Pstrykaliada 2008 - Studencie, wyślij zdjęcie!

NZS SGH zaprasza studentów do udziału w jubileuszowej, X Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Studenckiej Pstrykaliada 2008. Dla autorów najlepszych fotografii czekają m.in. aparaty firmy Olympus, roczny kurs fotografii w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie oraz sprzęt fotograficzny. Poza tym, pierwszy raz w historii konkursu jedną z nagród jest praktyka fotoreporterska u boku profesjonalisty.
Jeśli interesujesz się fotografią, lubisz zatrzymywać niecodzienne chwile w obiektywie swojego aparatu, jeśli zrobiłeś kiedykolwiek zdjęcie, którym chciałbyś się podzielić z innymi, ten konkurs czeka właśnie na Ciebie. Nie posiadasz profesjonalnego sprzętu ani wieloletniego doświadczenia? Nie szkodzi! Dla nas liczy się Twój pomysł - oryginalna idea, niebanalna kompozycja, świeże spojrzenie na sztukę migawki. Może to właśnie Twoje zdjęcie zostanie zauważone i docenione przez jurorów. - zachęcają organizatorzy konkursu.By wziąć udział należy do 4 marca zarejestrować się na stronie www.pstrykaliada.art.pl i wygrać tam zdjęcia w wersji elektronicznej oraz do 11 marca dostarczyć te same zdjęcia w formie papierowej do biura NZS SGH (pokój 61a na parterze w Budynku Głównym) osobiście lub drogą pocztową. Prace zostaną wystawione na Auli Spadochronowej SGH, a następnie pojadą do innych uczelni warszawskich, krakowskich, wrocławskich, poznańskich i gdańskich. (...) Fotografie oceniać będzie profesjonalne jury, w skład którego wchodzić będą członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików, Europejskiej Akademii Fotograficznej oraz przedstawiciele władz uczelnianych.

To nie wszystko. Postanowiliśmy uczcić jubileusz X edycji Pstrykaliady oraz rozbrzmiewającą jeszcze setną rocznicę istnienia naszej Alma Mater tworząc dodatkową, zupełnie odrębną kategorię: "SGH Obiektywnie". Zdjęcia w tej kategorii w ilości od 1 do 5 (niezależnie od ilości prac przesyłanych w pozostałych kategoriach) mogą przedstawiać wszystko związane z SGH - architekturę, życie studenckie... Ujęcie tematu jest dowolne. Pokażcie naszą Wielką Różową w taki sposób, w jaki Wy sami ją postrzegacie - niezależnie czy jesteście studentami SGH czy innych uczelni. Do wygrania dodatkowe nagrody ufundowane przez uczelnię, w tym profesjonalne aparaty (m.in. cyfrowa lustrzanka) oraz akcesoria fotograficzne.

Drugą nowością zorganizowaną z okazji jubileuszu jest głosowanie na nagrodę publiczności. W dniach 6-16 marca każdy internauta będzie mógł na chwilę stać się jurorem głosując na jedno z nadesłanych zdjęć. Autor wybranego w ten sposób zdjęcia otrzyma aparat Olympus mju-790SW. (...)
Pstrykaliada to konkurs ogólnopolski, skierowany do studentów wszystkich szkół wyższych, zarówno państwowych, jak i prywatnych. Nie zapomnijcie zatem wspomnieć o niej swoim znajomym z innych uczelni.


ZASADY GRY PSTRYKALIADY 2008:

1. Trzeba być studentem i interesować się fotografią.

2. Należy zrobić zdjęcie/zdjęcia w kategoriach:
  • Smutek/Szczęście
  • Oblicza Miasta
  • Fotoreporter
  • "SGH Obiektywnie"
3. Fotografie należy przesłać bądź przynieść osobiście do siedziby SGH. Każde zgłoszenie powinno zostać wysłane również w wersji elektronicznej.

4. Każdy uczestnik konkursu może wziąć udział w warsztatach i wykładach, które odbędą się na SGH oraz obejrzeć wystawę nadesłanych prac - również na SGH, ale także na innych uczelniach Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Poznania.

W konkursie można również zagłosować i wytypować swojego laureata. Najlepsze zdjęcie zdobędzie Nagrodę Publiczności.

Terminarz konkursowy
: termin nadsyłania zdjęć w formie elektronicznej;
11 marca: termin nadsyłania zdjęć w formie "klasycznej";
17- 20 marca: wystawa - Warszawa (SGH);
18 marca: Gala - Uroczyste Rozstrzygnięcie Konkursu (SGH);
31 marca - 5 kwietnia: wystawa - Wrocław (Politechnika i Uniwersytet Wrocławski);
07- 12 kwietnia: wystawa - Kraków (AGH i Akademia Ekonomiczna w Krakowie);
14- 19 kwietnia: wystawa - Poznań (Uniwersytet Poznański);
21- 30 kwietnia: wystawa - Warszawa (PW, UKSW, SGGW);
05- 17 maja: wystawa - Gdańsk (UG);
26 maja - 7 czerwca: odbiór prac - NZS SGH] Pstrykaliada to coś więcej niż tylko konkurs fotograficzny. To także szereg wystaw, warsztatów i innych wydarzeń towarzyszących, których zadaniem jest przybliżyć studentom wszystko, co wiąże się ze sztuką migawki.

W tym roku wystawy nadesłanych fotografii powędrują nie tylko poza mury SGH (jak to miało miejsce w poprzedniej edycji), ale również poza Warszawę!

Oto wstępny harmonogram wystaw:
  • 31 marca - 5 kwietnia: Politechnika i Uniwersytet Wrocławski
  • 7-12 kwietnia: AGH i Akademia Ekonomiczna w Krakowie
  • 14-19 kwietnia: Uniwersytet Poznański
  • 21-24 kwietnia: Politechnika Warszawska
  • 05-17 maja: Uniwersytet Gdański
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0