Pstrykaliada 2008 - Studencie, wyślij zdjęcie!

0
Marta Sinior
11 Luty 2008
Artykuł na: 4-5 minut
NZS SGH zaprasza studentów do udziału w jubileuszowej, X Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Studenckiej Pstrykaliada 2008. Dla autorów najlepszych fotografii czekają m.in. aparaty firmy Olympus, roczny kurs fotografii w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie oraz sprzęt fotograficzny. Poza tym, pierwszy raz w historii konkursu jedną z nagród jest praktyka fotoreporterska u boku profesjonalisty.
Jeśli interesujesz się fotografią, lubisz zatrzymywać niecodzienne chwile w obiektywie swojego aparatu, jeśli zrobiłeś kiedykolwiek zdjęcie, którym chciałbyś się podzielić z innymi, ten konkurs czeka właśnie na Ciebie. Nie posiadasz profesjonalnego sprzętu ani wieloletniego doświadczenia? Nie szkodzi! Dla nas liczy się Twój pomysł - oryginalna idea, niebanalna kompozycja, świeże spojrzenie na sztukę migawki. Może to właśnie Twoje zdjęcie zostanie zauważone i docenione przez jurorów. - zachęcają organizatorzy konkursu.



By wziąć udział należy do 4 marca zarejestrować się na stronie www.pstrykaliada.art.pl i wygrać tam zdjęcia w wersji elektronicznej oraz do 11 marca dostarczyć te same zdjęcia w formie papierowej do biura NZS SGH (pokój 61a na parterze w Budynku Głównym) osobiście lub drogą pocztową. Prace zostaną wystawione na Auli Spadochronowej SGH, a następnie pojadą do innych uczelni warszawskich, krakowskich, wrocławskich, poznańskich i gdańskich. (...) Fotografie oceniać będzie profesjonalne jury, w skład którego wchodzić będą członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików, Europejskiej Akademii Fotograficznej oraz przedstawiciele władz uczelnianych.

To nie wszystko. Postanowiliśmy uczcić jubileusz X edycji Pstrykaliady oraz rozbrzmiewającą jeszcze setną rocznicę istnienia naszej Alma Mater tworząc dodatkową, zupełnie odrębną kategorię: "SGH Obiektywnie". Zdjęcia w tej kategorii w ilości od 1 do 5 (niezależnie od ilości prac przesyłanych w pozostałych kategoriach) mogą przedstawiać wszystko związane z SGH - architekturę, życie studenckie... Ujęcie tematu jest dowolne. Pokażcie naszą Wielką Różową w taki sposób, w jaki Wy sami ją postrzegacie - niezależnie czy jesteście studentami SGH czy innych uczelni. Do wygrania dodatkowe nagrody ufundowane przez uczelnię, w tym profesjonalne aparaty (m.in. cyfrowa lustrzanka) oraz akcesoria fotograficzne.

Drugą nowością zorganizowaną z okazji jubileuszu jest głosowanie na nagrodę publiczności. W dniach 6-16 marca każdy internauta będzie mógł na chwilę stać się jurorem głosując na jedno z nadesłanych zdjęć. Autor wybranego w ten sposób zdjęcia otrzyma aparat Olympus mju-790SW. (...)
Pstrykaliada to konkurs ogólnopolski, skierowany do studentów wszystkich szkół wyższych, zarówno państwowych, jak i prywatnych. Nie zapomnijcie zatem wspomnieć o niej swoim znajomym z innych uczelni.


ZASADY GRY PSTRYKALIADY 2008:

1. Trzeba być studentem i interesować się fotografią.

2. Należy zrobić zdjęcie/zdjęcia w kategoriach:
  • Smutek/Szczęście
  • Oblicza Miasta
  • Fotoreporter
  • "SGH Obiektywnie"
3. Fotografie należy przesłać bądź przynieść osobiście do siedziby SGH. Każde zgłoszenie powinno zostać wysłane również w wersji elektronicznej.

4. Każdy uczestnik konkursu może wziąć udział w warsztatach i wykładach, które odbędą się na SGH oraz obejrzeć wystawę nadesłanych prac - również na SGH, ale także na innych uczelniach Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Poznania.

W konkursie można również zagłosować i wytypować swojego laureata. Najlepsze zdjęcie zdobędzie Nagrodę Publiczności.

Terminarz konkursowy
: termin nadsyłania zdjęć w formie elektronicznej;
11 marca: termin nadsyłania zdjęć w formie "klasycznej";
17- 20 marca: wystawa - Warszawa (SGH);
18 marca: Gala - Uroczyste Rozstrzygnięcie Konkursu (SGH);
31 marca - 5 kwietnia: wystawa - Wrocław (Politechnika i Uniwersytet Wrocławski);
07- 12 kwietnia: wystawa - Kraków (AGH i Akademia Ekonomiczna w Krakowie);
14- 19 kwietnia: wystawa - Poznań (Uniwersytet Poznański);
21- 30 kwietnia: wystawa - Warszawa (PW, UKSW, SGGW);
05- 17 maja: wystawa - Gdańsk (UG);
26 maja - 7 czerwca: odbiór prac - NZS SGH] Pstrykaliada to coś więcej niż tylko konkurs fotograficzny. To także szereg wystaw, warsztatów i innych wydarzeń towarzyszących, których zadaniem jest przybliżyć studentom wszystko, co wiąże się ze sztuką migawki.

W tym roku wystawy nadesłanych fotografii powędrują nie tylko poza mury SGH (jak to miało miejsce w poprzedniej edycji), ale również poza Warszawę!

Oto wstępny harmonogram wystaw:
  • 31 marca - 5 kwietnia: Politechnika i Uniwersytet Wrocławski
  • 7-12 kwietnia: AGH i Akademia Ekonomiczna w Krakowie
  • 14-19 kwietnia: Uniwersytet Poznański
  • 21-24 kwietnia: Politechnika Warszawska
  • 05-17 maja: Uniwersytet Gdański
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a...
454
1
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania...
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam...
23
2
StreetFoto San Francisco 2019 - galeria laureatów to fotografia uliczna w najczystszej postaci
StreetFoto San Francisco 2019 - galeria laureatów to fotografia uliczna w najczystszej postaci
Za nami czwarta edycja StreetFoto San Francisco International Street Photography Awards - niezwykle prestiżowego konkursu skupionego wokół fotografii ulicznej. W gronie finalistów znaleźli się...
23
2