FoCal - porównywarka wydajności zestawów aparat/obiektyw online

Reikan Technology, firma odpowiedzialna za automatyczne narzędzie do kalibracji obiektywów FoCal, zaprezentowała stronę służącą do porównywania wydajności różnych kombinacji aparatów i szkieł. Póki co użytkownicy mogą wybierać spośród najpopularniejszych lustrzanek Canona i Nikona i kompatybilnych z nimi obiektywów.

Porównywarka online FoCal - The Lens/Camera Information Tool firmy Reikan Technology służy do porównywania wydajności zestawów aparat/obiektyw wśród najpopularniejszego sprzętu. Użytkownik może wybrać dowolną kombinację z bazy mając do dyspozycji dwie listy. Z pierwszej z nich można wybrać model aparatu, a z drugiej kompatybilny z nim obiektyw - narazie jednak dostępne są tylko lustrzanki Nikona i Canona. Narzędzie wykorzystuje bazę danych stworzoną przez tysiące użytkowników kalibratora FoCal. Wyniki przedstawiane są za pomocą prostego wykresu, który uwzględnia kilka istotnych parametrów jak działanie autofokusa. Z narzędzia można skorzystać na stronie Reikan. Tam też można znależć tutorial, który pomoże w odczytywaniu wykresu.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13