Fujifilm EF-X500 - nowa lampa reporterska

0
Maciej Luśtyk
7 Lipiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Wraz z nowym bezlusterkowcem Fujifilm zaprezentowało zapowiadaną od pewnego czasu kompaktową lampę reporterską EF-X500 z funkcją synchronizacji z krótkimi czasami migawki i dodatkową diodą LED.

O lampie EF-X500 słyszeliśmy już w styczniu, a jej premiera początkowo zapowiadana była na wrzesień. Na rynku pojawi się jednak dopiero we wrześniu. Lampa charakteryzuje się liczbą przewodnią 50 (ISO 100/m) i pokrywa zakres ogniskowych 24-105 mm, a w przypadku nakładki szerokokątnej także 20 mm.

Głowica lampy błyskowej może być odchylana o 90stopni w górę, 10 stopni w dół, 135 stopni w lewo i o 180 stopni w prawo, co pozwala na wygodne oświetlanie sceny światłem odbitym. Dodatkowo lampę wyposażono w diody LED, z których będzie można korzystać na przykład podczas filmowania. Co więcej, EF-X500 umożliwia zapisanie do 10 kombinacji ustawień dla różnych warunków fotografowania, co w razie potrzeby pozwoli szybko je przywołać.

Lampa ponadto pozwala na synchronizację z krótkimi czasami migawki i sterowanie bezprzewodowe. Czas ładowania przy pełnej sile. to około 2,5 sekundy, a w pełni naładowana bateria pozwoli na na wykonanie około 170 błysków. Akcesorium zasilane jest czterema bateriami AA lub akumulatorem litowo jonowym. Opcjonalnie można dokupić także zestaw na baterie zasilające EF-BP1, który pomieści 8 ogniw AA i skróci czas ładowania.

To wszystko w kompaktowej, uszczelnianej obudowie o wymiarach około 124 x 67,2 x 107,3 mm i wadze 380 g (bez baterii). Na razie znamy jeszcze ceny w jakiej lampa pojawi się na rynku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fujifilm.eu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
25
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
55
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0
Powiązane artykuły