X-Rite i1Studio to profesjonalna kalibracja od ujęcia po wydruk

X-Rite i1Studio to profesjonalna kalibracja od ujęcia po wydruk

Marka X-Rite i1 od dawna jest preferowanym wyborem profesjonalistów na całym świecie. Teraz ta seria została poszerzona o nowy i1Studio, który zawiera szereg zaawansowanych funkcji i rozwiązań.

i1Studio to urządzenie, na które mógł czekać niejeden profesjonalista. Zaprezentowany kalibrator ma zapewniać wyjątkową dokładność kolorów - istotną dla fotografów, osób zajmujących się wideo oraz projektantów graficznych, pozwalając na spójne i przewidywalne wyniki w całym obiegu pracy

Wśród wachlarza funkcji znajdziemy dedykowany fotografii czarno-białej moduł do profilowania drukarek, funkcję profilowania skanerów, urządzeń przenośnych oraz monitorów (włączając tryby wideo). - Nowe oprogramowanie i1Studio opiera się na platformie zaawansowanego X-Rite i1Profiler, oferując optymalną równowagę pomiędzy automatyzacją, a kreatywną kontrolą. Oprogramowanie zapewnia więcej możliwości i szerszą kontrolę nad efektami, dzięki czemu wydruki lepiej oddają wizję fotografa - podkreśla producent.

- Fotografowie swoimi zdjęciami opowiadają różne historie. Poza światłem, kolor odgrywa kluczową rolę w obrazowaniu. Pragniemy mieć pewność, że każda z nich zostanie przedstawiona w możliwie najlepszy sposób, bez względu na to, czy to historie w kolorze czy czarno-białe - komentuje Liz Quinlisk, Dyrektor Marketingu Photo & Video, X-Rite. - Zarządzanie barwą powinno był łatwe, a wyniki powtarzalne za każdym razem. i1Studio oferuje intuicyjne i uniwersalne rozwiązania do zarządzania kolorami dla każdego urządzenia w obiegu pracy, dzięki czemu łatwo osiągnąć cele, a jednocześnie niesamowite efekty - dodaje.

i1Studio zawiera:

  • Urządzenie i1Studio: Wielofunkcyjny spektrofotometr i1Studio to narzędzie do tworzenia profili dla monitora, projektora, skanera, urządzeń mobilnych oraz drukarek.
  • Nowe oprogramowanie i1Studio dla monitorów, projektorów, urządzeń mobilnych, skanerów oraz drukarek. Oparte jest na zaawansowanym oprogramowaniu X-Rite i1Profiler. Aplikacja dostarcza łatwy w obsłudze interfejs umożliwiający profesjonalną kalibrację i profilowanie monitorów (włączając tryby wideo), projektorów, skanerów oraz drukarek – w tym nowy, dedykowany fotografii czarno-białej moduł kreatywnego tworzenia profili w pięciu popularnych technikach stosowanych w fotografii czarno-białej.
  • Oprogramowanie ColorChecker Camera Calibration oraz wzorzec Mini ColorChecker Classic dla aparatów cyfrowych. Dzięki 24-polowemu wzorcowi o standardzie przemysłowym, można tworzyć profile aparatów (włączając tryb mieszanego oświetlenia), ustawić indywidualny balans bieli i uzyskać neutralny punkt wyjścia, bez względu na warunki oświetleniowe. Wszystko dla usprawnienia procesu edycji. Oprogramowanie obejmuje zarówno aplikację samodzielną, jak również wtyczkę rozszerzającą możliwości Adobe Lightroom.
  • Aplikację ColorTRUE dla urządzeń mobilnych. Kalibruje urządzenia mobilne z Apple iOS, aby uzyskać idealne dopasowanie obrazów wyświetlanych na monitorze z urządzeniami przenośnymi. Aplikacja ColorTRUE jest dostępna bezpłatnie w Apple App Store.

X-Rite i1Studio jest już dostępny w sprzedaży. Za to rozwiązanie przyjdzie nam zapłacić około 2300 zł. Więcej informacji znajdziecie u wykwalifikowanych partnerów handlowych i na pl.xritephoto.eu oraz xrite.com. Poza tym obecni użytkownicy rozwiązań ColorMunki Photo oraz ColorMunki Design mogą uzyskać bezpłatną aktualizację do oprogramowania i1Studio. Po szczegóły odsyłamy na xrite.com/geti1Studio.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0