Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Prism Lens FX prezentuje trzy filtry efektowe z wbudowanym pryzmatem. Cena może Was zaskoczyć

4

Autor: Michał Chrzanowski

2 Kwiecień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Prism, Chromatic Flare oraz Split Glass to trzy filtry z wbudowanym w soczewkę pryzmatem, które mają gwarantować ciekawe i nietuzinkowe efekty świetlne.

Umieszczenie pryzmatu lub kolorowego szkła przed obiektywem to popularny sposób na otrzymanie wyjątkowych i niepowtarzalnych odblasków, blików lub smug światła. Jednak jednoczesne trzymanie „szklanej kostki“ i fotografowanie (zwłaszcza z dłuższymi i cięższymi obiektywami) nie należy do przyjemnych zadań. Dlatego też firma Prism Lens FX wpadła na ciekawe rozwiązania. Zaprezentowała trzy różne filtry Prism, Chromatic Flare oraz Split Glass, które charakteryzują się wbudowanym w soczewkę pryzmatem.

Pierwszy z serii, filtr Prism został zaprojektowany w taki sposób, aby na zdjęcia dodawać bokeh i wszelkiego rodzaju rozbłyski świetlne. Drugi filtr Chromatic Flare ma zapewniać smugi i flary. Z kolei filtr Split ma imitować efekt „przecieków świetlnych“ występujących na przykład podczas fotografowania starymi nieszczelnymi analogami. Jak na razie modele z serii Prism Lens FX będą produkowane w rozmiarze 77 mm. Co więcej, po przymocowaniu filtra do obiektywu, otrzymujemy możliwość obrócenia, dzięki czemu w pewnym stopniu będziemy w stanie decydować o położeniu w kadrze danego efektu. Filtry powinny być także używane z obiektywami o minimalnej ogniskowej 50 mm (lub dłuższej) i relatywnie dużym otworze przysłony (f/1.4, f/2, f/2.8) - zaznacza producent.

Oficjalne zdjęcia uchwycone za pomocą filtrów Prism Lens FX

Cena i dostępność

Filtry Prism Lens FX są już dostępne w przedsprzedaży. Za jeden zapłacimy 75 dolarów, lub 195 dolarów za zestaw składający się z trzech filtrów. Wysyłka zamówień ma rozpocząć się pod koniec kwietnia. Po więcej informacji odsyłamy na stronę www.prismlensfx.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Świetna promocja na gimbale Gudsen Moza - nawet 400 zł taniej
Świetna promocja na gimbale Gudsen Moza - nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. Do końca roku kupicie je w rekordowo niskich cenach.
32
0