Interfit S1 – nowy gracz na rynku oświetlenia fotograficznego

1

Autor: Michał Chrzanowski

14 Październik 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Firma Interfit zaprezentowała nowe rozwiązań w dziedzinie oświetlenia studyjnego, jak i plenerowego. Lampa S1 posiada moc 500 Ws, umożliwia synchronizację błysku z krótkimi czasami naświetlania, współpracuje z pomiarem TTL i została wyposażona w zasilacz umożliwiający wygodną pracę w plenerze. Nowy produkt firmy może więc okazać się ciekawym zamiennikiem dla lamp Profoto i Phottix.

Na rynku oświetlenia fotograficznego pojawił się nowy gracz. Interfit S1 została zaprojektowana z myślą o zawodowcach, którzy w swojej pracy korzystają ze stycznych źródeł światła. Lampa posiada moc 500 Ws, współpracuje z pomiarem TTL, oferuje HSS (High Speed Sync - synchronizację błysku z krótkimi czasami naświetlania) oraz jest kompatybilna z lustrzankami Canona i Nikona.

Interfit S1 została wyposażona także w 4500mAh Li-Ion akumulator, który zdaniem producenta zapewni do trzystu pięćdziesięciu błysków o najwyższej mocy w trybie TTL i manualnym oraz ponad czterysta błyśnięć podczas synchronizacji z krótkimi czasami. Ponadto, bateria w modelu S1 została zamocowana niemal w identyczny sposób jak w Profotfo B1. Lampę Interfit S1 również można podłączyć do innych źródeł prądu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Lampa S1 ma siedmiostopniowy zakres mocy, który w trybie manualnym można ustawić w krokach co 1/10. Podczas pracy w trybie TTL lub HSL moc błysku będziemy mogli zwiększyć bądź zmniejszyć o 1/3. Zakres trwania błysku wynosi od 1/1000 przy pełnej mocy, do 1/9000 przy minimalnej mocy oraz, jak podkreśla producent, spójną temperaturę barwową 5700K (+/- 100k) w całym zakresie. Lampę wyposażono także w odbiornik radiowy o częstotliwości 2,4 GHz, który umożliwia współpracę z pomiarem TTL (Canon i Nikon). Dodatkowo będziemy w stanie podłączyć do niej różnego rodzaju modyfikatory światła.

Wygląda więc na to, że lampa Interfit będzie ciekawym zamiennikiem dla Profoto B1 (cena 2000 dolarów). Model S1 jest o połowę tańszy (1000 dolarów) i w sprzedaży pojawi się w grudniu 2015 roku. Więcej informacji o lampie Interfit S1 możecie znaleźć na stronie www.interfitphotographic.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe torby i plecaki w linii Lowepro Pro Tactic
Nowe torby i plecaki w linii Lowepro Pro Tactic
Akcesoria Lowepro od lat cieszą się opinią wygodnych i wytrzymałych. Do popularnej serii Pro Tactic dołączają modele TLZ 70 AW, TLZ 75 AW, MG 160 AW II i BP 300 AW II,...
15
0
WANDRD FERNWEH - fotograficzny plecak podróżniczy z ciekawymi rozwiązaniami i dożywotnią gwarancją
WANDRD FERNWEH - fotograficzny plecak podróżniczy z ciekawymi rozwiązaniami i dożywotnią gwarancją
Popularny producent plecaków fotograficznych wziął na warsztat temat plecaków wyprawowych. Wygląda na to, że i w tym segmencie ma szansę odnieść sukces.
6
0
Sigma TC-1411, TC-2011 oraz UD-11 - nowe telekonwertery i stacja dokująca USB
Sigma TC-1411, TC-2011 oraz UD-11 - nowe telekonwertery i stacja dokująca USB
Wśród pokazanych dzisiaj nowości Sigmy znalazły się również nowe telekonwertery do systemu L-Mount oraz Sigma USB Dock do obiektywów z mocowaniami L i EF-M.
0
0