Prism Lens FX prezentuje trzy filtry efektowe z wbudowanym pryzmatem. Cena może Was zaskoczyć

3
Michał Chrzanowski
2 Kwiecień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Prism, Chromatic Flare oraz Split Glass to trzy filtry z wbudowanym w soczewkę pryzmatem, które mają gwarantować ciekawe i nietuzinkowe efekty świetlne.

Umieszczenie pryzmatu lub kolorowego szkła przed obiektywem to popularny sposób na otrzymanie wyjątkowych i niepowtarzalnych odblasków, blików lub smug światła. Jednak jednoczesne trzymanie „szklanej kostki“ i fotografowanie (zwłaszcza z dłuższymi i cięższymi obiektywami) nie należy do przyjemnych zadań. Dlatego też firma Prism Lens FX wpadła na ciekawe rozwiązania. Zaprezentowała trzy różne filtry Prism, Chromatic Flare oraz Split Glass, które charakteryzują się wbudowanym w soczewkę pryzmatem.

Pierwszy z serii, filtr Prism został zaprojektowany w taki sposób, aby na zdjęcia dodawać bokeh i wszelkiego rodzaju rozbłyski świetlne. Drugi filtr Chromatic Flare ma zapewniać smugi i flary. Z kolei filtr Split ma imitować efekt „przecieków świetlnych“ występujących na przykład podczas fotografowania starymi nieszczelnymi analogami. Jak na razie modele z serii Prism Lens FX będą produkowane w rozmiarze 77 mm. Co więcej, po przymocowaniu filtra do obiektywu, otrzymujemy możliwość obrócenia, dzięki czemu w pewnym stopniu będziemy w stanie decydować o położeniu w kadrze danego efektu. Filtry powinny być także używane z obiektywami o minimalnej ogniskowej 50 mm (lub dłuższej) i relatywnie dużym otworze przysłony (f/1.4, f/2, f/2.8) - zaznacza producent.

Oficjalne zdjęcia uchwycone za pomocą filtrów Prism Lens FX

Cena i dostępność

Filtry Prism Lens FX są już dostępne w przedsprzedaży. Za jeden zapłacimy 75 dolarów, lub 195 dolarów za zestaw składający się z trzech filtrów. Wysyłka zamówień ma rozpocząć się pod koniec kwietnia. Po więcej informacji odsyłamy na stronę www.prismlensfx.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
0
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
12
0
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Na rynku próżno szukać realnej konkurencji dla oferty dronów DJI i długo wydawało się, że nic się w tej kwestii nie zmieni. Czy świetnie zapowiadające się drony z...
14
2