II edycja Konkursu Fotografii Bielizny

Polska Izba Bielizny oraz wydawnictwo Modna Bielizna zapraszają wszystkich fotografów do II edycji Konkursu Fotografii Bielizny. W konkursie mogą wziąć udział zarówno fotografowie profesjonalni, jak również freelancerzy oraz studenci szkół fotograficznych. Laureat konkursu będzie miał możliwość zrealizowania profesjonalnej sesji zdjęciowej ufundowanej przez wydawnictwo "Modna Bielizna", a jego prace zostaną opublikowane na łamach magazynu.
Jak napisali organizatorzy konkursu Ideą jest zaprezentowanie różnych sposobów widzenia oraz obrazowania tematu bielizny. Poprzez konkurs chcieliśmy pokazać, jakim językiem przemawia do nas fotografia reklamowa, jaka jest jej estetyka, jak odmienny punkt widzenia na jej kształt mają autorzy. Interesują nas fotografie, które powstały z założeniem sprzedaży produktu, promowania i kreowania marki, ale również zdjęcia, gdzie wyobraźnia oraz subiektywne spojrzenie na ten motyw wysunęły się na plan pierwszy. Chcemy pokazać, w jaki sposób fotografia mody, a przez to fotografia bielizny, stała się suwerenną dziedziną reklamy i sztuki.

fot. Edyta Plichowska

REGULAMIN KONKURSU

1. Pomysłodawcą i organizatorem Konkursu Fotografii Bielizny jest wydawnictwo ,"Modna Bielizna" oraz Polska Izba Bielizny.
2. Konkurs ma charakter otwarty - skierowany jest zarówno do amatorów jak i profesjonalistów.
1. Udział w konkursie jest bezpłatny.
2. Konkurs przeznaczony jest tylko dla osób pełnoletnich.
3. Z udziału w konkursie wyłączeni są pracownicy Organizatora oraz ich rodziny.
4. Do konkursu nie można zgłaszać prac wcześniej nagradzanych bądź wystawianych.
5. Zdjęcia zawierające treści obraźliwe, nawołujące do przemocy lub odwołujące się do jakiejkolwiek formy dyskryminacji nie będą dopuszczone do konkursu.
6. Przedmiotem konkursu są prace fotograficzne prezentujące bieliznę jako suwerenną dziedzinę reklamy i sztuki.
7. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie do 6 prac.
8. Prace fotograficzne biorące udział w konkursie powinny spełniać następujące wymogi:
a) Technika: dowolna
b) Forma:
- odbitki czarno-białe lub kolorowe, na papierze fotograficznym, długość krótszego boku zdjęcia powinna mieścić się w przedziale 25-30 cm
- pliki elektroniczne (plik JPG, format: tiff, CMYK, rozdzielczość 300 dpi)
c) zdjęcia nie mogą być oprawione
d) pracę należy opisać na odwrocie podając numer pracy zgodny z numerem identyfikacyjnym podanym w formularzu zgłoszeniowym
9. Do prac należy dołączyć oznaczoną numerem identyfikacyjnym kopertę, z czytelnie wypełnionym formularzem zgłoszeniowym.
10. Do prac na papierze fotograficznym należy dołączyć wglądówki w formie pliku na płycie CD o możliwie najwyższej rozdzielczości (do celów publikacyjnych)

Nagrody

Nagrodą w konkursie jest ufundowana przez wydawnictwo "Modna Bielizna" sesja zdjęciowa oraz publikacja zdjęć na łamach magazynu. W przypadku, gdy zwycięzca nie odbierze nagrody w terminie do 60 dni od ogłoszenia wyników konkursu, nagroda przechodzi na własność organizatora.

Terminarz konkursowy na adres:
Modna Bielizna
ul. Solna 7/2,
Łódź 91-423
Decyduje data stempla pocztowego.;
Prace zostaną ocenione przez niezależne Jury w terminie do 15 maja 2008;
Wystawa pokonkursowa odbędzie się w terminie późniejszym, o czym odpowiednio wcześnie poinformuje Organizator.]
Ściągnij formularz.
Pełny regulamin konkursu znajduje się tutaj.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica na czarnej liście chińskiego rządu. Wszystko przez najnowszy film promocyjny „The Hunt”
22 Kwi 2019
Chiński rząd zbanował słowo „Leica” w mediach społecznościowych, ponieważ… najnowsze wideo promocyjne niemieckiego producenta „The Hunt” odnosi się do słynnego zdjęcia „Tank Man” zrobionego na placu Tiananmen podczas zamieszek w 1989 roku.
1
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0