FoCal - porównywarka wydajności zestawów aparat/obiektyw online

Reikan Technology, firma odpowiedzialna za automatyczne narzędzie do kalibracji obiektywów FoCal, zaprezentowała stronę służącą do porównywania wydajności różnych kombinacji aparatów i szkieł. Póki co użytkownicy mogą wybierać spośród najpopularniejszych lustrzanek Canona i Nikona i kompatybilnych z nimi obiektywów.

Porównywarka online FoCal - The Lens/Camera Information Tool firmy Reikan Technology służy do porównywania wydajności zestawów aparat/obiektyw wśród najpopularniejszego sprzętu. Użytkownik może wybrać dowolną kombinację z bazy mając do dyspozycji dwie listy. Z pierwszej z nich można wybrać model aparatu, a z drugiej kompatybilny z nim obiektyw - narazie jednak dostępne są tylko lustrzanki Nikona i Canona. Narzędzie wykorzystuje bazę danych stworzoną przez tysiące użytkowników kalibratora FoCal. Wyniki przedstawiane są za pomocą prostego wykresu, który uwzględnia kilka istotnych parametrów jak działanie autofokusa. Z narzędzia można skorzystać na stronie Reikan. Tam też można znależć tutorial, który pomoże w odczytywaniu wykresu.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0