Pstrykaliada 2008 - Studencie, wyślij zdjęcie!

NZS SGH zaprasza studentów do udziału w jubileuszowej, X Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Studenckiej Pstrykaliada 2008. Dla autorów najlepszych fotografii czekają m.in. aparaty firmy Olympus, roczny kurs fotografii w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie oraz sprzęt fotograficzny. Poza tym, pierwszy raz w historii konkursu jedną z nagród jest praktyka fotoreporterska u boku profesjonalisty.
Jeśli interesujesz się fotografią, lubisz zatrzymywać niecodzienne chwile w obiektywie swojego aparatu, jeśli zrobiłeś kiedykolwiek zdjęcie, którym chciałbyś się podzielić z innymi, ten konkurs czeka właśnie na Ciebie. Nie posiadasz profesjonalnego sprzętu ani wieloletniego doświadczenia? Nie szkodzi! Dla nas liczy się Twój pomysł - oryginalna idea, niebanalna kompozycja, świeże spojrzenie na sztukę migawki. Może to właśnie Twoje zdjęcie zostanie zauważone i docenione przez jurorów. - zachęcają organizatorzy konkursu.By wziąć udział należy do 4 marca zarejestrować się na stronie www.pstrykaliada.art.pl i wygrać tam zdjęcia w wersji elektronicznej oraz do 11 marca dostarczyć te same zdjęcia w formie papierowej do biura NZS SGH (pokój 61a na parterze w Budynku Głównym) osobiście lub drogą pocztową. Prace zostaną wystawione na Auli Spadochronowej SGH, a następnie pojadą do innych uczelni warszawskich, krakowskich, wrocławskich, poznańskich i gdańskich. (...) Fotografie oceniać będzie profesjonalne jury, w skład którego wchodzić będą członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików, Europejskiej Akademii Fotograficznej oraz przedstawiciele władz uczelnianych.

To nie wszystko. Postanowiliśmy uczcić jubileusz X edycji Pstrykaliady oraz rozbrzmiewającą jeszcze setną rocznicę istnienia naszej Alma Mater tworząc dodatkową, zupełnie odrębną kategorię: "SGH Obiektywnie". Zdjęcia w tej kategorii w ilości od 1 do 5 (niezależnie od ilości prac przesyłanych w pozostałych kategoriach) mogą przedstawiać wszystko związane z SGH - architekturę, życie studenckie... Ujęcie tematu jest dowolne. Pokażcie naszą Wielką Różową w taki sposób, w jaki Wy sami ją postrzegacie - niezależnie czy jesteście studentami SGH czy innych uczelni. Do wygrania dodatkowe nagrody ufundowane przez uczelnię, w tym profesjonalne aparaty (m.in. cyfrowa lustrzanka) oraz akcesoria fotograficzne.

Drugą nowością zorganizowaną z okazji jubileuszu jest głosowanie na nagrodę publiczności. W dniach 6-16 marca każdy internauta będzie mógł na chwilę stać się jurorem głosując na jedno z nadesłanych zdjęć. Autor wybranego w ten sposób zdjęcia otrzyma aparat Olympus mju-790SW. (...)
Pstrykaliada to konkurs ogólnopolski, skierowany do studentów wszystkich szkół wyższych, zarówno państwowych, jak i prywatnych. Nie zapomnijcie zatem wspomnieć o niej swoim znajomym z innych uczelni.


ZASADY GRY PSTRYKALIADY 2008:

1. Trzeba być studentem i interesować się fotografią.

2. Należy zrobić zdjęcie/zdjęcia w kategoriach:
  • Smutek/Szczęście
  • Oblicza Miasta
  • Fotoreporter
  • "SGH Obiektywnie"
3. Fotografie należy przesłać bądź przynieść osobiście do siedziby SGH. Każde zgłoszenie powinno zostać wysłane również w wersji elektronicznej.

4. Każdy uczestnik konkursu może wziąć udział w warsztatach i wykładach, które odbędą się na SGH oraz obejrzeć wystawę nadesłanych prac - również na SGH, ale także na innych uczelniach Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Poznania.

W konkursie można również zagłosować i wytypować swojego laureata. Najlepsze zdjęcie zdobędzie Nagrodę Publiczności.

Terminarz konkursowy
: termin nadsyłania zdjęć w formie elektronicznej;
11 marca: termin nadsyłania zdjęć w formie "klasycznej";
17- 20 marca: wystawa - Warszawa (SGH);
18 marca: Gala - Uroczyste Rozstrzygnięcie Konkursu (SGH);
31 marca - 5 kwietnia: wystawa - Wrocław (Politechnika i Uniwersytet Wrocławski);
07- 12 kwietnia: wystawa - Kraków (AGH i Akademia Ekonomiczna w Krakowie);
14- 19 kwietnia: wystawa - Poznań (Uniwersytet Poznański);
21- 30 kwietnia: wystawa - Warszawa (PW, UKSW, SGGW);
05- 17 maja: wystawa - Gdańsk (UG);
26 maja - 7 czerwca: odbiór prac - NZS SGH] Pstrykaliada to coś więcej niż tylko konkurs fotograficzny. To także szereg wystaw, warsztatów i innych wydarzeń towarzyszących, których zadaniem jest przybliżyć studentom wszystko, co wiąże się ze sztuką migawki.

W tym roku wystawy nadesłanych fotografii powędrują nie tylko poza mury SGH (jak to miało miejsce w poprzedniej edycji), ale również poza Warszawę!

Oto wstępny harmonogram wystaw:
  • 31 marca - 5 kwietnia: Politechnika i Uniwersytet Wrocławski
  • 7-12 kwietnia: AGH i Akademia Ekonomiczna w Krakowie
  • 14-19 kwietnia: Uniwersytet Poznański
  • 21-24 kwietnia: Politechnika Warszawska
  • 05-17 maja: Uniwersytet Gdański
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Powrót „I’m Back“. Cyfrowa przystawka do analoga jest już w fazie produkcji
24 Wrz 2018
Pamiętacie „I’m Back“ cyfrową przystawkę, która ma pozwolić na elektroniczny zapis zdjęć wykonanych przy użyciu starych analogowych aparatów. Teraz projekt znalazł się na etapie produkcji i wszystko jest na dobrej drodze, by akcesorium trafiło do sprzedaży.
0
Warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem w Pieninach. Rabat dla czytelników Fotopolis
21 Wrz 2018
Fotograf National Geographic Marcin Dobas zaprasza na 4-dniowe październikowe warsztaty fotografii podróżniczej. Omówiony zostanie komplet zagadnień, od przygotowań, przez efektywną pracę aż po obróbkę zdjęć z podróży. Będzie też można przetestować sprzęt Eizo, Epson, Olympus i Wacom.
0
Samsung Galaxy A7 (2018) - potrójny aparat w smartfonie ze średniej półki
21 Wrz 2018
Wygląda na to, że już niedługo potrójny aparat w smartfonie stanie się standardem. Po Huaweiu, podobne rozwiązanie implementuje Samsung. Co ciekawe, w modelu ze średniego segmentu cenowego.
0
W poniedziałek ostatnie spotkanie naborowe do Studium Fotografii ZPAF
21 Wrz 2018
Jeżeli zastanawialiście się nad podjęciem nauki w Studium Fotografii ZPAF, w poniedziałek będziecie mieć ostatnią w tym roku okazję na bliższe zapoznanie się z ofertą studium i przedstawienia portfolio w celu rozpoczęcia od roku warsztatowego.
0