Prism Lens FX prezentuje trzy filtry efektowe z wbudowanym pryzmatem. Cena może Was zaskoczyć

Prism Lens FX prezentuje trzy filtry efektowe z wbudowanym pryzmatem. Cena może Was zaskoczyć

Prism, Chromatic Flare oraz Split Glass to trzy filtry z wbudowanym w soczewkę pryzmatem, które mają gwarantować ciekawe i nietuzinkowe efekty świetlne.

Umieszczenie pryzmatu lub kolorowego szkła przed obiektywem to popularny sposób na otrzymanie wyjątkowych i niepowtarzalnych odblasków, blików lub smug światła. Jednak jednoczesne trzymanie „szklanej kostki“ i fotografowanie (zwłaszcza z dłuższymi i cięższymi obiektywami) nie należy do przyjemnych zadań. Dlatego też firma Prism Lens FX wpadła na ciekawe rozwiązania. Zaprezentowała trzy różne filtry Prism, Chromatic Flare oraz Split Glass, które charakteryzują się wbudowanym w soczewkę pryzmatem.

Pierwszy z serii, filtr Prism został zaprojektowany w taki sposób, aby na zdjęcia dodawać bokeh i wszelkiego rodzaju rozbłyski świetlne. Drugi filtr Chromatic Flare ma zapewniać smugi i flary. Z kolei filtr Split ma imitować efekt „przecieków świetlnych“ występujących na przykład podczas fotografowania starymi nieszczelnymi analogami. Jak na razie modele z serii Prism Lens FX będą produkowane w rozmiarze 77 mm. Co więcej, po przymocowaniu filtra do obiektywu, otrzymujemy możliwość obrócenia, dzięki czemu w pewnym stopniu będziemy w stanie decydować o położeniu w kadrze danego efektu. Filtry powinny być także używane z obiektywami o minimalnej ogniskowej 50 mm (lub dłuższej) i relatywnie dużym otworze przysłony (f/1.4, f/2, f/2.8) - zaznacza producent.

Oficjalne zdjęcia uchwycone za pomocą filtrów Prism Lens FX

Cena i dostępność

Filtry Prism Lens FX są już dostępne w przedsprzedaży. Za jeden zapłacimy 75 dolarów, lub 195 dolarów za zestaw składający się z trzech filtrów. Wysyłka zamówień ma rozpocząć się pod koniec kwietnia. Po więcej informacji odsyłamy na stronę www.prismlensfx.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8