Loupedeck+ kompatybilny z Final Cut Pro X oraz Adobe Audition

Loupedeck+ kompatybilny z Final Cut Pro X oraz Adobe Audition

Do coraz dłuższej listy programów wspieranych przez Loupedeck+ dołączyły właśnie Final Cut Pro X oraz Adobe Audition. „Jest to kolejny krok w zwiększeniu funkcjonalności i elastyczności sprzętu, którego oczekuje społeczność zajmująca się edycją audio i wideo“ - zaznacza producent.

Loupedeck+ to konsola, która wśród zaawansowanych użytkowników jest jednym z chętniej wybieranych akcesoriów. Początkowo była kompatybilna z Lightroomem i Capture One. Następnie producent  kolejno wypuścił aktualizacje, dzięki której kontroler mógł współpracować z Photoshopem i  Adobe Premiere Pro CC. Natomiast teraz umożliwia wsparcie dla Final Cut Pro i Adobe Audition. Jak zapewnia producent, jest to kolejny krok w zwiększeniu funkcjonalności i elastyczności sprzętu, którego oczekuje społeczność zajmująca się edycją audio i wideo.

- Nasi klienci od momentu premiery Loupedeck+ są bardzo zainteresowani szerszą integracją sprzętu - powiedział Mikko Kesti, założyciel i dyrektor generalny Loupedeck. - Final Cut Pro X był logicznym wyborem ze względu na jego szerokie wykorzystanie przy edycji wideo. Uznaliśmy, że będzie to dla nas kolejny ważny krok, ponieważ staramy się kontynuować naszą misję dostarczania użytkownikom wszechstronnych doświadczeń i usprawniać system pracy twórczej. Loupedeck+ to nie tylko korzyści wynikające z intuicyjnej obsługi i łatwiejszego dostępu do narzędzi, ale także szersze zastosowanie w zakresie produktów do edycji wideo, z których mogą korzystać.

Użytkownicy Final Cut Pro korzystający z Loupedeck+ będą mogli:

 • Edytować wideo i wykonywać kolor korekcję szybciej i bardziej intuicyjnie; wszystkie podstawowe
 • narzędzia do pracy kolorystycznej są czytelnie oznaczone na konsoli
 • Tworzyć własne konfiguracje sprzętu w celu dopasowania do swojego systemu pracy
 • Eksportować / Importować własne ustawienia konfiguracyjne Loupedeck i łatwo przenosić je na inny komputer
 • Przeprowadzać szybką i precyzyjną gradacje kolorystyczną używając kół kolorów w sposób nieporównywalny do pracy z myszką lub trackpadem
 • Dodać nowy wymiar w nawigacji osi czasu – przycinanie treści i dopasowywaniu klipów
 • Dostosować samodzielnie przyciski i pokrętła konsoli do komend Final Cut Pro lub korzystać z preinstalowanych funkcji
 • Skorzystać z ponad 400 dodatkowych dostępnych do własnej konfiguracji funkcji

Użytkownicy Adobe Audition korzystający z Loupedeck+ będą mogli:

 • Tworzyć szybszy i bardziej intuicyjny system pracy
 • Tworzyć i zarządzać pojedynczymi ścieżkami i projektami wielościeżkowymi
 • Bardziej precyzyjnie kontrolować poszczególne ścieżki i nawigować po nich
 • Używać wszystkich narzędzi edycyjnych, włączając przycinanie i przesuwanie
 • Kontrolować głośność dla wszystkich kanałów
 • Dodawać Fade oraz inne efekty do projektów

Pobierz najnowsze oprogramowanie

Obsługa Final Cut Pro i Adobe Audition dostępna jest po pobraniu i zainstalowaniu najnowszego i w pełni darmowego oprogramowania w wersji 2.6. Natomiast sama konsola Loupedeck+ jest oczywiście dostępna na polskim rynku w cenie 899 zł. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0