Krótko

Kryzys na rynku stali dotyka Kodaka. Pojemniki na film 135 będą teraz srebrne.

Autor: Krzysztof Mularczyk

5 Lipiec 2021
Artykuł na: minutę

Pojemniki na film 35 mm firmy Kodak przechodzą tymczasową zmianę. Będą teraz wykonane z posrebrzanej stali. Wszystko z powodu problemów z łańcuchem dostaw.

Kodak ogłosił, że z powodu niedoboru stali bezcynkowej (TFS) tymczasowo wprowadza nowe pojemniki na filmy formatu 135. Z powodu ogólnego kryzysu na rynku stali producent postanowił wykorzystać jako alternatywę dostępną stal ocynkowaną. Nielakierowane pokrywy nie będą w żaden sposób wpływać na jakość filmu, co potwierdzono przeprowadzając odpowiednie testy na aktywność fotograficzną i integralność światła.

Wysyłka nowej wersji rozpocznie się w ciągu najbliższych kilku tygodni z fabryki Kodaka w Kolorado. Nowe rolki filmu będą wyglądały nieco inaczej niż dotychczas do momentu, aż dostawca będzie w stanie zrealizować zamówienia na stal TFS. Producent zakłada, że nastąpi to na jesieni.

Tymczasem już pojawiły się już opinie, że srebrna seria może zyskać wartość kolekcjonerską. Wszystko zależy od tego, jaki wiele pojawi się ich na rynku i jak długo potrwa niedobór stali.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Loupedeck Live S - prosty streaming i tworzenie treści
Loupedeck Live S - prosty streaming i tworzenie treści
Strumieniuj swoje najlepsze treści, łącz się z publiką, bez wysiłku dostosuj dźwięk i zarządzaj codziennymi zadaniami związanymi z produktywnością za pomocą jednego prostego i łatwego w użyciu...
6
Rode VideoMicro II - lepszy dźwięk, tak samo miniaturowa forma
Rode VideoMicro II - lepszy dźwięk, tak samo miniaturowa forma
7 lat po premierze pierwowzoru, Rode aktualizuje jeden ze swoich najmniejszych mikrofonów. Model VideoMicro II oferuje nowy system zawieszenia i przeprojektowaną...
6
Od kieszonkowych oświetlaczy po głowice plenerowe - nowe lampy LED w ofercie Fomei
Od kieszonkowych oświetlaczy po głowice plenerowe - nowe lampy LED w ofercie Fomei
Katalog oświetlenia LED-owego Fomei powiększył się o 3 nowe ciekawe modele. Fomei LED 52D i 23D to wszechstronne, niewielkie panele oświetleniowe. Z kolei Fomei LED...
6