Seaport Digital Asis - nowa linia dla fotografów studyjnych

0
Michał Chrzanowski
24 Luty 2016
Artykuł na: 6-9 minut
Firma Seaport Digital postanowiła zawojować rynek oświetlenia studyjnego. Zaprezentowała nową linię Asis, w której skład wchodzą nie tylko wydajne lampy błyskowe, lecz także ciekawe akcesoria, które mogą przypaść do gustu wielu profesjonalnym fotografom.
Seaport Digital to firma, która do tej pory była znana głównie z akcesoriów fotograficznych oraz rozwiązań do urządzeń mobilnych. Teraz postanowiła wkroczyć na rynek oświetlenia studyjnego produkowanego dla bardziej wymagających użytkowników. W ofercie pojawiła się zupełnie nowa linia Asis, w której skład wchodzą nie tylko studyjne lampy błyskowe, lecz także funkcjonalne akcesoria i dyfuzory.

Asis Traveler jest to bardzo kompaktowy i przenośny zestaw oświetleniowy o mocy 400Ws, który jest zasilany wymiennym akumulatorem litowo-jonowym 4.5AH. W zestawie otrzymujemy dwie modelujące lampy LED, które charakteryzują się asymetrycznym rozkładem mocy - 2/3 mocy dla jednej i 1/3 dla drugiej głowicy. Jak zapewnia producent, zaprezentowany system ma oferować podobne możliwości, co Elichrom Quadra. Asis Traveler jest już dostępny w sprzedaży w cenie około $1200.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Asis 500 to 500Ws studyjna lampa, która została wyposażona w mocowanie typu Bowens. Ponadto posiada wbudowany bezprzewodowy odbiornik oraz pilot umożliwiający zdalne sterowanie mocą błysku. Lampa jest zsynchronizowana z krótkimi czasami naświetlania - do 1/8000 sekundy. Za ten model zapłacimy $470. Pilot jest sprzedawany oddzielnie w cenie $50.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Z kolei Asis 400 to mniejszy i tańszy odpowiednik powyższego modelu. Moc lampy wynosi 400Ws. Została wyposażona w mocowanie Bowens S oraz w podstawowy odbiornik umożliwiający zdalne wyzwalanie. W zestawie otrzymamy dwie głowice w cenie $300.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Od teraz w ofercie firmy możemy znaleźć także dwa - różniące się wielkością - softboksy z serii Asis Illuma. Za mniejszy model zapłacimy $150, większy kosztuje $180. Zaprezentowana została także linia Asis Illumus - paraboliczna srebrna parasolka o średnicy 150 cm. Została wyposażona w mocowanie Bowens oraz specjalny uchwyt, który umożliwi przymocowanie przeciwwagi. Za ten model zapłacimy $350.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Więcej informacji o nowych liniach produktów znajdziecie na stronie www.seaportdigital.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
2
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który dla fotografa?
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który...
Microsoft zaprezentował właśnie najnowsze tablety i komputery z linii Surface. Czy to dobry wybór dla fotografa?
6
1