Gudsen Moza Air to zmotoryzowany gimbal z 3-stopniową stabilizacją

Autor: Michał Chrzanowski

5 Kwiecień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Gudsen to znany chiński producent gimbali do kamer i aparatów. W jego ofercie możemy znaleźć rozwiązania zarówno dla bardziej, jak i nieco mniej zaawansowanych użytkowników. Teraz firma postanowiła powiększyć swoją cenioną serię Moza o kolejne ciekawe rozwiązanie.

Moza Air to zmotoryzowany gimbal z 3-stopniową stabilizacją obrazu, który został zaprojektowany z myślą o wymagających użytkownikach, którzy chcą nadać swoim produkcjom iście filmowego charakteru. Jak obiecuje producent, nowy Moza Air to „wszechstronny oraz interaktywny system, który został zaprojektowany z myślą o bezlusterkowcach i pełnoklatkowych lustrzankach, by pomóc w uchwyceniu płynnych i kinowych nagrań“.

 

Zaprezentowany gimbal ma odznaczać się prawdziwą prostotą działania. Na uchwycie zamocowano pojedynczy joystick, dzięki któremu będziemy w stanie kontrolować ruch i kierunek poruszania się głowicy z podpiętym aparatem. Jednak w pracy z modelem Moza Air wyjątkowo pomocna ma okazać się dedykowana aplikacja, która zapewnia znacznie więcej funkcji. Przykładowo daje ona możliwość zaprogramowania gimbala w taki sposób, by móc efektywnie zarejestrować filmy time-lapse. Użytkownicy otrzymają możliwość wprowadzenia zarówno promienia skrętu, jak i jego płynności. Poza tym Moza Air zapewnia między innymi 360-stopniowy obrót głowicy. Zaś 2000mAh akumulator ma wystarczyć na prawie cztery godziny nieprzerwanej pracy.

Gudsen Moza Air jest już dostępny w sprzedaży. Za gimbal przyjdzie zapłacić 599 dolarów. Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę producenta.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
12
Comica CVM-VM30 - bezprzewodowy mikrofon typu shotgun
Comica CVM-VM30 - bezprzewodowy mikrofon typu shotgun
Comica VM30 to nowoczesny bezprzewodowy mikrofon bezprzewodowy, który sprawdzi się zarówno jako rejestrator nakamerowy, jak i wygodne rozwiązanie do rejestracji wywiadów, streamów czy...
6
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i kamer Sony E
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i...
Sony wprowadza urządzenie, które może okazać się zbawieniem w pracy fotoreporterów, dziennikarzy wideo i fotografów sportowych. Nadajnik PDT-FP1 pozwoli łatwo selekcjonować i wysyłać...
6
Powiązane artykuły