Kenro - nowy gracz w segmencie reporterskich lamp błyskowych

Kenro - nowy gracz w segmencie reporterskich lamp błyskowych

Firma Kenro modelem Speedflash KFL101 wkroczyła na zupełnie nowy dla siebie segment rynku fotograficznego. Zaprezentowana lampa jest już dostępna w sprzedaży i może współpracować z aparatami Nikon i Canon.

Kenro to znany producent elektroniki i akcesoriów fotograficznych. Jednak do tej pory w ofercie produktów brakowało kompaktowej lampy błyskowej. Do teraz, ponieważ dziś swoją premierę miał model Speedflash KFL101 - pierwsza w historii firmy reporterska lampa błyskowa.

Kenro Speedflash KFL101 to uniwersalna lampa, która może współpracować z lustrzankami Nikon i Canon. Została wyposażona w pomiar TTL oraz funkcję HSS, dzięki której błysk może zostać zsynchronizowany z czasami sięgającymi nawet 1/8000 s. Liczba przewodnia zaprezentowanej lampy to 58 (ISO100). Z kolei kontrolowany kąt rozbłysku światła powinien w pełni pokryć kadry fotografowane z wykorzystaniem obiektywów o zakresie ogniskowych od 18 mm do 180 mm. Ponadto w obracaną głowicę wkomponowano niewielki odbłyśnik oraz dyfuzor rozpraszający światło o temperaturze 5500K.

Co więcej, model KFL101 obsługuje 4 kanały do grupowania lamp zewnętrznych, które mogą być niezależnie kontrolowane z poziomu menu aparatu. Do tego może działać w trybie master i slave. Z ważniejszych funkcji należy także wymienić możliwość manualnej kontroli błysku (1/1-1/128) w skokach co 0.3 EV, funkcję zapobiegającą przegrzaniu się lampy oraz opcję oszczędzania baterii (4 akumulatory AA). Wszelkich zmian ustawień dokonamy za pomocą wygodnych przycisków i podświetlanego ekranu LCD. To wszystko zamknięto w korpusie o wymiarach 7 x 6.5 x 20 cm i wadze 460 g.

Kenro Speedflash KFL101 jest już dostępna w sprzedaży. Za lampę błyskową zapłacimy około 95 funtów. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.kenro.co.uk.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1