Tenba zaprezentowała nową linię odpornych futerałów na obiektywy i dwa pokrowce na akcesoria

0
Michał Chrzanowski
19 Grudzień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli poszukujesz odpornych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo transportowanego sprzętu, to swój wzrok powinieneś skierować w stronę Ridged Lens Capsules oraz Gear Pouches - najnowszych kolekcji kapsuł i futerałów Tenby.

Tenba Ridged Lens Capsules

W ofercie firmy Tenba możemy już znaleźć najnowszą kolekcję Ridged Lens Capsules, która składa się z pięciu kapsuł na obiektywy. Ich zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa podczas transportu naszej „szklarni“. Producent pomyślał o różnych wariantach, dzięki czemu będziemy mogli dobrać futerał odpowiednio dopasowany do obiektywu - od niewielkich stałek, po duże zoomy typu 200-400 mm. Schowana konstrukcja będzie odpowiednio zabezpieczona, bowiem modele z serii Ridged Lens Capsules mają formowane dna, które dopasowują się do kształtu obiektywu. Do tego zostały wyposażone w specjalny pasek umożliwiający podpięcie kapsuły to siatki MOLLE na plecakach lub bezpośrednio do wielu systemach pasów biodrowych.

Tenba Gear Pouches

Z kolei Gear Pouches to linia dwóch pokrowców opracowanych z myślą o dodatkowych akcesoriach, takich jak akumulatory, ładowarki, kable czy innego rodzaju rozwiązania. Zostały wykonane z odpornego tworzywa sztucznego, zaś dzięki specjalnemu przezroczystemu elementowi będziemy mogli wygodnie zobaczyć, co skrywa się w środku. Jak zaznacza producent „zapewniają one dodatkową warstwę obrony przed uszkodzeniem wszędzie tam, gdzie potrzebujesz ochrony i organizacji sprzętu“.

Cena i dostępność

Najnowsze rozwiązania Tenby są już dostępne w sprzedaży. W kolekcji Ridged Lens Capsules możemy zdecydować się na pięć modeli różniących się wielkością: 9×9 cm (21 dolarów), 13×9 cm (23 dolary), 15×11 cm (36 dolarów), 23×12 cm (38 dolarów) i największy 30×13 cm (45 dolarów). Natomiast zestaw pokrowców Gear Pouches składający się z modeli w dwóch rozmiarach (19,05 cm oraz 29,21 cm) to wydatek 25 dolarów. Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę www.tenba.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
1
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły