Panel okrągły, prostokątny i pierścieniowy - Newell prezentuje nowe lampy LED

Autor: Krzysztof Mularczyk

29 Lipiec 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Cztery nowe lampy LED wprowadza do sprzedaży firma Newell. Okrągła Air Artha XL, prostokątna i cienka RGB Vividha Max oraz pierścieniowe modele RL w dwóch rozmiarach to propozycje dla szerokiego grona twórców foto i wideo.

LED Newell Air Artha XL - duża i mocna lampa LED o okrągłym kształcie

Lampa LED Newell Air Artha XL to propozycja dla fotografów i filmowców, którzy szukają mocnego źródła światła o dużej powierzchni i okrągłym kształcie. Wyposażona w 360 diod LED ma średnicę 50 cm i świeci z mocą 70 W (1800 lx dla 1 m).

Newell Air Artha XL ma wbudowany dyfuzor, zapewniający przyjemne i miękkie światło, bez konieczności stosowania dodatkowych akcesoriów. Zasilana jest natomiast z sieci, ale dzięki wsparciu dla popularnych w branży filmowej akumulatorów V-Mount może działać również bezprzewodowo.

W zapakowanym w walizkę zestawie z lampą Newell Air Artha XL znajdziesz poręczny pilot zdalnego sterowania. Wyposażono go w ekran pozwalający kontrolować parametry źródeł światła. Pilot pozwoli wygodnie dostosować moc urządzeń i temperaturę barwową, a także sprawdzić poziom naładowania baterii. To jednak nie wszystko. Lampy Air Artha XL mogą pracować w obrębie 3 grup i 40 kanałów. Dzięki temu jeden pilot pozwoli sterować kilkoma różnymi urządzeniami.

Cena lampy Newell Air Artha XL wynosi 799 zł. 

Newell RGB Vividha Max - lampa LED w wersji “slim”

To nieduża studyjna lampa w wariancie „slim” zaprojektowana z myślą o filmowcach i fotografach, którym zależy na pełnej kontroli takich parametrów jak kolor, temperatura barwowa i moc światła.

Lampę wyposażono w 216 diod RGBWW o łącznej mocy 40 W, które umożliwiają eksperymentowanie ze światłem w przestrzeni kolorów HSI. 36 odcieni HUE, 10-stopniowa skala jasności oraz zmienna saturacja pozwolą w wygodny sposób dostosowywać barwy do bieżących potrzeb. Ponadto tryb CCT umożliwia regulację temperatury barwowej w szerokim zakresie od 2500 K do 8500 K.

Lampa posiada również 9 programów tematycznych, które pozwolą poczuć się jak w Hollywood. Wśród nich znajdziemy efekty: Paparazzi, Fireworks, Faulty bulb, Party, Lightning, TV, Pulsing, Cop Car oraz Fire.

Lampę Newell RGB Vividha Max wyposażono w poręczny dyfuzor wykonany z lekkiego tworzywa charakteryzującego się optymalnym prześwitem i mleczną barwą. W zestawie znajdziemy również solidne metalowe wrota. Aby zapewnić większą swobodę pracy lampa ma dwa gniazda na akumulatory NP-F.

Cena lampy Newell RGB Vividha Max wynosi 999 zł.

LED Newell RL-10A i RL-18A Arctic White - pierścieniowe lampy LED ze statywem w zestawie

To wszechstronne lampy LED, które znajdą zastosowanie w fotografii portretowej, produktowej i makro. Z powodzeniem sprawdzą się również wśród vlogerów i osób tworzących filmy z myślą o serwisach Twitch, TikTok lub YouTube, uzupełniając domowe studio.

Większa RL-18A o wymiarach 457 x 20 x 555 mm świeci z maksymalną mocą 40 W (900 lx dla 0,5 m), mniejsza RL-10A, 8-watowa (450 lx dla 0,5 m) ma średnicę 25 cm.

Obie mają wbudowany dyfuzor, zapewniający naturalne i miękkie światło oraz 3 prowadnice typu sanki, umożliwiające wpięcie uchwytów na smartfony, mikrofony lub aparaty. W zestawie jest także pilot zdalnego sterowania.

Lampy LED Newell RL-10A i RL-18A Arctic White kosztują odpowiednio 179 i 399 zł.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)