FoCal - porównywarka wydajności zestawów aparat/obiektyw online

Reikan Technology, firma odpowiedzialna za automatyczne narzędzie do kalibracji obiektywów FoCal, zaprezentowała stronę służącą do porównywania wydajności różnych kombinacji aparatów i szkieł. Póki co użytkownicy mogą wybierać spośród najpopularniejszych lustrzanek Canona i Nikona i kompatybilnych z nimi obiektywów.

Porównywarka online FoCal - The Lens/Camera Information Tool firmy Reikan Technology służy do porównywania wydajności zestawów aparat/obiektyw wśród najpopularniejszego sprzętu. Użytkownik może wybrać dowolną kombinację z bazy mając do dyspozycji dwie listy. Z pierwszej z nich można wybrać model aparatu, a z drugiej kompatybilny z nim obiektyw - narazie jednak dostępne są tylko lustrzanki Nikona i Canona. Narzędzie wykorzystuje bazę danych stworzoną przez tysiące użytkowników kalibratora FoCal. Wyniki przedstawiane są za pomocą prostego wykresu, który uwzględnia kilka istotnych parametrów jak działanie autofokusa. Z narzędzia można skorzystać na stronie Reikan. Tam też można znależć tutorial, który pomoże w odczytywaniu wykresu.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18