Manfrotto Befree Color - kolorowa odsłona kompaktowych statywów

0
Michał Chrzanowski
29 Listopad 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Firma Manfrotto postanowiła nieco odświeżyć swoją linię Befree. Nowe statywy kierowane do zaawansowanych użytkowników są teraz dostępne w czterech nowych kolorach.

Seria Manfrotto Befree została po raz pierwszy zaprezentowana w połowie 2013 roku i niejako z miejsca stała się pierwszym wyborem podróżujących fotografów. Teraz doceniona linia przeszła zauważalny lifting. W ofercie producenta znajdziemy cztery nowe statywy. Od poprzedników odróżnia ich tylko kolor i nieco inne wizualne wykończenia.

Linia Befree Color odziedziczyła wszystkie charakterystyczne cechy rodziny statywów Befree. Po złożeniu mierzą zaledwie 44 centymetry, a ich aluminiowa konstrukcja waży 1,4 kilograma. Po rozłożeniu statywy sięgają 140 centymetrów i mogą się pochwalić udźwigiem 4 kilogramów. Poza tym statywy posiadają zaokrąglone rogi, które zdaniem producenta pozwolą na komfortowe transportowanie w bagażu i ochronią przed przypadkowym uszkodzeniem.

Statywy Befree Color są już dostępne w sprzedaży w czterech wersjach: czerwonej, szarej, niebieskiej i zielonej. Zapłacimy za nie około 140 funtów. Wraz ze statywem otrzymamy także wyściełany futerał ułatwiający transport. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.manfrotto.co.uk.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0