NiceFoto TTL i RQ - nowe linie wydajnych lamp plenerowych

0

Autor: Michał Chrzanowski

9 Luty 2016
Artykuł na: 6-9 minut
NiceFoto, znany chiński producent akcesoriów fotograficznych, zaprezentował nowe linie przenośnych lamp błyskowych. Wszystkie modele posiadają system TTL, synchronizację błysku z krótkimi czasami, bezprzewodowe sterowanie oraz wbudowany akumulator.

W ofercie NiceFoto pojawiły się nowe przenośne lampy błyskowe. Modele TTL-480C, TTL-680C, RQ400, RQ600 i RQ800 wyposażono we wbudowany i wymienny akumulator. Seria RQ ma nieco większą baterię 6800mAh, z kolej linia TTL posiada akumulator o pojemności 6600mAh - dobrze znane ogniwo ze wcześniejszych modeli. Dzięki temu z lamp będzie można w efektywny sposób korzystać podczas sesji plenerowych. Niemniej jednak za sprawą standardowego zasilania będziemy w stanie używać ich także jako lamp studyjnych. Poza tym każdy z zaprezentowanych modeli posiada także mocowanie Bowens S-type, dzięki któremu przymocujemy opcjonalne akcesoria oraz dyfuzory zmiękczające siłę błysku. Takie rozwiązanie z pewnością ucieszy wielu fotografów rozbudowujących zaplecze sprzętowe. Ponadto lampy zostały wyposażone w 5-watową modelującą lampę LED oraz oferują temperaturę barwową w zakresie 200-5500K.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Nowe lampy z serii TTL i RQ zapewniają wsparcie dla krótkich czasów naświetlania w trybie HSS, współpracują z pomiarem TTL oraz mogą być wyzwalana bezprzewodowo za pośrednictwem transmiterów TX-C01 (2.4GHz). Ja na razie nadajnik jest kompatybilny jedynie z aparatami Canon, jednak - jak zapewnia producent - niedługo ma pojawić się także model, który będzie współpracował z pomiarem i-TTL Nikona (inni producenci nie zostali wymienieni). Lampy umożliwiają pracę w 3 grupach i 16 kanałach. Dzięki temu mogą okazać się dobrym rozwiązaniem dla użytkowników, który chcą zbudować systemy oświetleniowe złożone z wielu lamp sterowanych bezprzewodowo. Poza tym urządzenia wyposażono w duży ekran LCD oraz wygodny panel sterując.

Zaprezentowane lampy NiceFoto są dostępne w sprzedaży w cenie od 500 do 600 dolarów (w zależności od modelu). Więcej informacji o produktach dowiecie się ze strony nicefoto.cn.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Canon imagePROGRAF PRO-300 - nowa fotograficzna drukarka A3+
Canon imagePROGRAF PRO-300 - nowa fotograficzna drukarka A3+
Galeryjna jakość wydruków do formatu A3+ i technologia „zero-ink switching” w nowej, kompaktowej drukarce Canon imagePROGRAF PRO-300
10
0
Profesjonalne studio fotograficzne w niższej cenie. Lampy Quadralite taniej do 450 zł
Profesjonalne studio fotograficzne w niższej cenie. Lampy Quadralite taniej do 450 zł
Quadralite informuje o nowej ofercie promocyjnej na najlepsze i najbardziej rozpoznawalne produkty marki. Promocja obowiązuje do 13 lipca 2020 roku w sklepie...
1
0
Nowe torby i plecaki w linii Lowepro Pro Tactic
Nowe torby i plecaki w linii Lowepro Pro Tactic
Akcesoria Lowepro od lat cieszą się opinią wygodnych i wytrzymałych. Do popularnej serii Pro Tactic dołączają modele TLZ 70 AW, TLZ 75 AW, MG 160 AW II i BP 300 AW II,...
15
0