NiceFoto TTL i RQ - nowe linie wydajnych lamp plenerowych

0
Michał Chrzanowski
9 Luty 2016
Artykuł na: 4-5 minut
NiceFoto, znany chiński producent akcesoriów fotograficznych, zaprezentował nowe linie przenośnych lamp błyskowych. Wszystkie modele posiadają system TTL, synchronizację błysku z krótkimi czasami, bezprzewodowe sterowanie oraz wbudowany akumulator.
W ofercie NiceFoto pojawiły się nowe przenośne lampy błyskowe. Modele TTL-480C, TTL-680C, RQ400, RQ600 i RQ800 wyposażono we wbudowany i wymienny akumulator. Seria RQ ma nieco większą baterię 6800mAh, z kolej linia TTL posiada akumulator o pojemności 6600mAh - dobrze znane ogniwo ze wcześniejszych modeli. Dzięki temu z lamp będzie można w efektywny sposób korzystać podczas sesji plenerowych. Niemniej jednak za sprawą standardowego zasilania będziemy w stanie używać ich także jako lamp studyjnych. Poza tym każdy z zaprezentowanych modeli posiada także mocowanie Bowens S-type, dzięki któremu przymocujemy opcjonalne akcesoria oraz dyfuzory zmiękczające siłę błysku. Takie rozwiązanie z pewnością ucieszy wielu fotografów rozbudowujących zaplecze sprzętowe. Ponadto lampy zostały wyposażone w 5-watową modelującą lampę LED oraz oferują temperaturę barwową w zakresie 200-5500K.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Nowe lampy z serii TTL i RQ zapewniają wsparcie dla krótkich czasów naświetlania w trybie HSS, współpracują z pomiarem TTL oraz mogą być wyzwalana bezprzewodowo za pośrednictwem transmiterów TX-C01 (2.4GHz). Ja na razie nadajnik jest kompatybilny jedynie z aparatami Canon, jednak - jak zapewnia producent - niedługo ma pojawić się także model, który będzie współpracował z pomiarem i-TTL Nikona (inni producenci nie zostali wymienieni). Lampy umożliwiają pracę w 3 grupach i 16 kanałach. Dzięki temu mogą okazać się dobrym rozwiązaniem dla użytkowników, który chcą zbudować systemy oświetleniowe złożone z wielu lamp sterowanych bezprzewodowo. Poza tym urządzenia wyposażono w duży ekran LCD oraz wygodny panel sterując.Zaprezentowane lampy NiceFoto są dostępne w sprzedaży w cenie od 500 do 600 dolarów (w zależności od modelu). Więcej informacji o produktach dowiecie się ze strony nicefoto.cn.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
5
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0