NiceFoto TTL i RQ - nowe linie wydajnych lamp plenerowych

NiceFoto TTL i RQ - nowe linie wydajnych lamp plenerowych
NiceFoto, znany chiński producent akcesoriów fotograficznych, zaprezentował nowe linie przenośnych lamp błyskowych. Wszystkie modele posiadają system TTL, synchronizację błysku z krótkimi czasami, bezprzewodowe sterowanie oraz wbudowany akumulator.
W ofercie NiceFoto pojawiły się nowe przenośne lampy błyskowe. Modele TTL-480C, TTL-680C, RQ400, RQ600 i RQ800 wyposażono we wbudowany i wymienny akumulator. Seria RQ ma nieco większą baterię 6800mAh, z kolej linia TTL posiada akumulator o pojemności 6600mAh - dobrze znane ogniwo ze wcześniejszych modeli. Dzięki temu z lamp będzie można w efektywny sposób korzystać podczas sesji plenerowych. Niemniej jednak za sprawą standardowego zasilania będziemy w stanie używać ich także jako lamp studyjnych. Poza tym każdy z zaprezentowanych modeli posiada także mocowanie Bowens S-type, dzięki któremu przymocujemy opcjonalne akcesoria oraz dyfuzory zmiękczające siłę błysku. Takie rozwiązanie z pewnością ucieszy wielu fotografów rozbudowujących zaplecze sprzętowe. Ponadto lampy zostały wyposażone w 5-watową modelującą lampę LED oraz oferują temperaturę barwową w zakresie 200-5500K.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)
Nowe lampy z serii TTL i RQ zapewniają wsparcie dla krótkich czasów naświetlania w trybie HSS, współpracują z pomiarem TTL oraz mogą być wyzwalana bezprzewodowo za pośrednictwem transmiterów TX-C01 (2.4GHz). Ja na razie nadajnik jest kompatybilny jedynie z aparatami Canon, jednak - jak zapewnia producent - niedługo ma pojawić się także model, który będzie współpracował z pomiarem i-TTL Nikona (inni producenci nie zostali wymienieni). Lampy umożliwiają pracę w 3 grupach i 16 kanałach. Dzięki temu mogą okazać się dobrym rozwiązaniem dla użytkowników, który chcą zbudować systemy oświetleniowe złożone z wielu lamp sterowanych bezprzewodowo. Poza tym urządzenia wyposażono w duży ekran LCD oraz wygodny panel sterując.Zaprezentowane lampy NiceFoto są dostępne w sprzedaży w cenie od 500 do 600 dolarów (w zależności od modelu). Więcej informacji o produktach dowiecie się ze strony nicefoto.cn.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0