Metz mecablitz M400 – kompaktowa i wydajna

Metz mecablitz M400 – kompaktowa i wydajna

Na początku tego miesiąca firma Metz obiecała, że zaprezentuje nową lampę błyskową. Na premierę modelu Metz mecablitz M400 nie przyszło nam długo czekać – ten został oficjalnie pokazany na międzynarodowych targach fotograficznych Photokina.

Metz mecablitz M400 to flagowy reprezentant nowej linii reporterskich lamp błyskowych firmy. Jak zapewnia producent, model M400 jest o aż 30% mniejszy od tradycyjnych lamp. Pomimo bardzo kompaktowych rozmiarów ma ona zapewnić wysoką funkcjonalność i wydajność w różnych warunkach fotograficznych. To z kolej powinno się spodobać użytkownikom, którzy większą część czasu fotografują w plenerze.

Zaprezentowana lampa zapewnia pomiar Auto TTL, liczbę przewodnią 40 (ISO 100), standardowy zakres 24-105 mm. Dodatkowo znajdziemy także wbudowane dyfuzor i reflektor rozpraszające światło, jak również stałe światło LED. Tę ostatnią możliwość z pewnością docenią filmowcy. Wszelkie zmiany ustawień wprowadzimy za pomocą prostego interfejsu i podejrzymy je na czytelnym ekranie OLED

Metz mecablitz M400 będzie kompatybilny z aparatami Canon, Nikon, Sony, Pentax, Fujifilm, Olympus, Panasonic, a także Leica. Jak na razie producent nie ujawnił szczegółów dotyczących ceny oraz dokładnej daty pojawienia się w sprzedaży zaprezentowanej lampy błyskowej. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.metz.de.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
2
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1