Świąteczny fotomontaż - konkurs fotopolis.pl i Adobe

Zapraszamy wszystkie pełnoletnie, fotografujące osoby do udziału w nowym konkursie organizowanym przez nasz magazyn. Tym razem zachęcamy czytelników do puszczenia wodzy fantazji na temat zbliżającego się Bożego Narodzenia i proponujemy święta w lecie - na przekór panującemu w Polsce klimatowi. Na świąteczne fotomontaże czekamy do 17 grudnia 2007 roku, a autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni najnowszymi programami do obróbki obrazu ufundowanymi przez firmę Adobe.
W supermarketach kolędy, w centrach handlowych śnieżynki i Święte Mikołaje, w witrynach świąteczne dekoracje... tylko na dworze plucha i ziąb. A gdyby tak zrobić sobie prezent i przenieść Święta w środek lata?

Otwieramy konkurs na świąteczny fotomontaż. Zestawienie lata i świąt Bożego Narodzenia może wydawać się w naszej szerokości geograficznej trochę kontrowersyjnym pomysłem, ale przekonana jestem, że wiele osób, gdy chłód im zbyt długo dokucza, marzy właśnie o świętach pod palmą.

Cyfrowo jak i tradycyjnie zmonotowane zdjęcia z motywem świątecznym i upalno-wakacyjnym już przez samo zestawienie mają dużą domieszkę kiczu. Tym bardziej zachęcamy uczestników konkursu do świadomego wykorzytania masowej estetyki o zabarwieniu jarmarkowym. To, co najważniejsze będzie dla nas przy ocenie prac, to pomysł i jakość wykonania.REGULAMIN KONKURSU ŚWIĄTECZNY FOTOMONTAŻ

1. Organizatorem konkursu jest Sun House Media, wydawca magazynu fotopolis.pl.

2. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich fotografujących i pełnoletnich osób.

3. Na konkurs "Świąteczny fotomontaż" należy przesłać prace stanowiące odpowiedź na temat: "Boże Narodzenie w środku lata".

4. W konkursie udział biorą pojedyncze zdjęcia jak i zestawy liczące do 3 fotografii. Zestaw 3-zdjęciowy liczony będzie jako jedna, samodzielna praca.

5. Każdy uczestnik konkursu może nadesłać maksymalnie 3 zdjęcia. Waga jednej pracy nie może przekroczyć 200 kB.

6. Fotografie konkursowe należy przesyłać na adres: konkurs@fotopolis.pl. W tytule wiadomości należy wpisać: Świąteczny fotomontaż.

7. Prace konkursowe będą oceniane przez jury złożone z redaktorów Fotopolis.pl i przedstawiciela firmy Adobe. Jury wyłoni laureatów konkursu do 22 grudnia 2007 roku.

8. W konkursie nie mogą brać udziału prace uprzednio nagradzane lub wystawiane.

9. Zgłoszenie pracy jest równoznaczne z podpisaniem oświadczenia, że zgłaszający jest autorem zgłaszanych zdjęć i zgadza się na ich prezentację w związku z konkursem. W przypadku wątpliwości organizator może zażądać dowodów na to, że autorem fotografii jest zgłaszający (np. w postaci danych z EXIF-a)

10. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji prac w prasie, telewizji i Internecie oraz podczas ewentualnej wystawy pokonkursowej i we wszystkich publikacjach związanych z konkursem.

11. Organizator oświadcza, że nadesłane na konkurs prace nie będą wykorzystywane do celów komercyjnych, sprzecznych z ideą konkursu.

12. W konkursie zostaną przyznane następujące nagrody:
  • I miejsce - Adobe Premiere Elements 4.0 + Photoshop Elements 6.0
  • II miejsce - Adobe Photoshop Elements 6.0
  • III miejsce - Adobe Photoshop Elements 6.0

Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.


Informacja o nagrodach:

Program Photoshop Elements umożliwia miłośnikom fotografii szybko i łatwo osiągnąć pożądane efekty. Nowa technologia Photomerge rozwiązuje trudny problem, jakim jest wykonanie dobrego zdjęcia grupowego - umożliwia wybranie najlepszych wyrazów twarzy i sylwetek z serii zdjęć, a następnie utworzenie z nich jednego nowego, spójnego zdjęcia grupowego. Nowe narzędzie Quick Selection (szybki wybór) ogranicza dawniej czasochłonne zadanie selekcji i dopasowania do jednego kliknięcia myszą. Można wybrać jeden z trzech trybów edycji, przeznaczonych dla użytkowników o różnym poziomie doświadczenia - od początkujących do zaawansowanych. Nowy tryb Guided Edit prowadzi użytkownika przez kolejne fazy poprawiania zdjęcia.
Photoshop Elements 6 upraszcza edycję dzięki przejrzystym ekranom bez zbędnych elementów, które pozwalają skoncentrować się na zdjęciu poddawanemu obróbce. Nowe zakładki zapewniają prosty dostęp do wielu funkcji programu. Dodatkowe rozszerzenia obejmują ulepszone narzędzie do konwersji, które przetwarza obrazy kolorowe w eleganckie, wysublimowane zdjęcia czarno-białe. Ulepszony moduł Organizer zwiększa wydajność oraz ułatwia importowanie, oznaczanie i wyszukiwanie zdjęć.


Program Premiere Elements 4 pozwala tworzyć filmy w ciągu kilku zaledwie minut. Nowy moduł Organizer, który znajduje się również w programie Photoshop Elements, ułatwia sortowanie sekwencji wideo i zdjęć z wykorzystaniem opcji oznaczeń wizualnych przypisanych poszczególnym osobom, miejscom lub zdarzeniom. Miłośnicy wideo mogą za pomocą paru kliknięć wprowadzać do sekwencji scen złożone tematy filmowe i uzyskiwać kompletne filmy, z przejściami, efektami i menu DVD. Podkład muzyczny i efekty dźwiękowe pozwalają zwiększać napięcie, wprowadzać akcenty i tworzyć nastrój. Nowy moduł Audio Mixer (mikser dźwięku) funkcjonuje jak konsoleta w studio nagrań, umożliwiając regulację głośności różnych dźwięków za pomocą suwaków. Nowy moduł Sharing Center (Centrum udostępniania) centralizuje różne sposoby udostępniania nagrań wideo. Użytkownicy mogą wysyłać i udostępniać pliki wideo na kilka sposobów, z wykorzystaniem dysków Blu-ray, Internetu lub urządzeń przenośnych, takich jak Apple iPhone. Nagrania wideo można także eksportować w formacie zgodnym ze standardem Adobe Flash Player do serwisów internetowych, takich jak YouTube. Nie wymaga to żadnego specjalnego kodowania.

Terminarz konkursu: ;
Ocena jury: 18-20.12.2007;
Ogłoszenie wyników: 21.12.2007] Organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji terminarza.

Sponsorem nagród jest firma Adobe.

Zapraszamy do udziału!
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Zwykły ColorChecker nie wystarcza? X-Rite ma wzorce na każdą okazję
18 Cze 2019
Od nano do mega - nowa oferta X-Rite pozwoli na korzystanie z dobrodziejstw kultowego wzorca ColorChecker w niemal każdej dziedzinie fotografii i filmu.
0
„Kobiety Światłoczułe” to wystawa, która pomoże Ci odkryć siebie na nowo
18 Cze 2019
7 niezwykłych kobiet, 7 wyjątkowych spojrzeń i 7 sposobów odkrycia „trudno uchwytnego Ja“ - tak można opisać „Kobiety Światłoczułe”, najnowszą wystawę Mazowieckiego Instytutu Kultury. Wernisaż już 25 czerwca.
0
Top Photographer Challenge to nowy „talent show“ na Instagramie, w którym każdy może wziąć udział
18 Cze 2019
Adorama powraca z kolejnym programem dla młodych talentów. Top Photographer Challenge prowadzony jest na Instagram TV (IGTV) w otwartej dla każdego formie comiesięcznych fotograficznych wyzwań.
0
Zainteresował cię Fujifilm GFX 100? Sprawdź możliwości aparatu podczas spotkania w Warszawie
17 Cze 2019
Najnowszy aparat Fujifilm pretenduje do miana najdoskonalszego średniego formatu na rynku. Jego specyfikacja zachwyca, ale jak daje sobie radę w rzeczywistości? Przekonaj się na spotkaniu z Jackiem Boneckim.
0