Quadralite A1 już niebawem dostępne w polskiej sprzedaży. Znamy cenę

Quadralite A1 już niebawem dostępne w polskiej sprzedaży. Znamy cenę

Quadralite A1 to urządzenie jedyne w swoim rodzaju. Łączy w sobie zewnętrzną lampę błyskową do smartfonów, która posłuży nam także za wyzwalacz do reporterskich fleszy i lamp studyjnych.

Quadralite A1 ma pozwolić fotografom mobilnym na wejście w świat strobingu. Urządzenie może służyć jako zewnętrzna lampa błyskowa i oświetlacz LED, a także ma pozwalać na wyzwalanie lamp reporterskich i studyjnych.

- Brama do świata fotografii studyjnej. To najkrótszy opis tego unikalnego produktu, jaki możemy podać. Kompaktowy, niedrogi i przystępny gadżet, który może rozszerzyć możliwości smartfona oraz pobudzić to eksperymentowania i odkrywania świata fotografii na nowo - obiecuje producent.

Niepozorna konstrukcja, funkcjonalne rozwiązania

Model  A1 jest wyposażony w trzy diody LED do światła ciągłego (1W) i jedną lampę do błysku (8W), dzięki czemu może służyć jako przenośne źródło światła. Jednak nie jest to najważniejsza cecha tego urządzenia. Przede wszystkim A1 to samodzielna lampa błyskowa (temperatura barwowa wynosząca 6000K±200K), która może być bezprzewodowo zsynchronizowana z aparatem smartfona.

- Możliwość fotografowania z wykorzystaniem flesza zewnętrznego to nowość w świecie mobilnej fotografii. Łatwość z jaką można korzystać w dodatkowego oświetlenia zwiększa kreatywność i pobudza do eksperymentów - zaznacza producent.

Ponadto A1 wyróżnia się pełną integracją z systemem bezprzewodowego sterowania i wyzwalania lamp Quadralite i Godox. Aby w pełni wykorzystać możliwości jaki daje A1 należy zainstalować w smartfonie aplikację Quadralite Photo App. A1 w połączeniu z oprogramowaniem ostatecznie przekształci telefon w aparat, który ma pozwolić na wykorzystywanie dodatkowych źródeł światła w studiu, jak i  poza nim. Do tego otrzymujemy wbudowany moduł Bluetooth 4.0 o maksymalnym zasięgu 50 m, który zapewnia bezprzewodową komunikację, wbudowany moduł bezprzewodowy Quadralite Navigator X 2.4 GHz (urządzenie może być używane w trybie Slave lub Master) oraz wbudowany moduł bezprzewodowy Quadralite LED Remote 433MHz (pozwala na sterowanie panelami Thea LED). Poza tym we wnętrzu A1 znajdziemy również akumulator litowo-jonowy o pojemności 1Ah, który ma pozwolić na wykonanie około 700 błysków z pełną mocą.

Zawsze przy tobie

Quadralite A1 to wyjątkowo kompaktowe urządzenie, które mierzy 80 x 23 x 65 mm i waży około 110 g. Mimo niewielkich wymiarów korzystanie z lampy ma być wygodne i intuicyjne. Na pokładzie znajdziemy mały, ale czytelny ekran OLED, który pokazuje podstawowe informacje o stanie urządzenia. Trzy przyciski umieszczone po prawej stronie panelu pozwalają uruchomić błysk testowy, włączyć oświetlenie LED i włączyć/wyłączyć urządzenie. Poza nimi znajduje się tam koło nastawcze i dodatkowy przycisk służący do zmian w parametrach pracy A1. Przednia strona zawiera lampę błyskową i diody LED. Dolna część jest wyposażona w gwint 3/8 ", który jest kompatybilny z większością akcesoriów studyjnych, statywów i uchwytów. Natomiast tylna ścianka posiada magnes, który ułatwia mocowanie urządzenia do metalowych powierzchni.

Oficjalne zdjęcia przykładowe

Pełna specyfikacja

Cena i dostępność

Quadralite A1 pojawi się w sklepach w połowie listopada bieżącego roku. Jego sugerowana cena detaliczna będzie wynosiła 349 zł. Z kolei Quadralite Photo App będzie udostępniona na platformie Apple App Store jako aplikacja bezpłatna. Wersja dla smartfonów z systemu Android jest obecnie przygotowywana, a jej premiera planowana jest na koniec tego roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie quadralite.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4