Gudsen Moza Air to zmotoryzowany gimbal z 3-stopniową stabilizacją

0
Michał Chrzanowski
5 Kwiecień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Gudsen to znany chiński producent gimbali do kamer i aparatów. W jego ofercie możemy znaleźć rozwiązania zarówno dla bardziej, jak i nieco mniej zaawansowanych użytkowników. Teraz firma postanowiła powiększyć swoją cenioną serię Moza o kolejne ciekawe rozwiązanie.

Moza Air to zmotoryzowany gimbal z 3-stopniową stabilizacją obrazu, który został zaprojektowany z myślą o wymagających użytkownikach, którzy chcą nadać swoim produkcjom iście filmowego charakteru. Jak obiecuje producent, nowy Moza Air to „wszechstronny oraz interaktywny system, który został zaprojektowany z myślą o bezlusterkowcach i pełnoklatkowych lustrzankach, by pomóc w uchwyceniu płynnych i kinowych nagrań“.

 

Zaprezentowany gimbal ma odznaczać się prawdziwą prostotą działania. Na uchwycie zamocowano pojedynczy joystick, dzięki któremu będziemy w stanie kontrolować ruch i kierunek poruszania się głowicy z podpiętym aparatem. Jednak w pracy z modelem Moza Air wyjątkowo pomocna ma okazać się dedykowana aplikacja, która zapewnia znacznie więcej funkcji. Przykładowo daje ona możliwość zaprogramowania gimbala w taki sposób, by móc efektywnie zarejestrować filmy time-lapse. Użytkownicy otrzymają możliwość wprowadzenia zarówno promienia skrętu, jak i jego płynności. Poza tym Moza Air zapewnia między innymi 360-stopniowy obrót głowicy. Zaś 2000mAh akumulator ma wystarczyć na prawie cztery godziny nieprzerwanej pracy.

Gudsen Moza Air jest już dostępny w sprzedaży. Za gimbal przyjdzie zapłacić 599 dolarów. Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach:...
13
7
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i...
3
0