Quadralite Stroboss 60 Basic to podstawowa reporterska lampa za 315 zł

Quadralite Stroboss 60 Basic to podstawowa reporterska lampa za 315 zł

Quadralite Stroboss 60 Basic to ciekawa lampa „na start“. Za 315 zł otrzymamy dużą moc błysku o stabilnej temperaturze barwowej, tryb HSS czy chociażby pełną kompatybilność z radiowym systemem Quadralite Navigator X.

Oferta Quadralite powiększyła się o nową lampę błyskową, która powinna zainteresować osoby chcące rozpocząć swoją przygodę ze sztucznym oświetleniem. Stroboss 60 Basic to „mocny, prosty, wytrzymały i niezawodny flash dla wszystkich, którzy chcą odkrywać świat fotografii z pomocą reporterskiej lampy błyskowej“ - zaznacza producent.

Prosta, wytrzymała i niezawodna

Model ten charakteryzuje się mocą przewodnią 60 GN i stabilną temperaturą barwową (5600 ± 200 K). Do tego moc będziemy w stanie kontrolować w zakresie od 1/1 do 1/128 w krokach co 1/3 EV. Poza tym lampa zapewnia tryb High Speed Sync (HSS) do 1/8000s oraz została wyposażona jest w pełni regulowaną, ruchomą głowicę błyskową (od 0° do 360° w poziomie, od -7° do 90° w pionie) i zoom 20-200 mm. Dostępny jest również panel rozpraszający (do 14 mm), który zwiększa zasięg i możliwość odbijania światła. Natomiast we wprowadzaniu wszelkich zmian pomoże duży ekran oraz odpowiednio zaakcentowane przyciski i pokrętło.

Stroboss 60 Basic w pełni współpracuje z innymi urządzeniami radiowego systemu Quadralite Navigator X i charakteryzuje się wbudowanym nadajnikiem i odbiornikiem, dzięki czemu może pracować zarówno jako lampa master jak i slave. Do tego jest kompatybilny ze zdalnym wyzwalaczem i sterownikiem Quadralite Navigator X. Dzięki jego użyciu możliwe jest wykorzystanie wszystkich najważniejszych funkcji lampy, takich jak: tryb HSS, zdalne sterowanie mocą błysku i zmianę trybu pracy. Jak podkreśla producent, Stroboss 60 Basic bez problemu może być używany z innymi lampami typu speedlite, małymi lampami zewnętrznymi lub nawet dużymi lampami studyjnymi podczas sesji zdjęciowych - zarówno w studio, jak i w plenerze.

Cena i dostępność

Quadralite Stroboss 60 Basic to model przeznaczony do pracy z większością aparatów fotograficznych wyposażonych w standardową gorącą stopkę. Lampa błyskowa zasilana za pomocą 4 baterii AA, jest już dostępna w sklepach. Jej sugerowana cena detaliczna wynosi 315 zł. Na stronie www.quadralite.pl dostępna jest pełna informacja o sieci dystrybucji produktów marki Quadralite.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
3
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4