Newsreportaż 2009 rozstrzygnięty!

Wczoraj wieczorem poznaliśmy laureatów ostatniej kategorii tegorocznego Newsreportażu. Zwycięzcami w konkursie fotokastów zostali autorzy pracy "Najdroższy Tateniek - opowieść katyńska" - zdjęcia Michał Łuczak, realizacja radiowa Wojciech Gruszka, muzyka Magdalena Wadowska.
kadr z fotokastu "Najdroższy Tateniek - opowieść katyńska"
Jury "Fotokast" w składzie Bogdan Dziworski, Marek Kowalczyk oraz Adam Lach uznało pracę "Najdroższy Tateniek - opowieść katyńska" za najlepszą w tej kategorii. Drugie miejsce zdobyli Albert Zawada (zdjęcia) i Dominika Podczasza-Tchórzewska (montaż) za fotokast "Magnes". Trzecie miejsce przypadło w udziale Adamowi Golcowi (zdjęcia) oraz Sergiuszowi Wasilewskiemu (montaż), którzy otrzymali nagrodę za fotokast "Kili - Wojownicy na dachu Afryki".

Ponadto jury przyznało wyróżnienie Krystianowi Bielatowiczowi za zdjęcia i montaż fotokastu "Pasterze" (Muzyka: Rafał Michalski). Wyróżniono także Pawła Łącznego za fotokast "W drodze do Pana" (Montaż: Konrad Grzelak i Paweł Łączny, produkcja JER-Studio).

Laureatom gratulujemy!

W pozostałych kategoriach przyznano następujące nagrody:

WYDARZENIA
I miejsce - nie przyznano
II miejsce - Po drugiej stronie wyścigu, Autor: Piotr Małecki
III miejsce - nie przyznano
Wyróżnienie - Wielka woda, Autor: Krzysztof Łokaj

LUDZIE
I miejsce - Into the wild, Autor: Grzegorz Wełnicki
II miejsce - Indyjskie Laski, Autor: Maciej Jeziorek
III miejsce - Samotność wśród ludzi, Autor: Kuba Rubaj
Wyróżnienie: Szybka zima, Autor: Jacek Świerczyński

ŻYCIE CODZIENNE
I miejsce - Twoje osiedle. Twoje życie, Autor: Tomasz Wiech
II miejsce - Biały dom, Autor: Michał Łuczak
III miejsce - Salaryman, Autor: Jakub Kamiński

KULTURA
I miejsce - Piękne ciała, Autor: Agnieszka Rayss
II miejsce - Venomous, Autor: Tomasz Gotfryd
III miejsce - Rywalizacja, Autor: Tomasz Desperak

To już ósma edycja konkursu fotografii prasowej, który na stałe zagościł w pejzażu polskich konkursów skierowanch do fotografów zajmujących się reportażem. W tym roku zdjęcia oceniali: Andrzej Zygmuntowicz, Rafał Milach, Kuba Dąbrowski, Filip Ćwik, Marek Kowalczyk i Grzegorz Dembiński.

Wystawę nagrodzonych prac można oglądać do 15 grudnia tego roku w Cinema City Arkadia w Warszawie.

Nagrodzone prace możecie obejrzeć w naszej galerii oraz na stronie konkursu.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ricoh GR III - nowa matryca, stabilizacja, szybki AF i dotykowy ekran. Premiera w 2019 roku
25 Wrz 2018
Ricoh zapowiedział dziś długo oczekiwą aktualizację dla kultowej wśród fotografów ulicznych serii GR. Trzecie generacja kompaktu APS-C wyposażona została m.in. w 24-milionową matrycę z systemem stabilizacji i pikselami detekcji fazy.
0
CineStill °Cs TCS-1000 wymiesza chemię i zapewni jej odpowiednią temperaturę podczas wywoływania filmów
24 Wrz 2018
Wywoływanie filmów w domu to duża oszczędność i możliwość wpływu na to, jak będzie prezentował się negatyw. Problemem może być utrzymanie odpowiedniej temperatury odczynników. Z odsieczą przychodzi nowe urządzenie firmy CineStill.
0
Venus Optics pokaże na Photokinie 12 nowych szkieł Laowa - od rybiego oka, przez szerokokątny zoom aż po obiektywy filmowe
24 Wrz 2018
Venus Optics w krótkim czasie wybił się na jednego z najprężniej działających producentów manualnej optyki. Na targach Photokina zobaczymy aż 7 nowych pozycji i 5 kolejnych wariantów znanych konstrukcji, w tym modele przeznaczone dla filmowców.
0
Irix 150 mm f/2.8 Macro 1:1 - nowy król obiektywów makro?
24 Wrz 2018
Marka Irix, która dostarczyła nam dwóch bardzo ciekawych obiektywów szerokokątnych wkracza na rynek z modelem tele makro, który ma być jedną z najdoskonalszych konstrukcji przeznaczonych do fotografowania małych obiektów.
0