LG Ultrafine OLED Pro 32BP95E i 27BP95E - 4K, 99% Adobe RGB i DCI-P3 oraz wbudowany kolorymetr

Autor: Maciej Luśtyk

21 Grudzień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowe wysokiej jakości monitory LG z serii Ulrafine mają konkurować z najlepszymi monitorami graficznymi na rynku. Specyfikacja obiecuje wiele dobrego.

LG Ultrafine OLED Pro 32BP95E i 27BP95E to dwa modele reprezentujące najwyższą monitorową półkę w ofercie LG na rok 2022. Obydwa oferują bliźniacze specyfikacje, różniąc się jedynie rozmiarem ekranu (do wyboru wersja 31,5 lub 27 cali).

LG Ultrafine 32BP95E i 27BP95E - monitory OLED z górnej półki

Monitory wyposażono w 10-bitowe panele OLED o rozdzielczości 4K UHD, oferujące technologię Pixel Dimming i wspierające wyświetlanie HDR w standardzie VESA DisplayHDR 400 True Black. Otrzymujemy też kontrast 1000000:1, czas reakcji na poziomie 1 ms, oraz 99-procentowe pokrycie gamutów Adobe RGB i DCI-P3. Monitor powinien więc w teorii dobrze nadać się zarówno do edycji zdjęć, jak i filmów.

Najważniejszą nowością w modelach na rok 2022 jest obecność wbudowanego kolorymetru, który pozwoli na automatyczną kalibrację monitora przy pomocy dołączanego oprogramowania. To rozwiązanie oferowane przez najlepsze monitory w branży, które powinno sprawić, że wymagający twórcy zaczną chętniej spoglądać na produkcje LG.

Ekrany LG Ultrafine OLED Pro nieźle wypadają także pod względem łączności. Otrzymujemy złącze USB-C wspierające zasilanie do 90W, 4 standardowe złącza USB (3x downstream, 1x upstream), port HDMI oraz 2 złącza DisplayPort. Monitor pozwala także na obrócenie ekranu do pionu i oferuje kaptur przeciwsłoneczny w zestawie.

Cena i dostępność

Jak na razie dokładna cena monitorów nie jest jeszcze znana, ale oscylować ma ona na pułapie 3000-4000 euro. W przypadku modelu 32-calowego należałoby więc spodziewać się ceny w okolicach 1617 tys. zł, czyli podobnie jak w przypadku obecnego na polskim rynku modelu UltraFine 32EP950-B.

Więcej informacji znajdziecie na stronie lgnewsroom.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Benro Theta - pierwsze samopoziomujące się statywy. Mają też światłomierz i system zdalnego sterowania aparatem
Benro Theta - pierwsze samopoziomujące się statywy. Mają też światłomierz i system zdalnego...
Czy tak fundamentalne i proste akcesorium jak statyw potrzebuje innowacji? Trójnogi z serii Benro Theta to pomysł na nowoczesne, inteligentne statywy, które dzięki...
8
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Matte Box IQ to narzędzie, które pozwoli w łatwy sposób kontrolować odblaski światła podczas filmowania oraz swobodnie stosować magnetyczne filtry Irix  
11
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Nowa stacja zasilająca marki Newell to aż 532 Wh w poręcznym rozmiarze. Samra 500 to idealne rozwiązanie na długie wędrówki samochodem lub kamperem albo na sytuacje awaryjne.
1
Powiązane artykuły