Krótko

Kryzys na rynku stali dotyka Kodaka. Pojemniki na film 135 będą teraz srebrne.

Autor: Krzysztof Mularczyk

5 Lipiec 2021
Artykuł na: minutę

Pojemniki na film 35 mm firmy Kodak przechodzą tymczasową zmianę. Będą teraz wykonane z posrebrzanej stali. Wszystko z powodu problemów z łańcuchem dostaw.

Kodak ogłosił, że z powodu niedoboru stali bezcynkowej (TFS) tymczasowo wprowadza nowe pojemniki na filmy formatu 135. Z powodu ogólnego kryzysu na rynku stali producent postanowił wykorzystać jako alternatywę dostępną stal ocynkowaną. Nielakierowane pokrywy nie będą w żaden sposób wpływać na jakość filmu, co potwierdzono przeprowadzając odpowiednie testy na aktywność fotograficzną i integralność światła.

Wysyłka nowej wersji rozpocznie się w ciągu najbliższych kilku tygodni z fabryki Kodaka w Kolorado. Nowe rolki filmu będą wyglądały nieco inaczej niż dotychczas do momentu, aż dostawca będzie w stanie zrealizować zamówienia na stal TFS. Producent zakłada, że nastąpi to na jesieni.

Tymczasem już pojawiły się już opinie, że srebrna seria może zyskać wartość kolekcjonerską. Wszystko zależy od tego, jaki wiele pojawi się ich na rynku i jak długo potrwa niedobór stali.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony HVL-F60RM2 i HVL-F46RM - nowe lampy reporterskie do bezlusterkowców Sony
Sony HVL-F60RM2 i HVL-F46RM - nowe lampy reporterskie do bezlusterkowców Sony
Wraz z modelem A7 IV Sony zaprezentowało nowe systemowe lampy błyskowe, które mają być idealną parą dla pełnoklatkowych aparatów Sony E. Otrzymujemy...
3
Takeway T2 Clampod - wszechstronny ministatyw  z funkcją zacisku
Takeway T2 Clampod - wszechstronny ministatyw z funkcją zacisku
Na rynek wchodzi Takeway T2 Clampod. To zmyślny ministatyw z silnym uchwytem, który pozwala na uzyskiwanie dynamicznej perspektywy podczas fotografowania i filmowania.
0
Apple MacBook Pro (2021) z chipem M1 Pro i M1 Max - najlepsze macbooki od lat
Apple MacBook Pro (2021) z chipem M1 Pro i M1 Max - najlepsze macbooki od lat
Nowe Macbooki Pro to najważniejsza aktualizacja serii od lat, która w świecie notebooków wyznaczać ma nowe standard wydajności. Jeśli więc jeszcze...
47