OBIEKTYWnaKOLEJ 2008 - konkurs fotograficzny

Do 15 września 2008 roku można nadsyłać fotografie na trzecią edycję konkursu "OBIEKTYWnaKOLEJ 2008". W tym roku dla uczestników przygotowaną jedną kategorię tematyczną pod hasłem: "Chwilo trwaj!".
Kolejowa pasja to wyraziste, pozytywne emocje, jakimi ludzie darzą drogi żelazne i wszystko to, co po nich się porusza. Fascynacja człowieka maszyną, ruchem, ogromem. Nostalgia za tym, co odchodzi z ostatnimi gwizdami parowozów. Marzenie o powrocie do przyszłości, w której świat zmienia na lepsze, zamazuje się i znika za oknami superszybkich pociągów...

Konkurs "OBIEKTYWnaKOLEJ" to próba syntezy tych dwóch namiętności. Kolej i fotografia. Fotografia i kolej. Obiektyw na kolej, a może kolej obiektywna? Dwie ożywcze pasje napędzają naszą inicjatywę. Setki uczestników dwóch dotychczasowych edycji - w latach 2006 i 2007 - pokazują, że w dobie zaawansowanych technologii i kolej, i fotografia nie straciły na wartości. Zmieniają się, ale pozostają ważne dla wrażliwych.

(...) Udowodnij fotografią, że kolej jest piękna albo dowiedź wartości fotografii utrwalając nań kolej...
W tym roku, dla odmiany, mamy tylko jedną kategorię, w której oceniane będą prace fotograficzne uczestników - "Chwilo trwaj". By oddać ideę tej kategorii efektem prac powinny być obrazy ukazujące niepowtarzalność, unikalność kolei, jej otoczenia, kolejarzy...
- zachęcają organizatorzy konkursu.


REGULAMIN KONKURSU

1. Uczestnikiem konkursu może być każda osoba fizyczna, z wyjątkiem pracowników Kolejowej Oficyny Wydawniczej sp. z o.o.
2. W przypadku wygranej przez niepełnoletniego uczestnika konkursu, odbiór nagrody musi zostać pokwitowany przez przedstawiciela ustawowego tejże osoby - rodzica lub opiekuna.
3. Przedmiotem konkursu są prace fotograficzne o tematyce związanej z koleją, wykonane w dowolnej technice w kategorii: "Chwilo trwaj!".
4. Prace uczestników konkursu prezentowane będą na stronie internetowej: www.kow.com.pl.
5. Zgłoszenie prac do konkursu następuje wyłącznie poprzez wypełnienie kuponu zamieszczonego na łamach tygodnika Kurier PKP oraz na stronie konkursu.
6. Prace można przesyłać wyłącznie drogą listowną, na adres siedziby spółki wraz z wypełnionym kuponem. Przesłane zdjęcia mają mieć formę plików elektronicznych (zapis na płycie CD lub DVD) w formacie JPG plik o wielkości minimum 1 MB. Maksymalna ilość zgłoszonych fotografii nie może przekroczyć 5 sztuk.
7. Płyta CD (DVD) ze zdjęciami powinna być opatrzona godłem. Godło powinno składać się z dwóch liter i 5 cyfr. Do płyty lub zdjęć należy dołączyć zaklejoną kopertę, opatrzoną godłem, z konkretnymi danymi: imię, nazwisko, adres, e-mail
i telefon kontaktowy.
8. Oceny nadesłanych do konkursu prac i podziału nagród dokona komisja konkursowa, która weźmie pod uwagę prawidłowość zgłoszeń oraz ich zgodność z regulaminem.
9. Lista zwycięzców zostanie zamieszczona na stronie www.kow.com.pl oraz na łamach tygodnika Kurier PKP, po rozstrzygnięciu konkursu.
10. Nagrodzone prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej, zorganizowanej na stronach internetowych www.kow.com.pl, w tygodniku Kurier PKP.

Nagrody

Za zajęcie I, II i III miejsca zostaną przyznane nagrody rzeczowe. Przewidziana jest również Nagroda publiczności przyznawana przez internatów, głosujących na stronie konkursu.

Konkurs trwa do 15 września 2008 roku.
Rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie nagród nastąpi do 15 października 2008.

Kupon oraz pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.kow.com.pl/konkurs/2008

Organizatorem konkursu fotograficznego jest Kolejowa Oficyna Wydawnicza, wydawca tygodnika Kurier PKP.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0