Więcej Micro Piezo od Epsona

Photokina 2006. Epson zapowiedział na targach Photokina 2006 rozszerzenie zastosowań swojej oryginalnej technologii druku atramentowego Micro Piezo. Plany ekspansji dotyczą różnych dziedzin, od drukowania na tkaninach po "suche" minilaby cyfrowe.


Więcej informacji w poniższym komunikacie prasowym.

Epson dąży do zwiększenia sprzedaży technologii druku atramentowego i nawiązania nowych sojuszy biznesowych

Photokina, 25 września - 1 października 2006 r.
Seiko Epson Corp. ("Epson") ogłosił, że zamierza rozszerzyć zakres komercyjnych i przemysłowych zastosowań swojej technologii druku atramentowego Micro Piezo (tm). Unikatowa technologia Micro Piezo jest najlepiej znana z wielokrotnie nagradzanej rodziny drukarek atramentowych Epson Stylus Photo oraz Stylus Pro.

Jednakże Epson rozwinął również sieć partnerów handlowych i branżowych w dziedzinach takich jak druk zdjęć w zakładach fotograficznych, druk cyfrowy oraz druk tkanin. Wszyscy partnerzy używają technologii Micro Piezo do opracowywania produktów spełniających konkretne potrzeby rynkowe. Z uwagi na ten sukces Epson oferuje obecnie podobne możliwości innym partnerom, którzy chcieliby skorzystać na wspólnym rozwijaniu technologii Micro Piezo. Więcej informacji można znaleźć pod adresem
www.epson.co,jp/e/technology/device_business.htm

W miarę, jak systemy druku atramentowego znajdują coraz więcej zastosowań komercyjnych i przemysłowych, rośnie potencjał technologii Micro Piezo, która składa się z kluczowych komponentów drukujących - głowicy atramentowej i samego tuszu. Technologia Micro Piezo to system wystrzeliwania tuszu przeznaczony do drukarek atramentowych. Jest to oryginalne rozwiązanie firmy Epson, w którym sygnał elektryczny jest wysyłany do elementów piezoelektrycznych umieszczonych ponad każdą dyszą na głowicy, a krople tuszu są wystrzeliwane z siłą zależną od zmiany kształtu tych elementów. System zapewnia precyzyjną kontrolę nad elementami piezoelektrycznymi, co przekłada się na precyzyjną kontrolę nad rozmiarem kropel i najwyższą jakość druku.

Technologia ta pozwala drukować nie tylko za pomocą tuszów pigmentowych odpornych na wodę i światło, ale również za pomocą szerokiej gamy innych substancji, które można natryskiwać z wysoką precyzją.

Epson obecnie oferuje technologię druku atramentowego następującym firmom partnerskim, które wykorzystują ją w swoich produktach:


Branża fotograficzna:
Noritsu Koki Co., Ltd - Digital Dry Printer dDP-421, dDP-621, DP-100

Branża znaków graficznych:
Mimaki Engineering Co., Ltd. - JV5 Series, TX3 Series
Roland DG Corporation - Sol Jet Series
Mutoh Industries Ltd. - Toucan Series, ValueJet Series


Branża druku cyfrowego:
Dainippon Screen Mfg. Co., Ltd. - TruePressJet 520

Branża cyfrowego druku tkanin:
Robustelli S.r.L - Monna Lisa

Próbki głowic drukujących Micro Piezo będzie można oglądać od 26 września do 1 października na stoisku firmy Epson w holu 2.2 na targach Photokina 2006 w Kolonii w Niemczech.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0