Nowe filtry LEE Reverse ND z łatwością poskromią jasny horyzont

Autor: Michał Chrzanowski

24 Październik 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma LEE zaprezentowała nową rodzinę filtrów szarych. Seria Reverse ND została zaprojektowana, by otrzymać „perfekcyjnie wyeksponowane zdjęcia wschodów i zachodów słońca“ - obiecuje producent.

Firma LEE ani myśli zwalniać tempa. Po zaprezentowaniu w połowie tego roku serii prostokątnych filtrów ProGlass IRND, które obniżą ekspozycję nawet o 15 EV, przyszła pora na zupełnie nową linię - LEE Reverse ND.

Nowa linia filtrów, zupełnie nowe możliwości

W odróżnieniu od typowych filtrów szarych, najciemniejszy fragment otrzymujemy dokładnie pośrodku filtra Reverse ND. Dzięki temu mają okazać się wyjątkowo pomocne podczas fotografowania wschodów i zachodów, gdzie słońce znajduje się najbliżej horyzontu. Poza tym, jak zapewnia producent, filtry mają odznaczać się wyjątkowo naturalną i płynną gradacją - od centrum po brzeg filtra.

W linii Reverse ND znajdziemy trzy filtry, które obniżą ekspozycję o 2, 3 lub 4 EV. Są one ręcznie wykonywane i projektowane z myślą o systemach 100 mm, Seven5 i SW150. Jak zaznacza producent, nowe filtry sprawdzą się najlepiej z obiektywami o ogniskowej 24 mm (lub szerszymi stałkami).

Filtry z rodziny Reverse ND są już dostępne w przedsprzedaży. Ceny wahają się od 125 do 200 dolarów i zależą od systemu mocowania. Więcej informacji o tych, jak również innych produktach LEE znajdziecie na stronie producenta.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i kamer Sony E
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i...
Sony wprowadza urządzenie, które może okazać się zbawieniem w pracy fotoreporterów, dziennikarzy wideo i fotografów sportowych. Nadajnik PDT-FP1 pozwoli łatwo selekcjonować i wysyłać...
5
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Powiązane artykuły