Nowa promocja Calibrite: przy zakupie narzędzi ColorChecker powerbank firmy Elinchrom gratis

Autor: Redakcja Fotopolis

23 Listopad 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Calibrite, lider w produkcji kalibratorów i wzorników, wystartował z atrakcyjną promocją. Przy zakupie urządzenia ColorChecker możesz otrzymać pojemny powerbank firmy Elinchrom gratis. Z zakupem nie warto zwlekać, bo oferta jest ograniczona czasowo.

Profesjonalni fotografowie wiedzą, że jeśli chodzi o dokładne barwy, muszą polegać na kolorach wyświetlanych na ekranie. To, co rejestrujesz w aparacie, widzisz na monitorze lub oglądasz na wydruku, musi być spójne, w przeciwnym razie nigdy nie będziesz zadowolony z efektów.

Aby nad tym zapanować, marka Calibrate udostępnia profesjonalne rozwiązania do zarządzania barwą na każdym etapie powstawania obrazu - od wzorców kolorystycznych wykorzystywanych w trakcie sesji, po kolorymetry i spektrofotometry do kalibracji monitorów, drukarek i skanerów. Rozwiązania do zarządzania barwą Calibrite ColorChecker zapewniają neutralny i idealnie zbalansowany standard kolorystyczny, dzięki czemu wyeliminujesz niepotrzebne i błędne korekty podczas edycji.

Kalibracja nie gryzie, czyli dlaczego trzeba kalibrować monitor

Monitor to most łączący nas ze światem cyfrowym. Na nim oglądamy zdjęcia, oceniamy je i korygujemy - zmieniając ekspozycję, tonalność i kolorystykę. Musi zatem wyświetlać obraz jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego. Jednak, aby tak się stało, musi być odpowiednio skalibrowany - i tyczy się to nawet najbardziej profesjonalnych monitorów graficznych.

Najprościej skalibrować właśnie monitor graficzny wyposażony w funkcję sprzętowej kalibracji obrazu. Wystarczy użyć podstawowego kolorymetru, a oprogramowanie - np. Palette Master Element do monitorów BenQ - krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces kalibracji. Dzięki niemu tworzymy profil ICC i w ten sposób „zmuszamy” monitor do wyświetlenia takich kolorów jakie chcemy.

Zobacz także:
Narzędzia Calibrite do kontroli koloru w fotograficznym workflow [przegląd oferty 2022]

Na przykładzie produktów Calibrite podpowiadamy, jakich narzędzi warto używać i o czym należy pamiętać podczas procesu zarządzania kolorem - od ujęcia, przez edycję, po wydruk. [Czytaj więcej]

Pamiętajmy jednak, że kluczowa jest tu jakość naszego monitora. Nawet najlepszy kalibrator nie wyciśnie z monitora nic ponad jego możliwości. Kalibracja i profilowanie pozwolą jednak uniknąć frustracji związanej z dokładnym zapisem kolorów, a Ty zaoszczędzisz czas, zyskując pełną kreatywną kontrolę nad swoimi obrazami.

Produkty ColorChecker objęte promocją

Korzystanie z kalibratora jest zatem koniecznością zarówno przy edycji zdjęć, jak i gradingu wideo. Decyzji o zakupie nie warto odkładać, tym bardziej, że aktualnie decydując się na jeden z modeli Calibrite w prezencie możemy dostać pojemny powerbank o wartości blisko 300 zł.

Promocją objęte są następujące produkty:

  • ColorChecker Display
  • ColorChecker Display Pro z CCC Mini
  • ColorChecker Display Plus
  • ColorChecker Studio

Kwalifikowane produkty są sprzedawane przez partnerów handlowych Calibrite w Europie lub bezpośrednio na stronie internetowej producenta. Oferta ważna tylko na terenie Europy

Powerbank o wartości 300 zł gratis

Dodawany gratis powerbank Elinchrom przy zakupie dowolnego urządzenia ColorChecker to więcej mocy dla Twojego warsztatu. Powerbank od Elinchrom z litowo-jonową baterią o pojemności 20000 mAh i mocą wyjściową 18 W stanowi źródło zapasowego zasilania dla wielu urządzeń, takich jak aparat, smartfon, lampa i nie tylko.

Może szybko naładować zewnętrzną lampę błyskową Elinchrom ONE (x1,5), gdy funkcja błysku nie jest używana, a przy aktywnym ładowaniu można zyskać do 1100 dodatkowych błysków o pełnej mocy. Powerbank posiada cyfrowy wyświetlacz i porty USB-C oraz USB-A, co czyni go uniwersalnym narzędziem dla każdego fotografa.

W jakim terminie obowiązuje promocja?

Promocją objęte są produkty ColorChecker zakupione w dniach 15 września – 31 grudnia 2022. Zgłoszenie musi jednak zostać wysłane do 31 stycznia 2023. Wnioski przesłane po wskazanym terminie nie będę przetwarzane.

Aby po zakupie produktu ColorChecker otrzymać powerbank, należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy oraz dokonać opłaty za dostawę i obsługę zamówienia w wysokości 45 zł z VAT.

Szczegółowe informacje na temat promocji „Więcej mocy dla Twoich projektów dzięki Calibrite i Elinchrom” oraz regulamin można znaleźć na stronie producenta.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Loupedeck Live S - prosty streaming i tworzenie treści
Loupedeck Live S - prosty streaming i tworzenie treści
Strumieniuj swoje najlepsze treści, łącz się z publiką, bez wysiłku dostosuj dźwięk i zarządzaj codziennymi zadaniami związanymi z produktywnością za pomocą jednego prostego i łatwego w użyciu...
6
Rode VideoMicro II - lepszy dźwięk, tak samo miniaturowa forma
Rode VideoMicro II - lepszy dźwięk, tak samo miniaturowa forma
7 lat po premierze pierwowzoru, Rode aktualizuje jeden ze swoich najmniejszych mikrofonów. Model VideoMicro II oferuje nowy system zawieszenia i przeprojektowaną...
6
Od kieszonkowych oświetlaczy po głowice plenerowe - nowe lampy LED w ofercie Fomei
Od kieszonkowych oświetlaczy po głowice plenerowe - nowe lampy LED w ofercie Fomei
Katalog oświetlenia LED-owego Fomei powiększył się o 3 nowe ciekawe modele. Fomei LED 52D i 23D to wszechstronne, niewielkie panele oświetleniowe. Z kolei Fomei LED...
6