Wolffepack Capture – plecak fotograficzny nowej generacji

Wolffepack Capture – plecak fotograficzny nowej generacji

Wolffepack Capture na pozór przypomina zwyczajny plecak fotograficzny. Jednak rozwiązanie, które zostało w nim zastosowane czyni z niego dość wyjątkowy i niespotykany produkt.

Marzeniem Davida Wolffe’a było stworzenie eleganckiego, a przy tym bardzo wygodnego i funkcjonalnego plecaka zaprojektowanego z myślą o fotografach. O ile plecak może pomieścić dużą ilość sprzętu, o tyle jego wyjęcie nie jest już tak wygodne jak w przypadku toreb fotograficznych. Dlatego też konstruktorzy opracowali innowacyjne rozwiązanie, które nazwali Orbital Trapeze Technology. W skrócie daje ono możliwość przesunięcia komory głównej na tors użytkownika, przy jednoczesnym pozostawieniu naramienników na plecach. Trzeba przyznać, że brzmi to trochę egzotycznie. Zresztą zobaczcie sami, jak plecak Wolffepack Capture sprawdza się w praktyce.

 

Wolffepack Capture został także wyposażony w wyjmowany wkład, który pomieści lustrzankę z przymocowanym obiektywem oraz dwa dodatkowe szkła (głównie stałki). Insert zajmuje połowę całej powierzchni plecaka. Pozostałe miejsce możemy przeznaczyć na rzeczy codziennego użytku. Ponadto we wnętrzu modelu Capture została wydzielona specjalna komora na 15-calowego laptopa oraz dodatkowe kieszonki na drobniejsze akcesoria.

Zewnętrzne poszycie plecaka zostało wykonane z odpornego na wodę poliestru. Niemniej jednak przy większych opadach producent zaleca skorzystanie z dołączonego nylonowego pokrowca. Poza tym linka umożliwiająca przesuwanie plecaka została wykonana z kevlaru i włókna węglowego.

W chwili obecnej producent za pośrednictwem platformy Kickstarter zbiera fundusze na realizację projektu. Pierwsze dostawy są planowane na listopad tego roku. W momencie pojawienia się na rynku plecaka Wolffepack Capture jego cena ma wynosić około $225. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.wolffepack.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
2
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!