Fotopro iSky Ultra - studyjny statyw i ekstremalnie długi monopod w jednym

Autor: Krzysztof Mularczyk

2 Luty 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Rozkłada się na wysokość prawie 8 m, a po odpięciu nóg, może służyć za naprawdę długi monopod. Na rynku pojawił się innowacyjny statyw Fotopro iSky Ultra.

Oferta statywów Fotopro rozszerza się o ciekawy model łączący funkcjonalność statywu studyjnego z bardzo długim monopodem.

Konstrukcja tego statywu bazuje na 6-sekcyjnej kolumnie centralnej wykonanej z włókna węglowego, która rozkłada się na wysokość aż 765 cm, a po złożeniu ma długość 154 cm. W zestawie znajduje się także stabilny trójnóg, który w każdej chwili można odpiąć od kolumny centralnej, zamieniając statyw w długi teleskopowy monopod. Całość waży 3.08 kg.

Producent podaje wartość udźwigu na poziomie 0.5 kg, więc na statywie poprzez gwint 1/4" można montować lżejsze zestawy do fotografowania i filmowania, kamery sportowe i 360° lub mikrofony, czy rejestratory dźwięku. Wykorzystanie tak wysokiego wysięgnika pozwala na tworzenie efektownych ujęć z lotu ptaka, statyw może być więc na przykład alternatywą dla dronów, w miejscach, gdzie nie wolno z nich korzystać.

W danych producenta brak obciążenia w wersji bardziej złożonej, ale iSky Ultra wygląda na tyle solidnie, by w tradycyjnej postaci na trójnogu utrzymać także głowice studyjne.

Fotopro iSky Ultra - jaka cena?

Statyw Fotopro iSky Ultra kosztuje 2799 zł. W zestawie znajdziemy pokrowiec do transportu.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania przywraca na rynek kolejny klasyczny materiał światłoczuły. Tym razem to film P33 - unowocześniony negatyw bazujący na formule z I połowy XX wieku.
2
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Next77, wyłączny dystrybutor marki Quadralite zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w Warszawie 29 lutego w sklepie Fotoforma!
6
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
12