Crane M3S i Weebill 3S - Zhiyun wprowadza na rynek dwa nowe gimbale

Autor: Redakcja Fotopolis

25 Maj 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Na rynek wchodzą nowe wersje jednych z najpopularniejszych gimbali marki Zhiyun. Crane M3S i Weebill 3S będą oferować m.in. jeszcze lepszą wydajność i poprawioną ergonomie.

Zhiyun Crane M3S - lekki i poręczny

Nowy Zhiyun M3S to narzędzie do vlogowania, filmowania w podróży i tworzenia kontentu dla mediów społecznościowych. Waży tylko 705 g i jest ultra-kompaktowy. Producent nie podaje konkretnych wartości udźwigu, ale zapewnia, że nowy model ma większą nośność niż jego poprzednik i może obsługiwać popularne pełnoklatkowe aparaty i obiektywy (np. zestaw Sony A7+24-70mm f4), jak również może być używany z telefonami komórkowymi i kamerami sportowymi.

W najnowszej wersji poprawiona została ergonomia i funkcjonalność. Dzięki nowemu kontrolerowi Bluetooth, który umożliwia bezprzewodowe sterowanie zoomem i nagrywaniem za pomocą jednego dotknięcia tworzenie treści ma stać się jeszcze łatwiejsze. Ponadto nowa, niestandardowa szybkozłączka typu "dwa w jednym" pozwala użytkownikowi zdemontować kamerę z gimbala w celu wymiany baterii, bez konieczności ponownego wyważania kamery.

Mocniejsza jest też wbudowana lampa. Dzięki nowo opracowanej technologii, którą Zhiyun nazywa Lumen Amplifier, moc światła może osiągnąć do 1000 luksów. Na uwagę zasługuje regulowana temperatura barwowa 2700-5500 K co jest idealnym rozwiązaniem, jeśli na przykład chcesz rozjaśnić cienie w jasnym świetle słonecznym.

Nowy gimbal jest wyposażony w szybkie ładowanie PD. Pełne naładowanie zajmuje tylko dwie godziny, a maksymalny czas pracy baterii wynosi do 7.5 godziny.

Zhiyun Weebill 3S - jeszcze większa wydajność

Gimbal Zhiyun Weebill 3S jest jednym z najpopularniejszych modeli Zhiyun dla profesjonalnych twórców treści. W najnowszej wersji producent zastosował kolejny upgrade algorytmów, co ma przełożyć się na jeszcze większą wydajność.

Nowa konstrukcja ma bardziej miękki uchwyt, który ułatwia trzymanie gimbala przez dłuższy czas bez zmęczenia. Wysuwany uchwyt typu sling może być dostosowany do chwytu oburęcznego i umożliwia regulację nachylenia w lewo i w prawo w kierunku uchwytu gimbala, a także środka ciężkości uchwytu, ułatwiając fotografowanie pod niskim kątem i w trybie sling.

Poza tym podpórka pod nadgarstki ma nowe regulowane pokrętło, dzięki czemu użytkownik może dostosować kąt do swoich preferencji.

Weebill 3S jest też wyposażony w innowacyjny system szybkiego zwalniania, który ułatwia użytkownikowi zmianę trybu z pionowego na poziomy bez konieczności ponownego wyważania gimbala.

Podobnie jak nowy M3S, Weebill 3S jest wyposażony w światło 1000 luksów (CRI 90+) z możliwością regulacji temperatury barwowej 2600-5500 K.

Z przodu gimbala znajdują się dwa konfigurowalne przyciski, które można ustawić i dostosować zgodnie z życzeniem użytkownika. Gimbal może również komunikować się z najpopularniejszymi modelami kamer przez Bluetooth, więc nie potrzebujesz kabla.

Zhiyun Weebill 3S zapewnia do 12 godzin pracy na baterii i osiąga pełną moc w ciągu zaledwie dwóch godzin ładowania.

Zhiyun Crane M3S i Weebill 3S - ceny i dostępność

Producent nie podaje daty rozpoczęcia sprzedaży, ale nastąpi to zapewne niedługo. Zhiyun Crane M3S ma kosztować 1549 zł, natomiast cena Weebill 3S wyniesie 1650 zł.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox M600R to pierwsza kolorowa lampa RGBW w profesjonalnej serii Knowled. Jej główne zalety to duża moc, bardzo szeroki zakres temperatur barwowych i wszechstronność pracy.
6
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI zaprezentowało najnowsza generację gimbali z serii Ronin. Seria RS 4 to między innymi jeszcze lepsza stabilizacja, wygodniejsze wyważanie, łatwe przepinanie aparatu do pracy w...
6