Kenro - nowy gracz w segmencie reporterskich lamp błyskowych

Kenro - nowy gracz w segmencie reporterskich lamp błyskowych

Firma Kenro modelem Speedflash KFL101 wkroczyła na zupełnie nowy dla siebie segment rynku fotograficznego. Zaprezentowana lampa jest już dostępna w sprzedaży i może współpracować z aparatami Nikon i Canon.

Kenro to znany producent elektroniki i akcesoriów fotograficznych. Jednak do tej pory w ofercie produktów brakowało kompaktowej lampy błyskowej. Do teraz, ponieważ dziś swoją premierę miał model Speedflash KFL101 - pierwsza w historii firmy reporterska lampa błyskowa.

Kenro Speedflash KFL101 to uniwersalna lampa, która może współpracować z lustrzankami Nikon i Canon. Została wyposażona w pomiar TTL oraz funkcję HSS, dzięki której błysk może zostać zsynchronizowany z czasami sięgającymi nawet 1/8000 s. Liczba przewodnia zaprezentowanej lampy to 58 (ISO100). Z kolei kontrolowany kąt rozbłysku światła powinien w pełni pokryć kadry fotografowane z wykorzystaniem obiektywów o zakresie ogniskowych od 18 mm do 180 mm. Ponadto w obracaną głowicę wkomponowano niewielki odbłyśnik oraz dyfuzor rozpraszający światło o temperaturze 5500K.

Co więcej, model KFL101 obsługuje 4 kanały do grupowania lamp zewnętrznych, które mogą być niezależnie kontrolowane z poziomu menu aparatu. Do tego może działać w trybie master i slave. Z ważniejszych funkcji należy także wymienić możliwość manualnej kontroli błysku (1/1-1/128) w skokach co 0.3 EV, funkcję zapobiegającą przegrzaniu się lampy oraz opcję oszczędzania baterii (4 akumulatory AA). Wszelkich zmian ustawień dokonamy za pomocą wygodnych przycisków i podświetlanego ekranu LCD. To wszystko zamknięto w korpusie o wymiarach 7 x 6.5 x 20 cm i wadze 460 g.

Kenro Speedflash KFL101 jest już dostępna w sprzedaży. Za lampę błyskową zapłacimy około 95 funtów. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.kenro.co.uk.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0