Nanlux Evoke 900C - mocna i wydajna lampa LED dla profesjonalistów

Autor: Redakcja Fotopolis

12 Kwiecień 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Nanlux kontynuuje rozwój linii świateł dedykowanych dla profesjonalnej branży filmowej. Właśnie na rynek wchodzi kolejny produkt z serii Evoke - Nanlux Evoke 900C.

Nowy Nanlux Evoke 900C to kompaktowa lampa o potężnej mocy i szerokim spektrum kolorów. Mimo niewielkiej wagi 7,7 kg (sama oprawa) może pochwalić się imponującą wydajnością 12940 luxów (z reflektorem 45° przy 5600 K).

RGBLAC, czyli jeszcze więcej kolorów

Nanlux Evoke 900C jest wyposażony w najnowocześniejszy system mieszania sześciu kolorów RGBLAC, a dodaytkowo jest uzupełniony o barwy limonka, bursztyn i cyjan na podstawie podstawowych kolorów RGB.

Technologia mieszania kolorów RGBLAC zapewnia więcej opcji kolorystycznych i bardzo szeroki zakres temperatur barwowych 1800-20000 K z regulacją G/M ±200. Dzięki tej technologii uzyskuje się doskonałe odwzorowanie kolorów w porównaniu z innymi lampami RGB/RGBW/RGBWW ze średnim CRI/TLCI 96/96 i średnią TM-30 Rg 94/ TM-30 Rf 100.

Oprócz standardowego CCT Evoke 900C zawiera również bardziej zaawansowane tryby kolorów, takie jak Advanced HSI, RGBW, XY i GEL.

Zaawansowane, ale intuicyjne sterowanie

Lampa jest też łatwa w obsłudze. Regulacji dokonuje się za pomocą 4 przycisków i 3 pokręteł, a wszystkie zmiany parametrów są widoczne na 3,5-calowym pełnokolorowym wyświetlaczu. Wygodne sterowanie zapewnia dedykowany port nawet gdy lampa jest umieszczona wysoko na docelowej pozycji.

Jeśli mowa o sterowaniu, lampa została zaprojektowana z myślą o nowoczesnych technikach oświetleniowych i zapewnia bardziej wszechstronne przewodowe i bezprzewodowe metody sterowania, aby zaoferować większą elastyczność w oparciu o rzeczywiste scenariusze oświetleniowe.

Z nowym Evoke 900C użytkownicy mogą wybierać pomiędzy kilkoma różnymi metodami sterowania: On-board, Remote Controller, Nanlink APP, DMX/RDM, LumenRadio CRMX, Art-Net/sACN, Wire Control.

System ściemniania można precyzyjnie dostroić w zakresie 0-100% co 0,1% z dużą płynnością, a nagłe skoki w niskim zakresie wyjściowym między 0 a 1% są skutecznie eliminowane. Pięć krzywych ściemniania jest dostępnych poprzez sterowanie DMX i doskonale odpowiada wymaganiom sterowania w standardzie przemysłowym: liniowa, wykładnik, logarytm, krzywa S, gamma 2.2.

Uszczelniona i cicha

Konstrukcja i design lampy odpowiadają wymogom profesjonalnych Użytkowników. Zarówno oprawa jak i zasilacz cechuje stopień ochrony IP55, dzięki czemu lampy są odporne nawet na najtrudniejsze warunki pogodowe.

Nowy Evoke posiada nową generację regulowanego systemu kontroli wentylatora i 4 różne tryby do wyboru w zależności od scenariusza fotografowania: Smart, Full Speed, Low Speed i Off. W trybie 100% Smart poziom hałasu wynosi 25 dBA.

Cena i dostępność

Lampa pojawi się na rynku w maju 2023 r. Rekomendowana cena detaliczna: NANLUX Evoke 900C z walizką na kółkach: 26 990 zł.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend, uznany producent kart pamięci, czytników oraz dysków SSD, wchodzi na polski rynek. Markę reprezentuje Foto7, firma znana z dystrybucji renomowanych producentów, jak np. Manfrotto czy...
2
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
Niska cena, kalibracja sprzętowa i dobre pokrycie kolorów - marka AOC wprowadza nową serię niedrogich monitorów 4K i QHD kierowanych do twórców fotografii, wideo i grafiki.
5
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox prezentuje najnowszą i najbardziej zaawansowaną lampę błyskową ze stylizowanej serii Lux. Wyglądający jak flash z pierwszej połowy XX wieku, model Master łączy klasyczny design z...
7