Metz Mecablitz 44 AF-2 - wydajna i kompaktowa

Autor: Michał Chrzanowski

29 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
W ofercie niemieckiego producenta pojawił się nowy produkt - Metz Mecablitz 44 AF-2. Lampa błyskowa posiada system TTL, synchronizację błysku z krótkimi czasami oraz lampę LED, która doświetli scenę w czasie nagrywania materiałów wideo.

Metz Mecablitz 44 AF-2 to lampa błyskowa, która jest następcą lubianego przez fotografów flasha 44 AF-1. W porównaniu z poprzednikiem ma wyróżniać się zdecydowanie wyższą wydajnością podczas pracy. Nowy model charakteryzuje się liczbą przewodnią 44 (dla ogniskowej 105 mm i ISO 100) i pokrywa zakres ogniskowych od 24 do 105 mm. Głowicę lampy możemy przechylić o 90 stopni w górę i obrócić o 300 stopni. Na tylnym panelu znajdziemy jedynie pięć przycisków, które mają zoptymalizować korzystanie z lampy. Ponadto, posiada funkcję TTL oraz HSS, dzięki któremu zsynchronizujemy błysk z krótkimi czasami naświetlania, co z pewnością przypadnie do gustu większości fotografom. Jednak producent pomyślał także o miłośnikach filmowania. Nowy model został wyposażony w lampę LED (100 Lux) z czterostopniowym poziomem mocy, która sprawdzi się podczas stałego doświetlenia nagrywanej sceny.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

44 AF-2 posiada także specjalny dyfuzor zmiękczający błysk, metalową stopkę oraz złącze USB, dzięki któremu połączymy się z komputerem i zaktualizujemy oprogramowanie lampy. Nowy model jest zasilany czterema wkładami AA i kompatybilny z systemami Canon, Nikon, Mikro Cztery Trzecie, Sony, Fujifilm oraz Samsung. Lampa jest już dostępna w sprzedaży w cenie około 180 funtów. Więcej informacji możecie dowiedzieć się ze strony www.metzflash.co.uk.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim to nowa linia filtrów, która radykalnie upraszcza ich montaż i szybką wymianę. Jak zwykle w przypadku japońskiego producenta, robi to w świetnej...
0
Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne
Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne
Czy kiedykolwiek wiatr przewrócił Wam sprzęt fotograficzny podczas błyskania w plenerze? Nowe parasolki Glow mają być odporne na ten problem.
4
Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy
Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy
Firma znana z produkcji kufrów i futerałów zaprezentowała ochronne nakładki na obiektywy, które zabezpieczą optykę w transporcie.
9
Powiązane artykuły