LG Ultrafine OLED Pro 32BP95E i 27BP95E - 4K, 99% Adobe RGB i DCI-P3 oraz wbudowany kolorymetr

Autor: Maciej Luśtyk

21 Grudzień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowe wysokiej jakości monitory LG z serii Ulrafine mają konkurować z najlepszymi monitorami graficznymi na rynku. Specyfikacja obiecuje wiele dobrego.

LG Ultrafine OLED Pro 32BP95E i 27BP95E to dwa modele reprezentujące najwyższą monitorową półkę w ofercie LG na rok 2022. Obydwa oferują bliźniacze specyfikacje, różniąc się jedynie rozmiarem ekranu (do wyboru wersja 31,5 lub 27 cali).

LG Ultrafine 32BP95E i 27BP95E - monitory OLED z górnej półki

Monitory wyposażono w 10-bitowe panele OLED o rozdzielczości 4K UHD, oferujące technologię Pixel Dimming i wspierające wyświetlanie HDR w standardzie VESA DisplayHDR 400 True Black. Otrzymujemy też kontrast 1000000:1, czas reakcji na poziomie 1 ms, oraz 99-procentowe pokrycie gamutów Adobe RGB i DCI-P3. Monitor powinien więc w teorii dobrze nadać się zarówno do edycji zdjęć, jak i filmów.

Najważniejszą nowością w modelach na rok 2022 jest obecność wbudowanego kolorymetru, który pozwoli na automatyczną kalibrację monitora przy pomocy dołączanego oprogramowania. To rozwiązanie oferowane przez najlepsze monitory w branży, które powinno sprawić, że wymagający twórcy zaczną chętniej spoglądać na produkcje LG.

Ekrany LG Ultrafine OLED Pro nieźle wypadają także pod względem łączności. Otrzymujemy złącze USB-C wspierające zasilanie do 90W, 4 standardowe złącza USB (3x downstream, 1x upstream), port HDMI oraz 2 złącza DisplayPort. Monitor pozwala także na obrócenie ekranu do pionu i oferuje kaptur przeciwsłoneczny w zestawie.

Cena i dostępność

Jak na razie dokładna cena monitorów nie jest jeszcze znana, ale oscylować ma ona na pułapie 3000-4000 euro. W przypadku modelu 32-calowego należałoby więc spodziewać się ceny w okolicach 1617 tys. zł, czyli podobnie jak w przypadku obecnego na polskim rynku modelu UltraFine 32EP950-B.

Więcej informacji znajdziecie na stronie lgnewsroom.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Boundary Supply - nowe plecaki i torby fotograficzne na polskim rynku
Boundary Supply - nowe plecaki i torby fotograficzne na polskim rynku
Focus Nordic informuje o wprowadzeniu do sprzedaży plecaków fotograficznych i toreb marki Boundary - producenta, który łączy funkcjonalność, ciekawy design i przyjazne...
4
Saramonic WM2100 U2 - niedrogi system mikrofonów bezprzewodowych do smartfona i komputera
Saramonic WM2100 U2 - niedrogi system mikrofonów bezprzewodowych do smartfona i komputera
Saramonic wychodzi naprzeciw potrzebom twórców nagrywających wideo głównie smartfonami. Zestaw WM2100 U2 oferuje dwa nadajniki i kompaktowy odbiornik podłączany do...
13
Rode VideoMic Go II - niedrogi mikrofon do filmowania teraz obsłuży także smartfon i komputer
Rode VideoMic Go II - niedrogi mikrofon do filmowania teraz obsłuży także smartfon i komputer
Druga generacja popularnego mikrofonu Rode VideoMic Go otrzymuje konstrukcję zbliżoną do modelu NTG i złącze USB-C, dzięki któremu wygodnie podłączymy go do komputerów...
9
Powiązane artykuły