Nemeio to klawiatura wykonana w technologii e-ink, którą możesz w 100% spersonalizować

Nemeio to klawiatura wykonana w technologii e-ink, którą możesz w 100% spersonalizować

Możliwość zaprogramowania każdego z 81 klawiszy i wyświetlenia dowolnych znaków i symboli (w tym tych z Photoshopa i Lightrooma), a także współpraca z każdym urządzeniem wyposażonym w Bluetooth - to najważniejsze cechy mechanicznej klawiatury Nemeio, która korzysta z technologii e-ink.

Wizja w pełni konfigurowalnej klawiatury z klawiszami wykorzystującymi technologię e-ink (znajdziemy ją w czytnikach e-booków), która pozwoli dynamicznie zmieniać układ przycisków, przy minimalnym poborze mocy nie jest niczym nowym. Mimo to wciąż na rynku nie ma tego typu rozwiązań. Najbliżej była firma Sonder, która w 2016 roku przedstawiła prototyp takiego urządzenia. Klawiatura miała nawet trafić do sprzedaży… jednak po dwóch latach od premiery na stronie producenta dalej widnieje napis „available soon“.

Zupełnie inny los ma spotkać Nemeio, mechaniczną klawiaturę e-ink - przynajmniej taką nadzieję ma francuski producent. - Nemeio to klawiatura nowej generacji, która jest odpowiedzią na wiele frustracji. Kto nigdy nie wyrywał włosów z głowy próbując znaleźć odpowiednie oznaczenie lub skrót na klawiaturze? Kto nigdy nie był ograniczony przez niewłaściwy układ klawiszy? Dzięki Nemeio możesz modyfikować wszystkie oznaczenia tak, jak chcesz: QWERTY, AZERTY, Bépo, po francusku, hiszpańsku ze skrótami twojego ulubionego oprogramowania ... możesz je dowolnie dostosowywać dzięki dedykowanej aplikacji, gdziekolwiek chcesz - zaznacza producent.

Uniwersalność i funkcjonalność w każdym calu

Każdy z 81 klawiszy Nemeio czerpie z dobrodziejstw technologii e-ink, co oznacza, że nie tylko dowolny przycisk może być przez nas skonfigurowany (oczywiście przy pomocy dedykowanej aplikacji), lecz także wyświetli się na nim dowolny znak, symbol lub ikona. Tak więc będziemy w stanie zarówno pisać w wybranym przez nas języku, jak również będziemy mogli przypisać kluczowe układy poleceń lub skróty aktywujące dane narzędzia pomocne podczas edycji zdjęć w programach graficznych takich jak Photoshop czy Lightroom (pod klawiszem zostanie wyświetlona odpowiednia ikona).

Co więcej, klawiaturę Nemeio można skonfigurować tak, by automatycznie zmieniała układ klawiszy na podstawie używanej aplikacji - inny rozkład w przypadku tworzenia plików tekstowych, a inne wyświetlanie się skrótów i poleceń podczas uruchomienia wybranego programu. Oczywiście pomiędzy utworzonymi profilami możemy także przełączyć się dzięki dedykowanym przyciskom. Warto także zaznaczyć, że otrzymujemy fizyczne przyciski - jak w przypadku tradycyjnej klawiatury. Poza tym obudowa została wykonana z metalu i wyposażona w dodatkowe porty USB i USB-C.

Na chwilę obecną klawiatura Nemeio nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży. Jednak jak zaznacza producent, na rynku ma pojawić się jeszcze w tym roku - prawdopodobnie w drugiej połowie. Cena nie została ujawniona, ale spekuluje się, że będzie się wahać w granicach 300-500 dolarów - choć nie jest to potwierdzona kwota.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0