Krótko

Kryzys na rynku stali dotyka Kodaka. Pojemniki na film 135 będą teraz srebrne.

Autor: Krzysztof Mularczyk

5 Lipiec 2021
Artykuł na: minutę

Pojemniki na film 35 mm firmy Kodak przechodzą tymczasową zmianę. Będą teraz wykonane z posrebrzanej stali. Wszystko z powodu problemów z łańcuchem dostaw.

Kodak ogłosił, że z powodu niedoboru stali bezcynkowej (TFS) tymczasowo wprowadza nowe pojemniki na filmy formatu 135. Z powodu ogólnego kryzysu na rynku stali producent postanowił wykorzystać jako alternatywę dostępną stal ocynkowaną. Nielakierowane pokrywy nie będą w żaden sposób wpływać na jakość filmu, co potwierdzono przeprowadzając odpowiednie testy na aktywność fotograficzną i integralność światła.

Wysyłka nowej wersji rozpocznie się w ciągu najbliższych kilku tygodni z fabryki Kodaka w Kolorado. Nowe rolki filmu będą wyglądały nieco inaczej niż dotychczas do momentu, aż dostawca będzie w stanie zrealizować zamówienia na stal TFS. Producent zakłada, że nastąpi to na jesieni.

Tymczasem już pojawiły się już opinie, że srebrna seria może zyskać wartość kolekcjonerską. Wszystko zależy od tego, jaki wiele pojawi się ich na rynku i jak długo potrwa niedobór stali.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim to nowa linia filtrów, która radykalnie upraszcza ich montaż i szybką wymianę. Jak zwykle w przypadku japońskiego producenta, robi to w świetnej...
0
Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne
Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne
Czy kiedykolwiek wiatr przewrócił Wam sprzęt fotograficzny podczas błyskania w plenerze? Nowe parasolki Glow mają być odporne na ten problem.
4
Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy
Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy
Firma znana z produkcji kufrów i futerałów zaprezentowała ochronne nakładki na obiektywy, które zabezpieczą optykę w transporcie.
9