Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Quadralite Up! X - kompaktowe lampy studyjne na początek

1

Autor: Maciej Luśtyk

2 Styczeń 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Nowa głowice zastępują w ofercie poprzednie modele z serii Up! i mają być doskonałym wyborem dla fotografów szukających niedrogich, ale funkcjonalnych lamp studyjnych.

Dotychczasowe głowice z serii Up! były jednymi z najtańszych modeli na rynku, których specyfikacji nie skrywała ograniczeń typowych dla lamp budżetowych. Nowa generacja, Quadralite Up! X, w skład której wchodzą modele o mocy 200 i 300 Ws, choć nie wprowadza bardzo dużych usprawnień, będzie jeszcze bardziej atrakcyjnym kandydatem na pierwsze głowice studyjne w fotograficznej karierze.

Mniejsze, ładniejsze i wygodniejsze

Przede wszystkim lampy znacznie lepiej wyglądają i zupełnie nie przypominają już tanich konstrukcji z niższej półki, a dzięki ekranowi LCD oraz lepiej zaakcentowanym przyciskom będą także prawdopodobnie wygodniejsze w obsłudze. Oprócz tego, otrzymujemy nieznaczne zmiany w specyfikacji.

Przede wszystkim otrzymujemy większy zakres regulacji mocy lamp (1/1-1/32 względem 1/1-1/16 u poprzednika) i nieco większa liczbę przewodnią (53 względem 49 w modelu o mocy 200 Ws). Do tego nowe głowice są nieznacznie lżejsze (1,3 kg względem 1,5 kg), a także bardziej kompaktowe - przy wymiarach 12,6 x 23 x 20 cm są aż 10 cm krótsze od wcześniejszych modeli. Oferują jednak nieznacznie dłuższy najkrótszy czas błysku (1/6000 s względem 1/2000 s) i prawdopodobnie także nieco dłuższy czas przeładowania - według specyfikacji powinien on być krótszy niż 1,5 s, w poprzednim modelu miał on nie wykraczać poza 1,2 s.

Poza tym zmieniło się niewiele. Lampy charakteryzują się stałą temperaturą barwową 5600 K (z odchyłami do 300 K), brakiem trybu HSS i halogenowym światłem pilotującym o mocy 150 W (temperatura około 3300 K). Do tego fotocela, odbiornik radiowego systemu sterowania Navigator X, gniazdo synchronizacji 3,5 mm oraz popularne mocowanie akcesoriów typu Bowens. Według producenta, głowice mają poradzić sobie z softboxami o średnicy do 120 cm.

Cena i dostępność

Nowe głowice będą niestety nieco droższe od swoich poprzedniczek. Za lampę Quadralite Up! X 200 będziemy musieli zapłacić 490 zł, podczas gdy oferowany wcześniej zestaw Up! 400 Kit, zawierający dwie starszej generacji głowice Up 200, statywy, parasolki i reflektory oferowany był za niecałe 900 zł. Miejmy jednak nadzieję, że i w przypadku serii Up! X producent zdecyduje się na wprowadzeni atrakcyjnie wycenionych zestawów tego typu.

Za głowicę Quadralite Up! X 300 zapłacimy z kolei 550 zł.

Obydwie lampy są już dostępne w sprzedaży.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem quadralite.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły