BenQ SW271 - 27-calowy monitor 4K dla fotografa

0
Maciej Luśtyk
21 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Do rodziny profesjonalnych monitorów BenQ dołączył model SW271, który m.in. oferuje 10-bitowy panel IPS w rozdzielczości 4K, 99-procentowe pokrycie gamutu Adobe RGB i wsparcie standardu HDR10.

Zimą zeszłego roku BenQ zaprezentowało model SW320, który miał być odpowiedzią na zapotrzebowania wymagających fotografów, filmowców i retuszerów, będąc przy tym oferowanym w przystępnej - jak na tę klasę sprzętu - cenie. Teraz na rynku debiutuje jego młodszy brat BenQ SW271, który ma szansę jeszcze bardziej przypaść do gustu użytkownikom.

Mniejszy, ale równie dobry

Ogólna specyfikacja pozostała właściwie niezmieniona, zmniejszono jednak fizyczne rozmiary ekranu, co zapewne wpłynie pozytywnie na cenę, a w niewielkim stopniu na komfort pracy. Różnica w wielkości jest bowiem stosunkowo niewielka. Zamiast 32 cali, otrzymujemy teraz 27-calowy panel IPS, wyświetlający obraz w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli) i wspierający wyświetlanie HDR.

Monitor może pochwalić się jasnością 350 cd/m2, współczynnikiem kontrastu 1000:1, czestotliwością odświeżania 60 Hz, czasem reakcji 5 ms i kątami widzenia równymi 178 stopni w pionie i w poziomie. Do tego ekran oferuje współczynnik delta na poziomie <2 i gwarantuje 100-procentowe pokrycie przestrzeni sRGB oraz Rec. 709, 99% pokrycia gamutu Adobe RGB i 93% pokrycia DCI-P3.

Oprócz tego otrzymujemy możliwość pełnej kalibracji sprzętowej, port USB-C, czytnik kart SD, tryb monochromatyczny, funkcję szybkiego przełączania się pomiędzy różnymi profilami obrazu i opcję pozwalającą na wyświetlanie obrazu jednocześnie w dwóch różnych przestrzeniach kolorystycznych na podzielonym ekranie. Pracę ze zdjęciami modowymi ułatwi z kolei możliwość przekręcenia monitora do pionu. W zestawie znajduje się także osłona przeciwsłoneczna.

Cena i dostępność

Monitor zadebiutował na polskim rynku w całkiem atrakcyjnej, jak na oferowane możliwości, cenie. Zapłacimy za niego 5159 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem benq.com.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Peak Design Travel Tripod już dostępny w przedsprzedaży
Peak Design Travel Tripod już dostępny w przedsprzedaży
Jeden z najciekawszych trójnogów ostatnich lat i akcesorium roku w naszym plebiscycie - statyw Peak Design Travel Tripod można już zamawiać w polskiej...
20
2
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Czy w kwestii plecaków fotograficznych można powiedzieć jeszcze coś nowego? Nowa propozycja Think Tank Retrospective to coś dla osób lubiących klasykę bez zbędnych...
16
0
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)