Zoom.Me, czyli powrót cyfrowej ramki

0
Michal Grzegorczyk
21 Październik 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Za nami premiera Zoom.Me - firmowanej przez Mateusza Kusznierewicza ramki cyfrowej, którą można podłączyć do internetu i zdalnie wyświetlać na niej zdjęcia ze smartfonów i tabletów.

Był okres na fotopolis.pl, w którym regularnie pisaliśmy o nowych ramkach cyfrowych. Kolejne modele miały lepsze ekrany, więcej pamięci i innowacyjne funkcje - na przykład łączyły się z domową siecią Wi-Fi. Później rozwój rynku smartfonów i tabletów drastycznie ograniczył pojawianie się nowych ramek. Wczorajsza premiera Zoom.Me to pierwsza od dłuższego czasu próba tchnienia w ten segment powiewu świeżości.

Firmujący Zoom.Me Mateusz Kusznierewicz zapowiadał ten projekt słowami o przekazywaniu emocji wraz ze zdjęciami na odległość. Zostawmy jednak na boku piękne opisy koncepcji i skupmy się na faktach. A te są takie, że Zoom.Me to ramka cyfrowa działająca pod kontrolą systemu Android 4.2.2, której istotą jest możliwość podłączenia do Internetu - albo za pomocą Wi-Fi, albo sieci komórkowej. Wyświetlacz typu IPS ma rozmiar 7 cali i rozdzielczość 1024 x 600 pikseli. Drugim elementem układanki jest aplikacja na smartfony i tablety, która umożliwia łatwe wysyłanie zdjęć na ramkę przez Internet. Ramka ma port microUSB i gniazdo na karty microSD. Twórcy Zoom.Me położyli duży nacisk na łatwość obsługi - urządzenia nie trzeba specjalnie konfigurować. Może przyjmować zdjęcia z dowolnej liczy smartfonów.

Wersja korzystająca wyłącznie z Wi-Fi będzie kosztować 250 złotych. Za wersję 3G trzeba będzie zapłacić 350 złotych. W tej cenie zawiera się trzymiesięczny dostęp do Sieci. Później, jeśli ramka ma działać poza Wi-Fi "należy ją doładować zgodnie z warunkami oferty Internet na kartę w T-Mobile".

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
26
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
56
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)