Nowe filtry LEE Reverse ND z łatwością poskromią jasny horyzont

0

Autor: Michał Chrzanowski

24 Październik 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Firma LEE zaprezentowała nową rodzinę filtrów szarych. Seria Reverse ND została zaprojektowana, by otrzymać „perfekcyjnie wyeksponowane zdjęcia wschodów i zachodów słońca“ - obiecuje producent.

Firma LEE ani myśli zwalniać tempa. Po zaprezentowaniu w połowie tego roku serii prostokątnych filtrów ProGlass IRND, które obniżą ekspozycję nawet o 15 EV, przyszła pora na zupełnie nową linię - LEE Reverse ND.

Nowa linia filtrów, zupełnie nowe możliwości

W odróżnieniu od typowych filtrów szarych, najciemniejszy fragment otrzymujemy dokładnie pośrodku filtra Reverse ND. Dzięki temu mają okazać się wyjątkowo pomocne podczas fotografowania wschodów i zachodów, gdzie słońce znajduje się najbliżej horyzontu. Poza tym, jak zapewnia producent, filtry mają odznaczać się wyjątkowo naturalną i płynną gradacją - od centrum po brzeg filtra.

W linii Reverse ND znajdziemy trzy filtry, które obniżą ekspozycję o 2, 3 lub 4 EV. Są one ręcznie wykonywane i projektowane z myślą o systemach 100 mm, Seven5 i SW150. Jak zaznacza producent, nowe filtry sprawdzą się najlepiej z obiektywami o ogniskowej 24 mm (lub szerszymi stałkami).

Filtry z rodziny Reverse ND są już dostępne w przedsprzedaży. Ceny wahają się od 125 do 200 dolarów i zależą od systemu mocowania. Więcej informacji o tych, jak również innych produktach LEE znajdziecie na stronie producenta.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły