Metz mecablitz M400 – kompaktowa i wydajna

Metz mecablitz M400 – kompaktowa i wydajna

Na początku tego miesiąca firma Metz obiecała, że zaprezentuje nową lampę błyskową. Na premierę modelu Metz mecablitz M400 nie przyszło nam długo czekać – ten został oficjalnie pokazany na międzynarodowych targach fotograficznych Photokina.

Metz mecablitz M400 to flagowy reprezentant nowej linii reporterskich lamp błyskowych firmy. Jak zapewnia producent, model M400 jest o aż 30% mniejszy od tradycyjnych lamp. Pomimo bardzo kompaktowych rozmiarów ma ona zapewnić wysoką funkcjonalność i wydajność w różnych warunkach fotograficznych. To z kolej powinno się spodobać użytkownikom, którzy większą część czasu fotografują w plenerze.

Zaprezentowana lampa zapewnia pomiar Auto TTL, liczbę przewodnią 40 (ISO 100), standardowy zakres 24-105 mm. Dodatkowo znajdziemy także wbudowane dyfuzor i reflektor rozpraszające światło, jak również stałe światło LED. Tę ostatnią możliwość z pewnością docenią filmowcy. Wszelkie zmiany ustawień wprowadzimy za pomocą prostego interfejsu i podejrzymy je na czytelnym ekranie OLED

Metz mecablitz M400 będzie kompatybilny z aparatami Canon, Nikon, Sony, Pentax, Fujifilm, Olympus, Panasonic, a także Leica. Jak na razie producent nie ujawnił szczegółów dotyczących ceny oraz dokładnej daty pojawienia się w sprzedaży zaprezentowanej lampy błyskowej. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.metz.de.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0