Quadralite Stroboss 60 Basic to podstawowa reporterska lampa za 315 zł

Quadralite Stroboss 60 Basic to podstawowa reporterska lampa za 315 zł

Quadralite Stroboss 60 Basic to ciekawa lampa „na start“. Za 315 zł otrzymamy dużą moc błysku o stabilnej temperaturze barwowej, tryb HSS czy chociażby pełną kompatybilność z radiowym systemem Quadralite Navigator X.

Oferta Quadralite powiększyła się o nową lampę błyskową, która powinna zainteresować osoby chcące rozpocząć swoją przygodę ze sztucznym oświetleniem. Stroboss 60 Basic to „mocny, prosty, wytrzymały i niezawodny flash dla wszystkich, którzy chcą odkrywać świat fotografii z pomocą reporterskiej lampy błyskowej“ - zaznacza producent.

Prosta, wytrzymała i niezawodna

Model ten charakteryzuje się mocą przewodnią 60 GN i stabilną temperaturą barwową (5600 ± 200 K). Do tego moc będziemy w stanie kontrolować w zakresie od 1/1 do 1/128 w krokach co 1/3 EV. Poza tym lampa zapewnia tryb High Speed Sync (HSS) do 1/8000s oraz została wyposażona jest w pełni regulowaną, ruchomą głowicę błyskową (od 0° do 360° w poziomie, od -7° do 90° w pionie) i zoom 20-200 mm. Dostępny jest również panel rozpraszający (do 14 mm), który zwiększa zasięg i możliwość odbijania światła. Natomiast we wprowadzaniu wszelkich zmian pomoże duży ekran oraz odpowiednio zaakcentowane przyciski i pokrętło.

Stroboss 60 Basic w pełni współpracuje z innymi urządzeniami radiowego systemu Quadralite Navigator X i charakteryzuje się wbudowanym nadajnikiem i odbiornikiem, dzięki czemu może pracować zarówno jako lampa master jak i slave. Do tego jest kompatybilny ze zdalnym wyzwalaczem i sterownikiem Quadralite Navigator X. Dzięki jego użyciu możliwe jest wykorzystanie wszystkich najważniejszych funkcji lampy, takich jak: tryb HSS, zdalne sterowanie mocą błysku i zmianę trybu pracy. Jak podkreśla producent, Stroboss 60 Basic bez problemu może być używany z innymi lampami typu speedlite, małymi lampami zewnętrznymi lub nawet dużymi lampami studyjnymi podczas sesji zdjęciowych - zarówno w studio, jak i w plenerze.

Cena i dostępność

Quadralite Stroboss 60 Basic to model przeznaczony do pracy z większością aparatów fotograficznych wyposażonych w standardową gorącą stopkę. Lampa błyskowa zasilana za pomocą 4 baterii AA, jest już dostępna w sklepach. Jej sugerowana cena detaliczna wynosi 315 zł. Na stronie www.quadralite.pl dostępna jest pełna informacja o sieci dystrybucji produktów marki Quadralite.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13