Loupedeck+ kompatybilny z Final Cut Pro X oraz Adobe Audition

Loupedeck+ kompatybilny z Final Cut Pro X oraz Adobe Audition

Do coraz dłuższej listy programów wspieranych przez Loupedeck+ dołączyły właśnie Final Cut Pro X oraz Adobe Audition. „Jest to kolejny krok w zwiększeniu funkcjonalności i elastyczności sprzętu, którego oczekuje społeczność zajmująca się edycją audio i wideo“ - zaznacza producent.

Loupedeck+ to konsola, która wśród zaawansowanych użytkowników jest jednym z chętniej wybieranych akcesoriów. Początkowo była kompatybilna z Lightroomem i Capture One. Następnie producent  kolejno wypuścił aktualizacje, dzięki której kontroler mógł współpracować z Photoshopem i  Adobe Premiere Pro CC. Natomiast teraz umożliwia wsparcie dla Final Cut Pro i Adobe Audition. Jak zapewnia producent, jest to kolejny krok w zwiększeniu funkcjonalności i elastyczności sprzętu, którego oczekuje społeczność zajmująca się edycją audio i wideo.

- Nasi klienci od momentu premiery Loupedeck+ są bardzo zainteresowani szerszą integracją sprzętu - powiedział Mikko Kesti, założyciel i dyrektor generalny Loupedeck. - Final Cut Pro X był logicznym wyborem ze względu na jego szerokie wykorzystanie przy edycji wideo. Uznaliśmy, że będzie to dla nas kolejny ważny krok, ponieważ staramy się kontynuować naszą misję dostarczania użytkownikom wszechstronnych doświadczeń i usprawniać system pracy twórczej. Loupedeck+ to nie tylko korzyści wynikające z intuicyjnej obsługi i łatwiejszego dostępu do narzędzi, ale także szersze zastosowanie w zakresie produktów do edycji wideo, z których mogą korzystać.

Użytkownicy Final Cut Pro korzystający z Loupedeck+ będą mogli:

 • Edytować wideo i wykonywać kolor korekcję szybciej i bardziej intuicyjnie; wszystkie podstawowe
 • narzędzia do pracy kolorystycznej są czytelnie oznaczone na konsoli
 • Tworzyć własne konfiguracje sprzętu w celu dopasowania do swojego systemu pracy
 • Eksportować / Importować własne ustawienia konfiguracyjne Loupedeck i łatwo przenosić je na inny komputer
 • Przeprowadzać szybką i precyzyjną gradacje kolorystyczną używając kół kolorów w sposób nieporównywalny do pracy z myszką lub trackpadem
 • Dodać nowy wymiar w nawigacji osi czasu – przycinanie treści i dopasowywaniu klipów
 • Dostosować samodzielnie przyciski i pokrętła konsoli do komend Final Cut Pro lub korzystać z preinstalowanych funkcji
 • Skorzystać z ponad 400 dodatkowych dostępnych do własnej konfiguracji funkcji

Użytkownicy Adobe Audition korzystający z Loupedeck+ będą mogli:

 • Tworzyć szybszy i bardziej intuicyjny system pracy
 • Tworzyć i zarządzać pojedynczymi ścieżkami i projektami wielościeżkowymi
 • Bardziej precyzyjnie kontrolować poszczególne ścieżki i nawigować po nich
 • Używać wszystkich narzędzi edycyjnych, włączając przycinanie i przesuwanie
 • Kontrolować głośność dla wszystkich kanałów
 • Dodawać Fade oraz inne efekty do projektów

Pobierz najnowsze oprogramowanie

Obsługa Final Cut Pro i Adobe Audition dostępna jest po pobraniu i zainstalowaniu najnowszego i w pełni darmowego oprogramowania w wersji 2.6. Natomiast sama konsola Loupedeck+ jest oczywiście dostępna na polskim rynku w cenie 899 zł. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4