Nemeio to klawiatura wykonana w technologii e-ink, którą możesz w 100% spersonalizować

Nemeio to klawiatura wykonana w technologii e-ink, którą możesz w 100% spersonalizować

Możliwość zaprogramowania każdego z 81 klawiszy i wyświetlenia dowolnych znaków i symboli (w tym tych z Photoshopa i Lightrooma), a także współpraca z każdym urządzeniem wyposażonym w Bluetooth - to najważniejsze cechy mechanicznej klawiatury Nemeio, która korzysta z technologii e-ink.

Wizja w pełni konfigurowalnej klawiatury z klawiszami wykorzystującymi technologię e-ink (znajdziemy ją w czytnikach e-booków), która pozwoli dynamicznie zmieniać układ przycisków, przy minimalnym poborze mocy nie jest niczym nowym. Mimo to wciąż na rynku nie ma tego typu rozwiązań. Najbliżej była firma Sonder, która w 2016 roku przedstawiła prototyp takiego urządzenia. Klawiatura miała nawet trafić do sprzedaży… jednak po dwóch latach od premiery na stronie producenta dalej widnieje napis „available soon“.

Zupełnie inny los ma spotkać Nemeio, mechaniczną klawiaturę e-ink - przynajmniej taką nadzieję ma francuski producent. - Nemeio to klawiatura nowej generacji, która jest odpowiedzią na wiele frustracji. Kto nigdy nie wyrywał włosów z głowy próbując znaleźć odpowiednie oznaczenie lub skrót na klawiaturze? Kto nigdy nie był ograniczony przez niewłaściwy układ klawiszy? Dzięki Nemeio możesz modyfikować wszystkie oznaczenia tak, jak chcesz: QWERTY, AZERTY, Bépo, po francusku, hiszpańsku ze skrótami twojego ulubionego oprogramowania ... możesz je dowolnie dostosowywać dzięki dedykowanej aplikacji, gdziekolwiek chcesz - zaznacza producent.

Uniwersalność i funkcjonalność w każdym calu

Każdy z 81 klawiszy Nemeio czerpie z dobrodziejstw technologii e-ink, co oznacza, że nie tylko dowolny przycisk może być przez nas skonfigurowany (oczywiście przy pomocy dedykowanej aplikacji), lecz także wyświetli się na nim dowolny znak, symbol lub ikona. Tak więc będziemy w stanie zarówno pisać w wybranym przez nas języku, jak również będziemy mogli przypisać kluczowe układy poleceń lub skróty aktywujące dane narzędzia pomocne podczas edycji zdjęć w programach graficznych takich jak Photoshop czy Lightroom (pod klawiszem zostanie wyświetlona odpowiednia ikona).

Co więcej, klawiaturę Nemeio można skonfigurować tak, by automatycznie zmieniała układ klawiszy na podstawie używanej aplikacji - inny rozkład w przypadku tworzenia plików tekstowych, a inne wyświetlanie się skrótów i poleceń podczas uruchomienia wybranego programu. Oczywiście pomiędzy utworzonymi profilami możemy także przełączyć się dzięki dedykowanym przyciskom. Warto także zaznaczyć, że otrzymujemy fizyczne przyciski - jak w przypadku tradycyjnej klawiatury. Poza tym obudowa została wykonana z metalu i wyposażona w dodatkowe porty USB i USB-C.

Na chwilę obecną klawiatura Nemeio nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży. Jednak jak zaznacza producent, na rynku ma pojawić się jeszcze w tym roku - prawdopodobnie w drugiej połowie. Cena nie została ujawniona, ale spekuluje się, że będzie się wahać w granicach 300-500 dolarów - choć nie jest to potwierdzona kwota.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1