Quadralite Stroboss 60 Basic to podstawowa reporterska lampa za 315 zł

Quadralite Stroboss 60 Basic to podstawowa reporterska lampa za 315 zł

Quadralite Stroboss 60 Basic to ciekawa lampa „na start“. Za 315 zł otrzymamy dużą moc błysku o stabilnej temperaturze barwowej, tryb HSS czy chociażby pełną kompatybilność z radiowym systemem Quadralite Navigator X.

Oferta Quadralite powiększyła się o nową lampę błyskową, która powinna zainteresować osoby chcące rozpocząć swoją przygodę ze sztucznym oświetleniem. Stroboss 60 Basic to „mocny, prosty, wytrzymały i niezawodny flash dla wszystkich, którzy chcą odkrywać świat fotografii z pomocą reporterskiej lampy błyskowej“ - zaznacza producent.

Prosta, wytrzymała i niezawodna

Model ten charakteryzuje się mocą przewodnią 60 GN i stabilną temperaturą barwową (5600 ± 200 K). Do tego moc będziemy w stanie kontrolować w zakresie od 1/1 do 1/128 w krokach co 1/3 EV. Poza tym lampa zapewnia tryb High Speed Sync (HSS) do 1/8000s oraz została wyposażona jest w pełni regulowaną, ruchomą głowicę błyskową (od 0° do 360° w poziomie, od -7° do 90° w pionie) i zoom 20-200 mm. Dostępny jest również panel rozpraszający (do 14 mm), który zwiększa zasięg i możliwość odbijania światła. Natomiast we wprowadzaniu wszelkich zmian pomoże duży ekran oraz odpowiednio zaakcentowane przyciski i pokrętło.

Stroboss 60 Basic w pełni współpracuje z innymi urządzeniami radiowego systemu Quadralite Navigator X i charakteryzuje się wbudowanym nadajnikiem i odbiornikiem, dzięki czemu może pracować zarówno jako lampa master jak i slave. Do tego jest kompatybilny ze zdalnym wyzwalaczem i sterownikiem Quadralite Navigator X. Dzięki jego użyciu możliwe jest wykorzystanie wszystkich najważniejszych funkcji lampy, takich jak: tryb HSS, zdalne sterowanie mocą błysku i zmianę trybu pracy. Jak podkreśla producent, Stroboss 60 Basic bez problemu może być używany z innymi lampami typu speedlite, małymi lampami zewnętrznymi lub nawet dużymi lampami studyjnymi podczas sesji zdjęciowych - zarówno w studio, jak i w plenerze.

Cena i dostępność

Quadralite Stroboss 60 Basic to model przeznaczony do pracy z większością aparatów fotograficznych wyposażonych w standardową gorącą stopkę. Lampa błyskowa zasilana za pomocą 4 baterii AA, jest już dostępna w sklepach. Jej sugerowana cena detaliczna wynosi 315 zł. Na stronie www.quadralite.pl dostępna jest pełna informacja o sieci dystrybucji produktów marki Quadralite.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8