Fujifilm EF-X500 - nowa lampa reporterska

0
Maciej Luśtyk
7 Lipiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Wraz z nowym bezlusterkowcem Fujifilm zaprezentowało zapowiadaną od pewnego czasu kompaktową lampę reporterską EF-X500 z funkcją synchronizacji z krótkimi czasami migawki i dodatkową diodą LED.

O lampie EF-X500 słyszeliśmy już w styczniu, a jej premiera początkowo zapowiadana była na wrzesień. Na rynku pojawi się jednak dopiero we wrześniu. Lampa charakteryzuje się liczbą przewodnią 50 (ISO 100/m) i pokrywa zakres ogniskowych 24-105 mm, a w przypadku nakładki szerokokątnej także 20 mm.

Głowica lampy błyskowej może być odchylana o 90stopni w górę, 10 stopni w dół, 135 stopni w lewo i o 180 stopni w prawo, co pozwala na wygodne oświetlanie sceny światłem odbitym. Dodatkowo lampę wyposażono w diody LED, z których będzie można korzystać na przykład podczas filmowania. Co więcej, EF-X500 umożliwia zapisanie do 10 kombinacji ustawień dla różnych warunków fotografowania, co w razie potrzeby pozwoli szybko je przywołać.

Lampa ponadto pozwala na synchronizację z krótkimi czasami migawki i sterowanie bezprzewodowe. Czas ładowania przy pełnej sile. to około 2,5 sekundy, a w pełni naładowana bateria pozwoli na na wykonanie około 170 błysków. Akcesorium zasilane jest czterema bateriami AA lub akumulatorem litowo jonowym. Opcjonalnie można dokupić także zestaw na baterie zasilające EF-BP1, który pomieści 8 ogniw AA i skróci czas ładowania.

To wszystko w kompaktowej, uszczelnianej obudowie o wymiarach około 124 x 67,2 x 107,3 mm i wadze 380 g (bez baterii). Na razie znamy jeszcze ceny w jakiej lampa pojawi się na rynku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fujifilm.eu.

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox AD1200 PRO - przenośna lampa z generatorem
Godox AD1200 PRO - przenośna lampa z generatorem
Najnowszy produkt Godox to pierwsza lampa z osobnym generatorem w ofercie marki. Taka konstrukcja pozwoliła na stworzenie lżejszej lampy i dłuższą pracę na baterii, co na pewno przyda...
0
0
Rogue FlashBender V3 - wszechstronny i wydajny modyfikator światła błyskowego
Rogue FlashBender V3 - wszechstronny i wydajny modyfikator światła błyskowego
26 marca 2020 odbyła się premiera nowej serii modyfkatorów Rogue FlashBender v3. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, pasują do każdej lampy błyskowej - od bardzo małych, po te większe,...
3
0
Lomography Fantôme Kino B&W ISO 8 - nowy film w klimacie noir
Lomography Fantôme Kino B&W ISO 8 - nowy film w klimacie noir
Wysoki kontrast i bardzo niska czułość, bo podobno przeciwieństwa się przyciągają.
16
1
Powiązane artykuły