Element Traveler, czyli nowa kolekcja podróżnych statywów od Manfrotto

Autor: Michał Chrzanowski

28 Wrzesień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Manfrotto zaprezentowało nową serię składanych statywów i monopodów. Kolekcja Element ma być doskonałym wybór dla miłośników podróży i entuzjastów fotografii, którzy poszukują lekkich i niezawodnych rozwiązań.

Oferta firmy Manfrotto powiększyła się właśnie o nową i bardzo ciekawą kolekcję, która powinna przykuć uwagę zarówno fotografów pracujących w terenie, jak również wymagających podróżników. Element Traveler to seria składająca się z dwóch statywów i jednego monopodu, które odznaczają się kompaktowymi wymiarami, małą wagą oraz wyjątkową odpornością i stabilnością. Każdy z zaprezentowanych modeli będzie dostępny w dwóch wersjach: aluminiowej lub wykonanej z włókna węglowego.

Manfrotto Element Traveler Duży

Największy z rodziny Manfrotto Element Traveler statyw został wyposażony w głowicę kulową i - jak obiecuje producent - powinien stanowić doskonałe uzupełnienie dla osób szukających kompaktowego statywu dla bezlusterkowców i lustrzanek z dużym obiektywem. Maksymalny udźwig statywu to około 8 kg, więc bez problemu przymocujemy do niego profesjonalną lustrzankę z zaawasowanym zoomem. Spodobać się może także system rozstawu nóg Twist Lock, który pozwala na wygodne rozłożenie statywu jedną ręką. Poza tym możliwe jest również użycie go jako monopodu, dzięki odkręcanej nodze. Statyw mierzy 164 cm (maksymalny rozkład) i zaledwie 42 cm (po złożeniu).

Manfrotto Element Traveler Mały

To mniejszy brat statywu Element Traveler. Ma być doskonałym rozwiązaniem dla osób, które lubią podróżować z niewielkim bagażem i potrzebują niezbędnego miejsca na swój sprzęt fotograficzny. Jego maksymalny udźwig to 4 kg, dzięki czemu przymocujemy do niego bezlusterkowca lub średniozaawansowaną lustrzankę z mniejszym obiektywem. Statyw rozłożymy na wysokość 143 cm, zaś po pełnym złożeniu jego długość wyniesie zaledwie 32 cm. Podobnie jak w większym modelu otrzymujemy także wygodny system rozstawu nóg Twist Lock.

Manfrotto Element Monopod

Linię Element Traveler uzupełnia kompaktowy monopod, który mierzy 41,5 cm, gdy złożony i 150 cm przy pełnym rozstawie. - Można go zabrać wszędzie, ponieważ jest poręczny i niezwykle wytrzymały. Dostępny jest w dwóch kolorach, a dzięki zaciskom typu Twist, jest łatwy i szybki w użyciu - obiecuje producent. Z kolei ergonomiczny uchwyt ma pozwolić na wygodny transport oraz zapewniać kontrolę w trakcie robienia zdjęć lub kręcenia filmów. Maksymalny udźwig monopodu to 15 kg.

Poszczególne modele z kolekcji Manfrotto Element Traveler są już dostępne w sprzedaży i kilku wersjach kolorystycznych. Ceny statywów wahają się od 399 zł do 779 zł. Natomiast za monopod przyjdzie nam zapłacić 135 zł. Więcej informacji i szczegółów znajdziecie na stronie producenta.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox SL150R i SL300R - nowe kreatywne głowice LED RGBW w dobrej cenie
Godox SL150R i SL300R - nowe kreatywne głowice LED RGBW w dobrej cenie
Godox prezentuje nowe lampy światła ciągłego o zastosowań foto i wideo. Modele SL150R i SL300R oferują rozbudowaną funkcjonalność i dobrą moc w przystępnej cenie.
5
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Wkłady Camera Cube to jedne z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych produktów Peak Design. Teraz powstała ich nowa, ulepszona wersja, czyli Camera Cube V2!
8
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix opracował adapter filtrowy do obiektywu 21 mm f/1.4, który umożliwi korzystanie z wkręcanych filtrów 105 mm. Będzie oferowany za darmo.
2
Powiązane artykuły