Fotopro iSky Ultra - studyjny statyw i ekstremalnie długi monopod w jednym

Autor: Krzysztof Mularczyk

2 Luty 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Rozkłada się na wysokość prawie 8 m, a po odpięciu nóg, może służyć za naprawdę długi monopod. Na rynku pojawił się innowacyjny statyw Fotopro iSky Ultra.

Oferta statywów Fotopro rozszerza się o ciekawy model łączący funkcjonalność statywu studyjnego z bardzo długim monopodem.

Konstrukcja tego statywu bazuje na 6-sekcyjnej kolumnie centralnej wykonanej z włókna węglowego, która rozkłada się na wysokość aż 765 cm, a po złożeniu ma długość 154 cm. W zestawie znajduje się także stabilny trójnóg, który w każdej chwili można odpiąć od kolumny centralnej, zamieniając statyw w długi teleskopowy monopod. Całość waży 3.08 kg.

Producent podaje wartość udźwigu na poziomie 0.5 kg, więc na statywie poprzez gwint 1/4" można montować lżejsze zestawy do fotografowania i filmowania, kamery sportowe i 360° lub mikrofony, czy rejestratory dźwięku. Wykorzystanie tak wysokiego wysięgnika pozwala na tworzenie efektownych ujęć z lotu ptaka, statyw może być więc na przykład alternatywą dla dronów, w miejscach, gdzie nie wolno z nich korzystać.

W danych producenta brak obciążenia w wersji bardziej złożonej, ale iSky Ultra wygląda na tyle solidnie, by w tradycyjnej postaci na trójnogu utrzymać także głowice studyjne.

Fotopro iSky Ultra - jaka cena?

Statyw Fotopro iSky Ultra kosztuje 2799 zł. W zestawie znajdziemy pokrowiec do transportu.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newel prezentuje kolejną generację miecza LED. Główne nowości to płynna regulacja temperatury i koloru, więcej efektów specjalnych oraz mocniejsza bateria, która pozwoli na 70 minut...
5
Dzień matki z Quadralite - lampy LED o 20% taniej
Dzień matki z Quadralite - lampy LED o 20% taniej
Firma Next77, wyłączny dystrybutor marki Quadralite składa najlepsze życzenia wszystkim mamom. Z tej okazji oferuje specjalny rabat 20% na wybrane produkty LED.
4
Crane M3S i Weebill 3S - Zhiyun wprowadza na rynek dwa nowe gimbale
Crane M3S i Weebill 3S - Zhiyun wprowadza na rynek dwa nowe gimbale
Na rynek wchodzą nowe wersje jednych z najpopularniejszych gimbali marki Zhiyun. Crane M3S i Weebill 3S będą oferować m.in. jeszcze lepszą wydajność i poprawioną ergonomie.
0