Newsreportaż 2009 rozstrzygnięty!

Wczoraj wieczorem poznaliśmy laureatów ostatniej kategorii tegorocznego Newsreportażu. Zwycięzcami w konkursie fotokastów zostali autorzy pracy "Najdroższy Tateniek - opowieść katyńska" - zdjęcia Michał Łuczak, realizacja radiowa Wojciech Gruszka, muzyka Magdalena Wadowska.
kadr z fotokastu "Najdroższy Tateniek - opowieść katyńska"
Jury "Fotokast" w składzie Bogdan Dziworski, Marek Kowalczyk oraz Adam Lach uznało pracę "Najdroższy Tateniek - opowieść katyńska" za najlepszą w tej kategorii. Drugie miejsce zdobyli Albert Zawada (zdjęcia) i Dominika Podczasza-Tchórzewska (montaż) za fotokast "Magnes". Trzecie miejsce przypadło w udziale Adamowi Golcowi (zdjęcia) oraz Sergiuszowi Wasilewskiemu (montaż), którzy otrzymali nagrodę za fotokast "Kili - Wojownicy na dachu Afryki".

Ponadto jury przyznało wyróżnienie Krystianowi Bielatowiczowi za zdjęcia i montaż fotokastu "Pasterze" (Muzyka: Rafał Michalski). Wyróżniono także Pawła Łącznego za fotokast "W drodze do Pana" (Montaż: Konrad Grzelak i Paweł Łączny, produkcja JER-Studio).

Laureatom gratulujemy!

W pozostałych kategoriach przyznano następujące nagrody:

WYDARZENIA
I miejsce - nie przyznano
II miejsce - Po drugiej stronie wyścigu, Autor: Piotr Małecki
III miejsce - nie przyznano
Wyróżnienie - Wielka woda, Autor: Krzysztof Łokaj

LUDZIE
I miejsce - Into the wild, Autor: Grzegorz Wełnicki
II miejsce - Indyjskie Laski, Autor: Maciej Jeziorek
III miejsce - Samotność wśród ludzi, Autor: Kuba Rubaj
Wyróżnienie: Szybka zima, Autor: Jacek Świerczyński

ŻYCIE CODZIENNE
I miejsce - Twoje osiedle. Twoje życie, Autor: Tomasz Wiech
II miejsce - Biały dom, Autor: Michał Łuczak
III miejsce - Salaryman, Autor: Jakub Kamiński

KULTURA
I miejsce - Piękne ciała, Autor: Agnieszka Rayss
II miejsce - Venomous, Autor: Tomasz Gotfryd
III miejsce - Rywalizacja, Autor: Tomasz Desperak

To już ósma edycja konkursu fotografii prasowej, który na stałe zagościł w pejzażu polskich konkursów skierowanch do fotografów zajmujących się reportażem. W tym roku zdjęcia oceniali: Andrzej Zygmuntowicz, Rafał Milach, Kuba Dąbrowski, Filip Ćwik, Marek Kowalczyk i Grzegorz Dembiński.

Wystawę nagrodzonych prac można oglądać do 15 grudnia tego roku w Cinema City Arkadia w Warszawie.

Nagrodzone prace możecie obejrzeć w naszej galerii oraz na stronie konkursu.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
12-bitowy zapis 8K RAW w nadchodzących aparatach Sony? Producent pracuje nad nowym kodekiem XEVC
19 Gru 2018
Niedawno sieć obiegły plotki na temat nowych matryc Sony, które pozwalać mają na zapis filmów 8K z prędkością 60 kl./s. Teraz światło dzienne ujrzały informacje na temat nowego kodeka, który ma szansę zostać bardzo ciepło przyjętym przez branże wideo. Czy tym zaskoczy nas Sony A7S III?
0
Zamierzasz aplikować do ITF w Opawie? Weź udział w styczniowych konsultacjach
19 Gru 2018
Instytut Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie od lat uważany jest za jedną z najlepszych szkół fotograficznych w Europie. Niestety wielu kandydatów nie przechodzi egzaminów wstępnych przez źle przygotowaną teczkę. W odpowiedzi na ten problem egzaminatorzy zapraszają na konsultacje.
0
Zhiyun Crane 3 LAB - znamy polską cenę gimbala, który ma być furtką do świata zaawansowanej kinematografii
19 Gru 2018
O modelu Zhiyun Crane 3 LAB po raz pierwszy usłyszeliśmy pod koniec ubiegłego miesiąca. Wtedy też producent zaprezentował trzecią generację flagowego stabilizatora, który ma być odpowiedzią na wszystkie zapotrzebowania filmowców. Teraz wiemy już kiedy i w jakiej cenie zadebiutuje on na naszym rynku.
0
Tenba zaprezentowała nową linię odpornych futerałów na obiektywy i dwa pokrowce na akcesoria
19 Gru 2018
Jeśli poszukujesz odpornych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo transportowanego sprzętu, to swój wzrok powinieneś skierować w stronę Ridged Lens Capsules oraz Gear Pouches - najnowszych kolekcji kapsuł i futerałów Tenby.
0