty bezprzewodowych elektronicznych ramek do zdjęć:

Kodak EasyShare Flickr

Kodak i Flickr, światowi liderzy w branży fotografii amatorskiej, łączą siły, aby ułatwić użytkownikom Flickr prezentowanie zdjęć w wygodnych i nowoczesnych bezprzewodowych elektronicznych ramkach. Dzięki współpracy z firmą Kodak, członkowie Flickr będą mogli oglądać własne cyfrowe zdjęcia, a także interesujące fotografie Flickr z całego świata w nowych bezprzewodowych elektronicznych ramkach Kodak EasyShare.

FrameChannel
Dzięki ponad 200 kanałom dynamicznej treści, połączenie z FrameChannel za pośrednictwem bezprzewodowej elektronicznej ramki do zdjęć Kodak EasyShare umożliwi konsumentom przeglądanie najnowszych wiadomości i prognoz pogody, komunikatów o ruchu ulicznym, wyników imprez sportowych oraz wielu innych informacji za naciśnięciem przycisku. FrameChannel to także portal udostępniający zdjęcia prezentowane w popularnych witrynach fotoamatorom i społeczności internetowej.

Kodak Gallery
Kodak Gallery to nieodłączny partner Kodak EasyShare w dziedzinie bezprzewodowych elektronicznych ramek do zdjęć. Połączenie bezprzewodowej elektronicznej ramki Kodak EasyShare z Kodak Gallery umożliwia konsumentom przeglądanie albumów własnych i albumów znajomych bezpośrednio w ramce.

Dodatkowa funkcja Picture Mail służy z kolei do automatycznego powiadamiania użytkownika o udostępnieniu zdjęć przez innego członka Kodak Gallery. Po włączeniu tej opcji w bezprzewodowej elektronicznej ramce do zdjęć Kodak EasyShare na ekranie wyświetlany jest komunikat powiadamiający o pojawieniu się nowych zdjęć. Ponadto członkowie mogą teraz wysyłać zdjęcia za pośrednictwem Kodak Gallery z własnej ramki do ramek znajomych. Nie jest do tego potrzebny komputer; podobnie jak w przypadku Flickr i FrameChannel, korzystanie z tej usługi jest bezpłatne.


Funkcje bezprzewodowych elektronicznych ramek do zdjęć Kodak EasyShare
Nowe bezprzewodowe elektroniczne ramki Kodak EasyShare W820 i W1020 nie są zwykłymi ramkami do zdjęć - to prawdziwe okna na świat. Kodak Gallery i Flickr umożliwiają łączność ze znajomymi i rodziną. Bezprzewodowa technologia ułatwia dostęp do wspomnień - zarówno tych zapisanych w pamięci domowego komputera, jak i w sieci. Intuicyjny margines dotykowy Quick Touch Border zapewnia błyskawiczny dostęp do najnowszych wiadomości, prognozy pogody, wyników imprez sportowych i wielu innych informacji. To potęga Internetu pod palcami użytkownika.
  • Elektroniczne ramki do zdjęć Kodak wyświetlają obraz w formacie HD (proporcje ekranu 16:9). Odwzorowanie kolorów jest zgodne ze standardami Kodak, a system Kodak Color Science zapewnia soczystość barw i estetykę kadru
  • Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia bezprzewodowe przesyłanie zdjęć i filmów z komputera osobistego do ramki
  • Do sterowania funkcjami ramki służy dotykowa obudowa Quick Touch Border, umożliwiająca łatwą obsługę przez dotyk lub przesuwanie palcami poza strefą wyświetlacza, czyli bez pozostawiania na nim smug i odcisków palców
  • 512 MB pamięci wewnętrznej wystarcza na zapisanie do 4000* zdjęć. Kolejne fotografie można zapisać, korzystając z dwóch wygodnie umieszczonych gniazd kart pamięci
  • Dopasowanie ramki do wystroju wnętrza ułatwiają dołączone do każdego egzemplarza dwie ozdobne nakładki w kolorze czerwonym i srebrnym. Dodatkowo można także zakupić opcjonalne obudowy elektronicznych ramek na zdjęć Kodak dostępne w kolorze mahoniowym ze złotą nakładką, srebrnym z niebieską nakładką, czarnym z nakładką w kolorze szampana i kawowym z czarną nakładką. Łatwo wymienialne obudowy można nałożyć na ramkę, dostosowując jej wygląd do własnych upodobań
  • Wbudowane głośniki mogą służyć do odtwarzania ścieżki dźwiękowej filmów zarejestrowanych za pomocą aparatu cyfrowego lub utworów muzycznych w formacie MP3, będących podkładem do slajdów
  • Nowe oprogramowanie Kodak EasyShare Digital Display znacznie ułatwia kopiowanie zdjęć z komputera do elektronicznej ramki Kodak EasyShare. Oprogramowanie umożliwia nie tylko sortowanie i edycję zdjęć, ale także przenoszenie ulubionych fotografii i pokazów slajdów z komputera wprost do ramki. Korzystając z oprogramowania Digital Display, można szybko i łatwo zmieniać ustawienia ramki, a także wyświetlać zdjęcia zapisane w pamięci komputera lub na internetowych stronach Kodak Gallery, Flickr i FrameChannel.

* Faktyczna liczba zdjęć zależy od ich rozdzielczości

Cena i dostępność
Wszystkie produkty Kodaka wymienione w niniejszym komunikacie będą dostępne w sprzedaży detalicznej od września 2008. Nowe elektroniczne ramki do zdjęć Kodak EasyShare będą dostępne w sugerowanych cenach detalicznych:
Kodak Easy Share W820 - 700 zł
Kodak Easy Share W1020 - 900 zł

Oprogramowanie Kodak EasyShare Digital Frames Edition, z modułem Digital Display Software, będzie dostępne wraz ze wszystkimi modelami elektronicznych ramek do zdjęć Kodak EasyShare. Można je także pobrać bezpłatnie ze strony kodak.com.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową kamerą sportową
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową...
Od czasu gdy pierwsze drony wzbiły się w powietrze zastanawiamy się kiedy wreszcie ujrzymy model, który pozwoliłby na atrakcyjne uchwycenie naszych przygód czy...
8
0