Nowe filtry LEE Reverse ND z łatwością poskromią jasny horyzont

0
Michał Chrzanowski
24 Październik 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Firma LEE zaprezentowała nową rodzinę filtrów szarych. Seria Reverse ND została zaprojektowana, by otrzymać „perfekcyjnie wyeksponowane zdjęcia wschodów i zachodów słońca“ - obiecuje producent.

Firma LEE ani myśli zwalniać tempa. Po zaprezentowaniu w połowie tego roku serii prostokątnych filtrów ProGlass IRND, które obniżą ekspozycję nawet o 15 EV, przyszła pora na zupełnie nową linię - LEE Reverse ND.

Nowa linia filtrów, zupełnie nowe możliwości

W odróżnieniu od typowych filtrów szarych, najciemniejszy fragment otrzymujemy dokładnie pośrodku filtra Reverse ND. Dzięki temu mają okazać się wyjątkowo pomocne podczas fotografowania wschodów i zachodów, gdzie słońce znajduje się najbliżej horyzontu. Poza tym, jak zapewnia producent, filtry mają odznaczać się wyjątkowo naturalną i płynną gradacją - od centrum po brzeg filtra.

W linii Reverse ND znajdziemy trzy filtry, które obniżą ekspozycję o 2, 3 lub 4 EV. Są one ręcznie wykonywane i projektowane z myślą o systemach 100 mm, Seven5 i SW150. Jak zaznacza producent, nowe filtry sprawdzą się najlepiej z obiektywami o ogniskowej 24 mm (lub szerszymi stałkami).

Filtry z rodziny Reverse ND są już dostępne w przedsprzedaży. Ceny wahają się od 125 do 200 dolarów i zależą od systemu mocowania. Więcej informacji o tych, jak również innych produktach LEE znajdziecie na stronie producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
2
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który dla fotografa?
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który...
Microsoft zaprezentował właśnie najnowsze tablety i komputery z linii Surface. Czy to dobry wybór dla fotografa?
6
1
Powiązane artykuły