LA-EA4 i LA-EA3 adaptery dla A7 i A7R

0
Patryk Wiśniewski
16 Październik 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Wraz z pojawieniem się nowych aparatów pełnoklatkowych łączacych w sobie system Alpha i NEX japoński koncern zaprezentował dwa nowe adaptery - Sony LA-EA4 i LA-EA3, które umożliwiają wykorzystanie obiektywów lustrzankowych do fotografowania pełnoklatkowymi bezlusterkowcami.

Jedną z największych zalet systemu NEX jest możliwość podpięcia praktycznie każdego obiektywu dzięki zastosowaniu dedykowanego adaptera. Największą zaleta systemu Alpha była możliwość wyboru matrycy pełnoklatkowej matrycy. Dzięki dzisiejszym premierom Sony połączyło oba te światy i użytkownicy będą mogli od dziś korzystać i z jednej, i drugiej możliwości.

Pierwszymi adapterami, które zostały pokazane światu to dedykowane przez producentaLA-EA4 i LA-EA3. Pierwszy z nich pozwala bezlusterkowcom z bagnetem E skorzystać praktycznie z każdego obiektywu wyposażonego w mocowanie typu A, który został przeznaczony do matryc pełnoklatkowych i APS-C. Zastosowano w nim półprzepuszczalne lustro znane z aparatów SLT. Dzięki temu LA-EA4 umożliwia szybkie i dokładne nastawianie ostrości przy korzystaniu z detekcji fazy.

Oprócz tego w ofercie pojawi się LA-EA3, który również pozwoli na wykorzystanie obiektywów z mocowaniem typu A przeznaczonych do matryc pełnoklatkowych ale ten model LA-EA3 nie pozwala na użycie automatyki ostrości z obiektywami, które nie są wyposażone w silnik.

Adapterty wejdą do sprzedaży już w listopadzie.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)