Drukarki Canon SELPHY - pocztówka w każdej sytuacji

0
Łukasz Kacperczyk
22 Wrzesień 2004
Artykuł na: 6-9 minut
Canon prezentuje trzy kompaktowe drukarki osobiste. Rozpoczynają one nową linię produktów SELPHY. Drukujące w formacie pocztówkowym modele CP 400 i CP 500 to drukarki termosublimacyjne, a DS700 wykorzystuje technologię druku atramentowego.
Canon prezentuje trzy kompaktowe drukarki osobiste. Rozpoczynają one nową linię produktów SELPHY. Drukujące w formacie pocztówkowym modele CP 400 i CP 500 to drukarki termosublimacyjne, a DS700 wykorzystuje technologię druku atramentowego.

Canon SEPLHY CP400

Szczegóły w zamieszczonej poniżej informacji prasowej producenta.

Canon przedstawia nową linię kompaktowych drukarek fotograficznych o nazwie SELPHY

Amstelveen, Holandia, 21 września, 2004.
Canon, lider na rynku fotograficznym i technologii obrazowania, ogłasza wprowadzenie nowej linii kompaktowych drukarek fotograficznych. Nowe drukarki o wspólnej nazwie "SELPHY" powstały w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na łatwe i szybkie wysokiej jakości wydruki zdjęć cyfrowych. Sprawdzą się wszędzie i w każdej chwili bez potrzeby korzystania z komputera. Nazwa SELPHY pochodzi od słów "Do-It-YourSELF PhotographY" (z ang. fotografia "zrób to sam") - prawdziwe "odbitki" z plików cyfrowych powstają z ogromną łatwością, równie błyskawicznie i łatwo, co same zdjęcia. Dają też równie dużo radości. Wszystkie trzy nowe drukarki z linii SELPHY umożliwiają druk bezpośredni ze wszystkich aparatów cyfrowych (w tym lustrzanek) i cyfrowych kamer wideo zgodnych ze standardem PictBridge. Na linię SELPHY składają się następujące drukarki:
  • SELPHY CP400 - kompaktowa drukarka termosublimacyjna, zapewniająca wyjątkową szybkość druku (fotograficzny bezmarginesowy wydruk pocztówkowy w 63 sekundy*) i wspaniałą jakość 300 dpi
  • SELPHY CP500 - super kompaktowa drukarka termosublimacyjna dla początkujących, szybka (fotograficzny bezmarginesowy wydruk pocztówkowy w 81 sekund), zapewniająca wspaniałą jakość 300 dpi
  • SELPHY DS700 - wspaniała jakość, 2-pikolitrowa, drukująca z rozdzielczością 4800 x 1200** dpi drukarka atramentowa zapewnia szybkie wydruki ze wszystkich popularnych kart pamięci - bezmarginesowy wydruk pocztówkowy w 85 sekund. Bezpośrednie podłączenie do telewizora i pilot umożliwiają komfortowe oglądanie zdjęć i wybieranie tych przeznaczonych do wydruku. Pozwala na wydruk z telefonów komórkowych z aparatem ze złączem IrDA
Wprowadzenie linii SELPHY sygnalizuje zaangażowanie Canona w rozwijający się europejski rynek kompaktowych drukarek fotograficznych, który w zeszłym roku zanotował wzrost ponad 160 %***. "Nowa linia SELPHY dopełnia cyfrową ofertę naszej firmy i będzie ważnym krokiem ku planowanej przez Canona pozycji lidera na rynku druku fotograficznego w 2006 roku" wyjaśnił Mogens Jensen, szef Canon Consumer Imaging Europe. "SELPHY gwarantują wysoką jakość i są przedłużeniem pracy z aparatem cyfrowym: zapewniają wolność wyboru, każdy może w nich skorzystać, a drukowanie jest łatwe i sprawia radość".

Canon SELPHY CP500

Podłącz, wybierz, wydrukuj
Żeby wydrukować zdjęcie, wystarczy podłączyć do kompaktowej drukarki SELPHY kompatybilny aparat cyfrowy kablem PictBridge. Przejrzyste menu aparatu pozwala wybrać wielkość wydruku, typ nośnika, ilość kopii i ustalić, czy wydruk ma być bezmarginesowy. Przycisk Print/Share, który można znaleźć na wielu aparatach cyfrowych Canona, ułatwia ten proces, ponieważ umożliwia druk od razu po podłączeniu aparatu do drukarki. Chwilę po naciśnięciu przycisku Print/Share wspaniały wydruk jest gotowy. SELPHY DS700 nie tylko pozwala na bezproblemowy druk z urządzeń zgodnych ze standardem PictBridge lub bezpośrednio z kart pamięci, ale też możemy ją podłączyć do telewizora, żeby obejrzeć zdjęcia i wybrać te do druku z karty pamięci. Dla wygody można sterować tą operacją za pomocą prostego pilota.

Wszechstronni partnerzy fotografa
Zajmujące niewiele więcej miejsca niż pudełko na płytę CD drukarki SELPHY CP500 i CP400 są wystarczająco małe, żeby trzymać je w szufladzie biurka lub zabierać gdziekolwiek i kiedykolwiek zajdzie taka potrzeba. Stylowy design będzie pasował do każdego współczesnego domu. Jedną z najbardziej przydatnych funkcji SELPHY CP500 i CP400 jest możliwość robienia zdjęć paszportowych po podłączeniu do niektórych cyfrowych aparatów Canona, bez potrzeby udawania się do lokalnego fotolabu.

Wyrafinowany design SELPHY DS700 będzie się doskonale prezentował w salonie obok telewizora i systemu hi-fi. Drukarka SELPHY DS700 jest kompatybilna ze wszystkimi popularnymi kartami pamięci****.


Canon SELPHY DS700

Mnóstwo opcji wydruku
SELPHY CP500 i CP400 korzystają z całej linii specjalnych nośników w różnych formatach. Wśród dostępnych w łatwych w użyciu kartridżach łączących atrament i papier znajdziemy formaty: pocztówkowy (148 x 100 mm), panoramiczny (100 x 200 mm), karty kredytowej, naklejki wielkości karty kredytowej i mini-naklejki 22 x 17,3 mm (8 w jednym arkuszu). Nowy zestaw KP-108IP Value Pack zawiera 108 arkuszy nośników pocztówkowych i zapewnia obniżenie kosztów wydruku. SELPHY DS700 drukuje zdjęcia w formacie pocztówkowym na nośnikach o wykończeniach od ultra błyszczącego do satynowego (PR-101 Papier Fotograficzny Pro, PP-101 Papier Fotograficzny Plus SG-101 Pół-błyszczący, GP-401 Błyszczący Papier Fotograficzny). Dostępne są także błyszczące nośniki wielkości karty kredytowej i arkusze z mini-naklejkami do zabawy.

Jakość jak z laboratorium
SELPHY CP500 i CP400 gwarantują wydruki najwyższej jakości o płynnych przejściach tonalnych. Usprawnienie kontroli temperatury głowicy drukującej, przetwarzania danych i poprawienie krzywych zwiększyło ostrość i kontrast, dzięki czemu kolory są wierne, a wydruki bezziarniste. Ostatni etap druku termosublimacyjnego polega na dodaniu trwałej, błyszczącej warstwy ochronnej, która zabezpiecza wydruki przed wilgocią, rozlanymi płynami i lepkimi palcami dzieci.

Glowica drukująca FINE***** wykorzystana w SELPHY DS700 daje 2-pikolitrową kroplę i rozdzielczość 4800 x 12002 dpi, co zapewnia oszałamiające rezultaty zwłaszcza w połączeniu ze specjalnymi nośnikami fotograficznymi Canona. Wszystkie drukarki SELPHY gwarantują wydruki o trwałości 100 lat****** i wyglądzie odbitek z tradycyjnego laboratorium fotograficznego.


Zdjęcia w sieci
Nowe kompaktowe drukarki z linii SELPHY CP dają właścicielowi pełne członkostwo w CANON iMAGE GATEWAY, osobistej internetowej galerii fotograficznej z 100 MB pamięci na ulubione zdjęcia*******.

Oprogramowanie i kompatybilność
W zestawie z drukarkami użytkownik znajdzie łatwe w obsłudze oprogramowanie Canona do przeglądania i obróbki zdjęć, programy: ZoomBrowser EX i ImageBrowser (Macintosh). Dołączono też równie łatwe w obsłudze oprogramowanie drukujące dla osób, które chcą podłączyć drukarkę do komputera. SELPHY CP500 i CP400 są kompatybilne z systemami Windows (98SE, 2000 (SP4), Me lub XP (SP1)) i Macintosh (OS X v10.1.5 - 10.3). Urządzenie SELPHY DS700 może być używane z systemami Win2k/XP i Mac OS X 10.2.1 lub nowszymi.


* Szybkość druku SELPHY CP400 i CP500 po podłączeniu do aparatów marki Canon wyposażonych w procesor DIGIC II

** Maksymalna osiągalna rozdzielczość

*** Źródło danych: badanie rynkowe przeprowadzone przez firmę GFK w 11 krajach Unii Europejskiej od lutego do maja 2004

**** Compact Flash, Microdrive, Smart Media, Multimedia Card, SD Card i Memory Stick. Memory Stick PRO, Memory Stick DUO, xD-Picture Card, miniSD Card i Memory Stick PRO Duo mogą być używane ze specjalnym adapterem sprzedawanym osobno

***** Z ang. Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering

****** W oparciu o przyspieszone testy Canona. Zakładając, że wydruki są przechowywane w albumie - więcej szczegółów w specyfikacjach

******* SELPHY DS700 nie daje członkostwa w CANON iMAGE GATEWAY
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach:...
13
7
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i...
3
0