BenQ SW271 - 27-calowy monitor 4K dla fotografa

Autor: Maciej Luśtyk

21 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Do rodziny profesjonalnych monitorów BenQ dołączył model SW271, który m.in. oferuje 10-bitowy panel IPS w rozdzielczości 4K, 99-procentowe pokrycie gamutu Adobe RGB i wsparcie standardu HDR10.

Zimą zeszłego roku BenQ zaprezentowało model SW320, który miał być odpowiedzią na zapotrzebowania wymagających fotografów, filmowców i retuszerów, będąc przy tym oferowanym w przystępnej - jak na tę klasę sprzętu - cenie. Teraz na rynku debiutuje jego młodszy brat BenQ SW271, który ma szansę jeszcze bardziej przypaść do gustu użytkownikom.

Mniejszy, ale równie dobry

Ogólna specyfikacja pozostała właściwie niezmieniona, zmniejszono jednak fizyczne rozmiary ekranu, co zapewne wpłynie pozytywnie na cenę, a w niewielkim stopniu na komfort pracy. Różnica w wielkości jest bowiem stosunkowo niewielka. Zamiast 32 cali, otrzymujemy teraz 27-calowy panel IPS, wyświetlający obraz w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli) i wspierający wyświetlanie HDR.

Monitor może pochwalić się jasnością 350 cd/m2, współczynnikiem kontrastu 1000:1, czestotliwością odświeżania 60 Hz, czasem reakcji 5 ms i kątami widzenia równymi 178 stopni w pionie i w poziomie. Do tego ekran oferuje współczynnik delta na poziomie <2 i gwarantuje 100-procentowe pokrycie przestrzeni sRGB oraz Rec. 709, 99% pokrycia gamutu Adobe RGB i 93% pokrycia DCI-P3.

Oprócz tego otrzymujemy możliwość pełnej kalibracji sprzętowej, port USB-C, czytnik kart SD, tryb monochromatyczny, funkcję szybkiego przełączania się pomiędzy różnymi profilami obrazu i opcję pozwalającą na wyświetlanie obrazu jednocześnie w dwóch różnych przestrzeniach kolorystycznych na podzielonym ekranie. Pracę ze zdjęciami modowymi ułatwi z kolei możliwość przekręcenia monitora do pionu. W zestawie znajduje się także osłona przeciwsłoneczna.

Cena i dostępność

Monitor zadebiutował na polskim rynku w całkiem atrakcyjnej, jak na oferowane możliwości, cenie. Zapłacimy za niego 5159 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem benq.com.pl.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)