Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

PocketWizard Plus IV - kompaktowy transmiter z gorącą stopką i TTL

0

Autor: Michał Chrzanowski

4 Marzec 2016
Artykuł na: 4-5 minut
PocketWizard zaprezentował nową, czwartą wersję przekaźnika PocketWizard Plus. Urządzenie zostało całkowicie przeprojektowane i zyskało kilka nowych funkcji i możliwości.

PocketWizard to znany i ceniony przez zawodowców producent transmiterów służących do zdalnego wywoływania lamp błyskowych. Firma zakończyła trwające od połowy 2015 roku prace nad kolejną generacją popularnej serii PocketWizard Plus. IV odsłonę od poprzedników odróżnia niemal wszystko. Na pierwszy plan wybija się całkowicie przeprojektowana konstrukcja urządzenia. Teraz jest nie tylko mniejsza i bardziej kompaktowa, lecz także została wyposażona w gorącą stopkę na którą zamontujemy reporterską lampę błyskową.

”Fotografowie uwielbiali serię Plus III, jednak mimo to oczekiwali rozwiązania, które zapewni im większą wszechstronność i funkcjonalność. Dlatego też postanowiliśmy przeprojektować i na nowo opracować konstrukcję. Dołączyliśmy metalową gorącą stopkę, która umożliwia korzystanie z przenośnych lamp błyskowych, bez konieczności podłączania dodatkowych kabli lub adapterów” - powiedziała Heather Ambrose, która w firmie odpowiada za marketing.

Co więcej PocketWizard Plus IV jest kompatybilny z system automatycznego pomiaru światła TTL dostępnym w większości aparatów Nikon, Canon, a także Panasonic. Zaprezentowany model posiada możliwość bezprzewodowego łączenia lamp w grupy, mały i czytelny ekran LCD. Ponadto jest w stanie współpracować ze wszystkimi wyzwalaczami dostępnymi w rodzinie PocketWizard.

PocketWizard Plus IV jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie $153. Natomiast w normalnej dystrybucji powinien pojawić się już w połowie marca 2016 roku. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.pocketwizard.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120% sRGB za 1500 zł
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120%...
Nowy monitor Philips 288E2UAE ma szansę zawojować segment hobbystycznej obróbki fotografii i grafiki. Ma wszystko czego do szczęścia może potrzebować osoba zabierająca...
27
4
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Na polski rynek trafiają zestawy Angelbird Match Pack składające się z dwóch kart SD lub Cfexpress specjalnie przygotowanych do konkretnych modeli kamer i...
1
0
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell rozszerza ofertę o atrakcyjne cenowo zamienniki baterii do aparatów Canon EOS R5 i R6, Lumix S5 oraz kamery GoPro HERO9.
0
0
Powiązane artykuły