Metz mecablitz M400 – kompaktowa i wydajna

Autor: Michał Chrzanowski

20 Wrzesień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Na początku tego miesiąca firma Metz obiecała, że zaprezentuje nową lampę błyskową. Na premierę modelu Metz mecablitz M400 nie przyszło nam długo czekać – ten został oficjalnie pokazany na międzynarodowych targach fotograficznych Photokina.

Metz mecablitz M400 to flagowy reprezentant nowej linii reporterskich lamp błyskowych firmy. Jak zapewnia producent, model M400 jest o aż 30% mniejszy od tradycyjnych lamp. Pomimo bardzo kompaktowych rozmiarów ma ona zapewnić wysoką funkcjonalność i wydajność w różnych warunkach fotograficznych. To z kolej powinno się spodobać użytkownikom, którzy większą część czasu fotografują w plenerze.

Zaprezentowana lampa zapewnia pomiar Auto TTL, liczbę przewodnią 40 (ISO 100), standardowy zakres 24-105 mm. Dodatkowo znajdziemy także wbudowane dyfuzor i reflektor rozpraszające światło, jak również stałe światło LED. Tę ostatnią możliwość z pewnością docenią filmowcy. Wszelkie zmiany ustawień wprowadzimy za pomocą prostego interfejsu i podejrzymy je na czytelnym ekranie OLED

Metz mecablitz M400 będzie kompatybilny z aparatami Canon, Nikon, Sony, Pentax, Fujifilm, Olympus, Panasonic, a także Leica. Jak na razie producent nie ujawnił szczegółów dotyczących ceny oraz dokładnej daty pojawienia się w sprzedaży zaprezentowanej lampy błyskowej. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.metz.de.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim to nowa linia filtrów, która radykalnie upraszcza ich montaż i szybką wymianę. Jak zwykle w przypadku japońskiego producenta, robi to w świetnej...
0
Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne
Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne
Czy kiedykolwiek wiatr przewrócił Wam sprzęt fotograficzny podczas błyskania w plenerze? Nowe parasolki Glow mają być odporne na ten problem.
4
Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy
Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy
Firma znana z produkcji kufrów i futerałów zaprezentowała ochronne nakładki na obiektywy, które zabezpieczą optykę w transporcie.
9