FoCal - porównywarka wydajności zestawów aparat/obiektyw online

Reikan Technology, firma odpowiedzialna za automatyczne narzędzie do kalibracji obiektywów FoCal, zaprezentowała stronę służącą do porównywania wydajności różnych kombinacji aparatów i szkieł. Póki co użytkownicy mogą wybierać spośród najpopularniejszych lustrzanek Canona i Nikona i kompatybilnych z nimi obiektywów.

Porównywarka online FoCal - The Lens/Camera Information Tool firmy Reikan Technology służy do porównywania wydajności zestawów aparat/obiektyw wśród najpopularniejszego sprzętu. Użytkownik może wybrać dowolną kombinację z bazy mając do dyspozycji dwie listy. Z pierwszej z nich można wybrać model aparatu, a z drugiej kompatybilny z nim obiektyw - narazie jednak dostępne są tylko lustrzanki Nikona i Canona. Narzędzie wykorzystuje bazę danych stworzoną przez tysiące użytkowników kalibratora FoCal. Wyniki przedstawiane są za pomocą prostego wykresu, który uwzględnia kilka istotnych parametrów jak działanie autofokusa. Z narzędzia można skorzystać na stronie Reikan. Tam też można znależć tutorial, który pomoże w odczytywaniu wykresu.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7