Gudsen Moza Air to zmotoryzowany gimbal z 3-stopniową stabilizacją

0
Michał Chrzanowski
5 Kwiecień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Gudsen to znany chiński producent gimbali do kamer i aparatów. W jego ofercie możemy znaleźć rozwiązania zarówno dla bardziej, jak i nieco mniej zaawansowanych użytkowników. Teraz firma postanowiła powiększyć swoją cenioną serię Moza o kolejne ciekawe rozwiązanie.

Moza Air to zmotoryzowany gimbal z 3-stopniową stabilizacją obrazu, który został zaprojektowany z myślą o wymagających użytkownikach, którzy chcą nadać swoim produkcjom iście filmowego charakteru. Jak obiecuje producent, nowy Moza Air to „wszechstronny oraz interaktywny system, który został zaprojektowany z myślą o bezlusterkowcach i pełnoklatkowych lustrzankach, by pomóc w uchwyceniu płynnych i kinowych nagrań“.

 

Zaprezentowany gimbal ma odznaczać się prawdziwą prostotą działania. Na uchwycie zamocowano pojedynczy joystick, dzięki któremu będziemy w stanie kontrolować ruch i kierunek poruszania się głowicy z podpiętym aparatem. Jednak w pracy z modelem Moza Air wyjątkowo pomocna ma okazać się dedykowana aplikacja, która zapewnia znacznie więcej funkcji. Przykładowo daje ona możliwość zaprogramowania gimbala w taki sposób, by móc efektywnie zarejestrować filmy time-lapse. Użytkownicy otrzymają możliwość wprowadzenia zarówno promienia skrętu, jak i jego płynności. Poza tym Moza Air zapewnia między innymi 360-stopniowy obrót głowicy. Zaś 2000mAh akumulator ma wystarczyć na prawie cztery godziny nieprzerwanej pracy.

Gudsen Moza Air jest już dostępny w sprzedaży. Za gimbal przyjdzie zapłacić 599 dolarów. Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model, rozszerzający innowacyjną rodzinę...
2
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który dla fotografa?
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który...
Microsoft zaprezentował właśnie najnowsze tablety i komputery z linii Surface. Czy to dobry wybór dla fotografa?
6
1
Powiązane artykuły