Krótko

Kryzys na rynku stali dotyka Kodaka. Pojemniki na film 135 będą teraz srebrne.

Autor: Krzysztof Mularczyk

5 Lipiec 2021
Artykuł na: minutę

Pojemniki na film 35 mm firmy Kodak przechodzą tymczasową zmianę. Będą teraz wykonane z posrebrzanej stali. Wszystko z powodu problemów z łańcuchem dostaw.

Kodak ogłosił, że z powodu niedoboru stali bezcynkowej (TFS) tymczasowo wprowadza nowe pojemniki na filmy formatu 135. Z powodu ogólnego kryzysu na rynku stali producent postanowił wykorzystać jako alternatywę dostępną stal ocynkowaną. Nielakierowane pokrywy nie będą w żaden sposób wpływać na jakość filmu, co potwierdzono przeprowadzając odpowiednie testy na aktywność fotograficzną i integralność światła.

Wysyłka nowej wersji rozpocznie się w ciągu najbliższych kilku tygodni z fabryki Kodaka w Kolorado. Nowe rolki filmu będą wyglądały nieco inaczej niż dotychczas do momentu, aż dostawca będzie w stanie zrealizować zamówienia na stal TFS. Producent zakłada, że nastąpi to na jesieni.

Tymczasem już pojawiły się już opinie, że srebrna seria może zyskać wartość kolekcjonerską. Wszystko zależy od tego, jaki wiele pojawi się ich na rynku i jak długo potrwa niedobór stali.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
16
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7