Nowe gripy i battery packi Newell do aparatów Sony, Canon i kamer Blackmagic

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Lipiec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Na polskim rynku pojawiły się nowe akcesoria firmy Newell, kierowane do użytkowników bezlusterkowców i kamer Blackmagic Pocket Cinema Camera, które charakteryzuj się dobrą ergonomią i jakością wykonania, a także niewygórowaną ceną.

Newell wprowadza na rynek 4 nowe akcesoria, wśród których znajdziemy 2 battery packi do kamer Blackmagic i aparatów Sony oraz 2 gripy do modeli Canon EOS R i Sony A7R IV. Nowe urządzenia będą chwalić sobie zwłaszcza użytkownicy kamer Pocket Cinema Camera, które znane są z błyskawicznego drenażu akumulatorów, ale i pozostałe konstrukcje warte są uwagi.

Newell NL-BMP-46K I VG-C4EM - dodatkowe źródło zasilania

W przypadku gripu Battery Pack Newell NL-BMP-46K, kompatybilnego z modelami Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K i 6K otrzymujemy miejsce na aż 3 dodatkowe akumulatory LP-E6/LP-E6N oraz możliwość ładowania przez USB-C.

Z kolei battery pack VG-C4EM pomieści dwa akumulatory NP-FZ100 i oferuje przeniesienie kluczowych elementów obsługi aparatów na pionowy chwyt. Otrzymamy więc dwustopniowy spust migawki, 4 przyciski funkcyjne, joystick AF i dwa pokrętła nastaw. Do tego możliwość blokady przycisków, dodatkowy zaczep na pasek i gwint statywowy.

Grip kompatybilny jest z modelami Sony A7R IV, Sony A9 II i - co ciekawe - także z nie pokazanym jeszcze oficjalnie modelem Sony A7 IV.

Newell NL-A7IV I NL-E-R - wygodniejszy chwyt

Modele NL-A7IV I NL-E-R to tymczasem podstawowe gripy zwiększające wygodę użytkowania popularnych aparatów Sony A7R IV i Canon EOS R, oferując pewniejszy i pełniejszy chwyt. Jednym z głównych udogodnień jest tu profilowy spód, pozwalający na bezpośrednie mocowanie na głowicach w systemie Arca-Swiss.

Dodatkowo, w przypadku gripu do aparatu Sony otrzymujemy regulowaną boczną ściankę, która pozwoli na łatwe zamocowanie aparatu na statywie w orientacji pionowej oraz, co być może ważniejsze, możliwość wygodnego podpięcia dodatkowych akcesoriów.

Cena i dostępność

  • Newell NL-BMP-46K - 349 zł
  • Newell  VG-C4EM - 549 zł
  • Newell  NL-A7IV - 159 zł
  • Newell  NL-E-R - 159 zł

Nowe akcesoria są już dostępne w sprzedaży.

Więcej informacji na temat produktów marki znajdziecie na stronie newell.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Profoto B10Xi B10X Plus - błysk 250 i 500 Ws w lekkim oraz kompaktowym wydaniu
Profoto B10Xi B10X Plus - błysk 250 i 500 Ws w lekkim oraz kompaktowym wydaniu
Dwie nowe lampy dla twórców foto i wideo prezentuje Profoto. B10Xi B10X Plus to lekkie głowice błyskowe z wydajnym światłem ciągłym, w naprawdę kompaktowej odsłonie.
6
DJI OM 5 - 3-osiowy gimbal i selfie stick do smartfonów w jednym
DJI OM 5 - 3-osiowy gimbal i selfie stick do smartfonów w jednym
DJI prezentuje kolejną generację smartfonowego gimbala z serii OM (Osmo Mobile). Stabilizator otrzymuje wbudowany wysięgnik , nowe funkcję i wygodniejszą...
9
Nowa generacja kart Samsung Pro Plus i Evo Plus - nośniki dla twórców teraz bardziej wydajne
Nowa generacja kart Samsung Pro Plus i Evo Plus - nośniki dla twórców teraz bardziej wydajne
Samsung zaprezentował najnowsze karty pamięci microSD i SD z serii PRO Plus i EVO Plus, stworzone dla profesjonalistów, entuzjastów fotografii, filmowców i twórców...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)