Nowe gripy i battery packi Newell do aparatów Sony, Canon i kamer Blackmagic

0

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Lipiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Na polskim rynku pojawiły się nowe akcesoria firmy Newell, kierowane do użytkowników bezlusterkowców i kamer Blackmagic Pocket Cinema Camera, które charakteryzuj się dobrą ergonomią i jakością wykonania, a także niewygórowaną ceną.

Newell wprowadza na rynek 4 nowe akcesoria, wśród których znajdziemy 2 battery packi do kamer Blackmagic i aparatów Sony oraz 2 gripy do modeli Canon EOS R i Sony A7R IV. Nowe urządzenia będą chwalić sobie zwłaszcza użytkownicy kamer Pocket Cinema Camera, które znane są z błyskawicznego drenażu akumulatorów, ale i pozostałe konstrukcje warte są uwagi.

Newell NL-BMP-46K I VG-C4EM - dodatkowe źródło zasilania

W przypadku gripu Battery Pack Newell NL-BMP-46K, kompatybilnego z modelami Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K i 6K otrzymujemy miejsce na aż 3 dodatkowe akumulatory LP-E6/LP-E6N oraz możliwość ładowania przez USB-C.

Z kolei battery pack VG-C4EM pomieści dwa akumulatory NP-FZ100 i oferuje przeniesienie kluczowych elementów obsługi aparatów na pionowy chwyt. Otrzymamy więc dwustopniowy spust migawki, 4 przyciski funkcyjne, joystick AF i dwa pokrętła nastaw. Do tego możliwość blokady przycisków, dodatkowy zaczep na pasek i gwint statywowy.

Grip kompatybilny jest z modelami Sony A7R IV, Sony A9 II i - co ciekawe - także z nie pokazanym jeszcze oficjalnie modelem Sony A7 IV.

Newell NL-A7IV I NL-E-R - wygodniejszy chwyt

Modele NL-A7IV I NL-E-R to tymczasem podstawowe gripy zwiększające wygodę użytkowania popularnych aparatów Sony A7R IV i Canon EOS R, oferując pewniejszy i pełniejszy chwyt. Jednym z głównych udogodnień jest tu profilowy spód, pozwalający na bezpośrednie mocowanie na głowicach w systemie Arca-Swiss.

Dodatkowo, w przypadku gripu do aparatu Sony otrzymujemy regulowaną boczną ściankę, która pozwoli na łatwe zamocowanie aparatu na statywie w orientacji pionowej oraz, co być może ważniejsze, możliwość wygodnego podpięcia dodatkowych akcesoriów.

Cena i dostępność

  • Newell NL-BMP-46K - 349 zł
  • Newell  VG-C4EM - 549 zł
  • Newell  NL-A7IV - 159 zł
  • Newell  NL-E-R - 159 zł

Nowe akcesoria są już dostępne w sprzedaży.

Więcej informacji na temat produktów marki znajdziecie na stronie newell.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Irix Edge Traveller Filter Case - nowy, wygodny futerał do filtrów prostokątnych
Irix Edge Traveller Filter Case - nowy, wygodny futerał do filtrów prostokątnych
W ofercie marki Irix pojawił się ciekawy futerał, który według producenta ma być najszybszym w obsłudze futerałem na filtry...
0
0
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne plecaki typu 50/50
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne...
Serie Lowepro Fastpack i Slingshot to świetnie propozycje na jednodniowy wypad w plener ze sprzętem fotograficznym. Teraz są jeszcze lżejsze i bardziej kompaktowe, a...
6
0
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i GFX
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i...
Aparaty Fujifilm X i GFX otrzymują nowy reporterski flash i bezprzewodowy system sterowania. Co ciekawe, wygląda na to, że w tym celu firma zawiązała współpracę z...
0
0
Powiązane artykuły