Gudsen Moza Air to zmotoryzowany gimbal z 3-stopniową stabilizacją

0

Autor: Michał Chrzanowski

5 Kwiecień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Gudsen to znany chiński producent gimbali do kamer i aparatów. W jego ofercie możemy znaleźć rozwiązania zarówno dla bardziej, jak i nieco mniej zaawansowanych użytkowników. Teraz firma postanowiła powiększyć swoją cenioną serię Moza o kolejne ciekawe rozwiązanie.

Moza Air to zmotoryzowany gimbal z 3-stopniową stabilizacją obrazu, który został zaprojektowany z myślą o wymagających użytkownikach, którzy chcą nadać swoim produkcjom iście filmowego charakteru. Jak obiecuje producent, nowy Moza Air to „wszechstronny oraz interaktywny system, który został zaprojektowany z myślą o bezlusterkowcach i pełnoklatkowych lustrzankach, by pomóc w uchwyceniu płynnych i kinowych nagrań“.

 

Zaprezentowany gimbal ma odznaczać się prawdziwą prostotą działania. Na uchwycie zamocowano pojedynczy joystick, dzięki któremu będziemy w stanie kontrolować ruch i kierunek poruszania się głowicy z podpiętym aparatem. Jednak w pracy z modelem Moza Air wyjątkowo pomocna ma okazać się dedykowana aplikacja, która zapewnia znacznie więcej funkcji. Przykładowo daje ona możliwość zaprogramowania gimbala w taki sposób, by móc efektywnie zarejestrować filmy time-lapse. Użytkownicy otrzymają możliwość wprowadzenia zarówno promienia skrętu, jak i jego płynności. Poza tym Moza Air zapewnia między innymi 360-stopniowy obrót głowicy. Zaś 2000mAh akumulator ma wystarczyć na prawie cztery godziny nieprzerwanej pracy.

Gudsen Moza Air jest już dostępny w sprzedaży. Za gimbal przyjdzie zapłacić 599 dolarów. Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę producenta.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły