Quadralite Stroboss 60 Basic to podstawowa reporterska lampa za 315 zł

0
Michał Chrzanowski
13 Listopad 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Quadralite Stroboss 60 Basic to ciekawa lampa „na start“. Za 315 zł otrzymamy dużą moc błysku o stabilnej temperaturze barwowej, tryb HSS czy chociażby pełną kompatybilność z radiowym systemem Quadralite Navigator X.

Oferta Quadralite powiększyła się o nową lampę błyskową, która powinna zainteresować osoby chcące rozpocząć swoją przygodę ze sztucznym oświetleniem. Stroboss 60 Basic to „mocny, prosty, wytrzymały i niezawodny flash dla wszystkich, którzy chcą odkrywać świat fotografii z pomocą reporterskiej lampy błyskowej“ - zaznacza producent.

Prosta, wytrzymała i niezawodna

Model ten charakteryzuje się mocą przewodnią 60 GN i stabilną temperaturą barwową (5600 ± 200 K). Do tego moc będziemy w stanie kontrolować w zakresie od 1/1 do 1/128 w krokach co 1/3 EV. Poza tym lampa zapewnia tryb High Speed Sync (HSS) do 1/8000s oraz została wyposażona jest w pełni regulowaną, ruchomą głowicę błyskową (od 0° do 360° w poziomie, od -7° do 90° w pionie) i zoom 20-200 mm. Dostępny jest również panel rozpraszający (do 14 mm), który zwiększa zasięg i możliwość odbijania światła. Natomiast we wprowadzaniu wszelkich zmian pomoże duży ekran oraz odpowiednio zaakcentowane przyciski i pokrętło.

Stroboss 60 Basic w pełni współpracuje z innymi urządzeniami radiowego systemu Quadralite Navigator X i charakteryzuje się wbudowanym nadajnikiem i odbiornikiem, dzięki czemu może pracować zarówno jako lampa master jak i slave. Do tego jest kompatybilny ze zdalnym wyzwalaczem i sterownikiem Quadralite Navigator X. Dzięki jego użyciu możliwe jest wykorzystanie wszystkich najważniejszych funkcji lampy, takich jak: tryb HSS, zdalne sterowanie mocą błysku i zmianę trybu pracy. Jak podkreśla producent, Stroboss 60 Basic bez problemu może być używany z innymi lampami typu speedlite, małymi lampami zewnętrznymi lub nawet dużymi lampami studyjnymi podczas sesji zdjęciowych - zarówno w studio, jak i w plenerze.

Cena i dostępność

Quadralite Stroboss 60 Basic to model przeznaczony do pracy z większością aparatów fotograficznych wyposażonych w standardową gorącą stopkę. Lampa błyskowa zasilana za pomocą 4 baterii AA, jest już dostępna w sklepach. Jej sugerowana cena detaliczna wynosi 315 zł. Na stronie www.quadralite.pl dostępna jest pełna informacja o sieci dystrybucji produktów marki Quadralite.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
11
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Powiązane artykuły