Metz mecablitz M400 – kompaktowa i wydajna

Metz mecablitz M400 – kompaktowa i wydajna

Na początku tego miesiąca firma Metz obiecała, że zaprezentuje nową lampę błyskową. Na premierę modelu Metz mecablitz M400 nie przyszło nam długo czekać – ten został oficjalnie pokazany na międzynarodowych targach fotograficznych Photokina.

Metz mecablitz M400 to flagowy reprezentant nowej linii reporterskich lamp błyskowych firmy. Jak zapewnia producent, model M400 jest o aż 30% mniejszy od tradycyjnych lamp. Pomimo bardzo kompaktowych rozmiarów ma ona zapewnić wysoką funkcjonalność i wydajność w różnych warunkach fotograficznych. To z kolej powinno się spodobać użytkownikom, którzy większą część czasu fotografują w plenerze.

Zaprezentowana lampa zapewnia pomiar Auto TTL, liczbę przewodnią 40 (ISO 100), standardowy zakres 24-105 mm. Dodatkowo znajdziemy także wbudowane dyfuzor i reflektor rozpraszające światło, jak również stałe światło LED. Tę ostatnią możliwość z pewnością docenią filmowcy. Wszelkie zmiany ustawień wprowadzimy za pomocą prostego interfejsu i podejrzymy je na czytelnym ekranie OLED

Metz mecablitz M400 będzie kompatybilny z aparatami Canon, Nikon, Sony, Pentax, Fujifilm, Olympus, Panasonic, a także Leica. Jak na razie producent nie ujawnił szczegółów dotyczących ceny oraz dokładnej daty pojawienia się w sprzedaży zaprezentowanej lampy błyskowej. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.metz.de.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0