GoLapse HOOP to gimbal i pierścieniowa lampa LED w jednym

0

Autor: Michał Chrzanowski

21 Grudzień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Gdy już myśleliśmy, że w dobiegającym końca 2018 roku nic nas nie zaskoczy, to swoją najnowszą propozycję zaprezentowała firma GoLapse. HOOP to funkcjonalne połączenie gimbala z lampą pierścieniową, zaprojektowany z myślą zarówno o smartfonach, jak i lustrzankach.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się czy jest możliwe urządzenie łączące funkcjonalność gimbala i wydajność lampy pierścieniowej LED, to firma GoLapse udowodniła, że... nie ma rzeczy niemożliwych. Ich najnowszy produkt HOOP jest tego najlepszym przykładem. Nie tylko stabilnie utrzyma aparat w miejscu, ale jeszcze do tego zapewni płynne oświetlenie sceny.

- Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym filmowcem, vlogerem, który chce nagrywać swoje przygody, czy po prostu chcesz się upewnić, że rodzinne filmy są warte obejrzenia, uważamy, że na HOOP powinno znaleźć się miejsce w Twoim zestawie sprzętu. Chcemy, aby HOOP pasował do każdego zastosowania, dlatego uruchamiamy dwa modele obsługujące każdy rodzaj kamery. Pomiędzy HOOP Pro i HOOP Mini możesz korzystać z dowolnego urządzenia od najmniejszej kamery do największej lustrzanki cyfrowej. W końcu będziesz mógł cieszyć się akcją na własne oczy, a HOOP zajmie się resztą - zaznacza producent.

 

Do wyboru mamy dwa modele. Jak zapewnia producent, HOOP Mini został zaprojektowany z myślą o odkrywcach. Jest bardzo lekki i umożliwia szybkie przełączanie kierunków: między nagrywaniem siebie (lub robieniem selfie), a pokazywaniem tego, co widzisz. Model ten jest kompatybilny ze smartfonami, kamerkami sportowymi GoPro oraz kompaktami. Z kolei HOOP Pro ma sprostać potrzebom bardziej wprawionych filmowców. Posiada zaawansowane narzędzia stabilnego trzymania aparatu, a także jest wystarczająco wytrzymały dla każdej lustrzanki cyfrowej. Co więcej może również jednocześnie obsługiwać nawet dwa mniejsze aparaty, umożliwiając filmowanie 360 stopni lub 3D. Natomiast obie wersje ma łaczyć: trwałość i łatwość obsługi, nieograniczona gwarancja GoLapse, a także diody LED oparte na fosforze, dzięki czemu nie wystąpi migotanie w nagraniu.

Podoba Ci się propozycja GoLapse. Jeśli tak to musisz odwiedzić serwis Kickstarter, na którym producent zbiera fundusze na pełną realizację projektu. Za HOOP Mini będziemy musieli zapłacić 79 dolarów, za HOOP Pro 99 dolarów, zaś za zestaw składający się z tych dwóch modeli 159 dolarów.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0