X-Rite i1Studio to profesjonalna kalibracja od ujęcia po wydruk

X-Rite i1Studio to profesjonalna kalibracja od ujęcia po wydruk

Marka X-Rite i1 od dawna jest preferowanym wyborem profesjonalistów na całym świecie. Teraz ta seria została poszerzona o nowy i1Studio, który zawiera szereg zaawansowanych funkcji i rozwiązań.

i1Studio to urządzenie, na które mógł czekać niejeden profesjonalista. Zaprezentowany kalibrator ma zapewniać wyjątkową dokładność kolorów - istotną dla fotografów, osób zajmujących się wideo oraz projektantów graficznych, pozwalając na spójne i przewidywalne wyniki w całym obiegu pracy

Wśród wachlarza funkcji znajdziemy dedykowany fotografii czarno-białej moduł do profilowania drukarek, funkcję profilowania skanerów, urządzeń przenośnych oraz monitorów (włączając tryby wideo). - Nowe oprogramowanie i1Studio opiera się na platformie zaawansowanego X-Rite i1Profiler, oferując optymalną równowagę pomiędzy automatyzacją, a kreatywną kontrolą. Oprogramowanie zapewnia więcej możliwości i szerszą kontrolę nad efektami, dzięki czemu wydruki lepiej oddają wizję fotografa - podkreśla producent.

- Fotografowie swoimi zdjęciami opowiadają różne historie. Poza światłem, kolor odgrywa kluczową rolę w obrazowaniu. Pragniemy mieć pewność, że każda z nich zostanie przedstawiona w możliwie najlepszy sposób, bez względu na to, czy to historie w kolorze czy czarno-białe - komentuje Liz Quinlisk, Dyrektor Marketingu Photo & Video, X-Rite. - Zarządzanie barwą powinno był łatwe, a wyniki powtarzalne za każdym razem. i1Studio oferuje intuicyjne i uniwersalne rozwiązania do zarządzania kolorami dla każdego urządzenia w obiegu pracy, dzięki czemu łatwo osiągnąć cele, a jednocześnie niesamowite efekty - dodaje.

i1Studio zawiera:

  • Urządzenie i1Studio: Wielofunkcyjny spektrofotometr i1Studio to narzędzie do tworzenia profili dla monitora, projektora, skanera, urządzeń mobilnych oraz drukarek.
  • Nowe oprogramowanie i1Studio dla monitorów, projektorów, urządzeń mobilnych, skanerów oraz drukarek. Oparte jest na zaawansowanym oprogramowaniu X-Rite i1Profiler. Aplikacja dostarcza łatwy w obsłudze interfejs umożliwiający profesjonalną kalibrację i profilowanie monitorów (włączając tryby wideo), projektorów, skanerów oraz drukarek – w tym nowy, dedykowany fotografii czarno-białej moduł kreatywnego tworzenia profili w pięciu popularnych technikach stosowanych w fotografii czarno-białej.
  • Oprogramowanie ColorChecker Camera Calibration oraz wzorzec Mini ColorChecker Classic dla aparatów cyfrowych. Dzięki 24-polowemu wzorcowi o standardzie przemysłowym, można tworzyć profile aparatów (włączając tryb mieszanego oświetlenia), ustawić indywidualny balans bieli i uzyskać neutralny punkt wyjścia, bez względu na warunki oświetleniowe. Wszystko dla usprawnienia procesu edycji. Oprogramowanie obejmuje zarówno aplikację samodzielną, jak również wtyczkę rozszerzającą możliwości Adobe Lightroom.
  • Aplikację ColorTRUE dla urządzeń mobilnych. Kalibruje urządzenia mobilne z Apple iOS, aby uzyskać idealne dopasowanie obrazów wyświetlanych na monitorze z urządzeniami przenośnymi. Aplikacja ColorTRUE jest dostępna bezpłatnie w Apple App Store.

X-Rite i1Studio jest już dostępny w sprzedaży. Za to rozwiązanie przyjdzie nam zapłacić około 2300 zł. Więcej informacji znajdziecie u wykwalifikowanych partnerów handlowych i na pl.xritephoto.eu oraz xrite.com. Poza tym obecni użytkownicy rozwiązań ColorMunki Photo oraz ColorMunki Design mogą uzyskać bezpłatną aktualizację do oprogramowania i1Studio. Po szczegóły odsyłamy na xrite.com/geti1Studio.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!