Newsreportaż 2009 rozstrzygnięty!

Wczoraj wieczorem poznaliśmy laureatów ostatniej kategorii tegorocznego Newsreportażu. Zwycięzcami w konkursie fotokastów zostali autorzy pracy "Najdroższy Tateniek - opowieść katyńska" - zdjęcia Michał Łuczak, realizacja radiowa Wojciech Gruszka, muzyka Magdalena Wadowska.
kadr z fotokastu "Najdroższy Tateniek - opowieść katyńska"
Jury "Fotokast" w składzie Bogdan Dziworski, Marek Kowalczyk oraz Adam Lach uznało pracę "Najdroższy Tateniek - opowieść katyńska" za najlepszą w tej kategorii. Drugie miejsce zdobyli Albert Zawada (zdjęcia) i Dominika Podczasza-Tchórzewska (montaż) za fotokast "Magnes". Trzecie miejsce przypadło w udziale Adamowi Golcowi (zdjęcia) oraz Sergiuszowi Wasilewskiemu (montaż), którzy otrzymali nagrodę za fotokast "Kili - Wojownicy na dachu Afryki".

Ponadto jury przyznało wyróżnienie Krystianowi Bielatowiczowi za zdjęcia i montaż fotokastu "Pasterze" (Muzyka: Rafał Michalski). Wyróżniono także Pawła Łącznego za fotokast "W drodze do Pana" (Montaż: Konrad Grzelak i Paweł Łączny, produkcja JER-Studio).

Laureatom gratulujemy!

W pozostałych kategoriach przyznano następujące nagrody:

WYDARZENIA
I miejsce - nie przyznano
II miejsce - Po drugiej stronie wyścigu, Autor: Piotr Małecki
III miejsce - nie przyznano
Wyróżnienie - Wielka woda, Autor: Krzysztof Łokaj

LUDZIE
I miejsce - Into the wild, Autor: Grzegorz Wełnicki
II miejsce - Indyjskie Laski, Autor: Maciej Jeziorek
III miejsce - Samotność wśród ludzi, Autor: Kuba Rubaj
Wyróżnienie: Szybka zima, Autor: Jacek Świerczyński

ŻYCIE CODZIENNE
I miejsce - Twoje osiedle. Twoje życie, Autor: Tomasz Wiech
II miejsce - Biały dom, Autor: Michał Łuczak
III miejsce - Salaryman, Autor: Jakub Kamiński

KULTURA
I miejsce - Piękne ciała, Autor: Agnieszka Rayss
II miejsce - Venomous, Autor: Tomasz Gotfryd
III miejsce - Rywalizacja, Autor: Tomasz Desperak

To już ósma edycja konkursu fotografii prasowej, który na stałe zagościł w pejzażu polskich konkursów skierowanch do fotografów zajmujących się reportażem. W tym roku zdjęcia oceniali: Andrzej Zygmuntowicz, Rafał Milach, Kuba Dąbrowski, Filip Ćwik, Marek Kowalczyk i Grzegorz Dembiński.

Wystawę nagrodzonych prac można oglądać do 15 grudnia tego roku w Cinema City Arkadia w Warszawie.

Nagrodzone prace możecie obejrzeć w naszej galerii oraz na stronie konkursu.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Aparaty Fujifilm X-T3 i X-T30 do wygrania w konkursie Grand Press Photo
22 Mar 2019
Fujifilm zostało mecenasem największego w Polsce konkursu fotografii prasowej. Z tej okazji na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają najnowsze aparaty producenta.
0
Art Bibuła - festiwal zinów i photobooków już pod koniec marca w Katowicach
22 Mar 2019
Ponad dwudziestu artystów, osiem spotkań, dwa warsztaty i jedna debata, a do tego setki niezależnych publikacji, których nie zobaczymy w komercyjnym obiegu. Tak zapowiada się pierwszy śląski festiwal zinów, photobooków i małych wydawnictw, który odbędzie się w katowickim Rondzie Sztuki w ostatni weekend marca.
0
Grand Press Photo 2019 czeka na zgłoszenia
22 Mar 2019
Jeszcze tylko przez dwa tygodnie można zgłaszać zdjęcia, reportaże, projekty dokumentalne i książki fotograficzne do Grand Press Photo 2019. Termin składania prac upływa 3 kwietnia o północy.
0
Wesprzyj dodruk książki „Przedmiot rzeczywisty i jego obraz” Witolda Dederki
21 Mar 2019
Podręczniki Witolda Dederki uznawane są za najlepsze polskie książki podejmujące temat sztuki fotograficznej. Niestety nakład niektórych tytułów od dawna jest już wyczerpany. Wydawca właśnie ruszył z kampanią której celem jest dodruk pierwszej części trylogii.
0