Krótko

Kryzys na rynku stali dotyka Kodaka. Pojemniki na film 135 będą teraz srebrne.

Autor: Krzysztof Mularczyk

5 Lipiec 2021
Artykuł na: minutę

Pojemniki na film 35 mm firmy Kodak przechodzą tymczasową zmianę. Będą teraz wykonane z posrebrzanej stali. Wszystko z powodu problemów z łańcuchem dostaw.

Kodak ogłosił, że z powodu niedoboru stali bezcynkowej (TFS) tymczasowo wprowadza nowe pojemniki na filmy formatu 135. Z powodu ogólnego kryzysu na rynku stali producent postanowił wykorzystać jako alternatywę dostępną stal ocynkowaną. Nielakierowane pokrywy nie będą w żaden sposób wpływać na jakość filmu, co potwierdzono przeprowadzając odpowiednie testy na aktywność fotograficzną i integralność światła.

Wysyłka nowej wersji rozpocznie się w ciągu najbliższych kilku tygodni z fabryki Kodaka w Kolorado. Nowe rolki filmu będą wyglądały nieco inaczej niż dotychczas do momentu, aż dostawca będzie w stanie zrealizować zamówienia na stal TFS. Producent zakłada, że nastąpi to na jesieni.

Tymczasem już pojawiły się już opinie, że srebrna seria może zyskać wartość kolekcjonerską. Wszystko zależy od tego, jaki wiele pojawi się ich na rynku i jak długo potrwa niedobór stali.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox M600R to pierwsza kolorowa lampa RGBW w profesjonalnej serii Knowled. Jej główne zalety to duża moc, bardzo szeroki zakres temperatur barwowych i wszechstronność pracy.
6
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI RS 4 i RS 4 PRO - więcej możliwości i wygodniejsza praca
DJI zaprezentowało najnowsza generację gimbali z serii Ronin. Seria RS 4 to między innymi jeszcze lepsza stabilizacja, wygodniejsze wyważanie, łatwe przepinanie aparatu do pracy w...
6