Świąteczny fotomontaż - konkurs fotopolis.pl i Adobe

Zapraszamy wszystkie pełnoletnie, fotografujące osoby do udziału w nowym konkursie organizowanym przez nasz magazyn. Tym razem zachęcamy czytelników do puszczenia wodzy fantazji na temat zbliżającego się Bożego Narodzenia i proponujemy święta w lecie - na przekór panującemu w Polsce klimatowi. Na świąteczne fotomontaże czekamy do 17 grudnia 2007 roku, a autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni najnowszymi programami do obróbki obrazu ufundowanymi przez firmę Adobe.
W supermarketach kolędy, w centrach handlowych śnieżynki i Święte Mikołaje, w witrynach świąteczne dekoracje... tylko na dworze plucha i ziąb. A gdyby tak zrobić sobie prezent i przenieść Święta w środek lata?

Otwieramy konkurs na świąteczny fotomontaż. Zestawienie lata i świąt Bożego Narodzenia może wydawać się w naszej szerokości geograficznej trochę kontrowersyjnym pomysłem, ale przekonana jestem, że wiele osób, gdy chłód im zbyt długo dokucza, marzy właśnie o świętach pod palmą.

Cyfrowo jak i tradycyjnie zmonotowane zdjęcia z motywem świątecznym i upalno-wakacyjnym już przez samo zestawienie mają dużą domieszkę kiczu. Tym bardziej zachęcamy uczestników konkursu do świadomego wykorzytania masowej estetyki o zabarwieniu jarmarkowym. To, co najważniejsze będzie dla nas przy ocenie prac, to pomysł i jakość wykonania.REGULAMIN KONKURSU ŚWIĄTECZNY FOTOMONTAŻ

1. Organizatorem konkursu jest Sun House Media, wydawca magazynu fotopolis.pl.

2. Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich fotografujących i pełnoletnich osób.

3. Na konkurs "Świąteczny fotomontaż" należy przesłać prace stanowiące odpowiedź na temat: "Boże Narodzenie w środku lata".

4. W konkursie udział biorą pojedyncze zdjęcia jak i zestawy liczące do 3 fotografii. Zestaw 3-zdjęciowy liczony będzie jako jedna, samodzielna praca.

5. Każdy uczestnik konkursu może nadesłać maksymalnie 3 zdjęcia. Waga jednej pracy nie może przekroczyć 200 kB.

6. Fotografie konkursowe należy przesyłać na adres: konkurs@fotopolis.pl. W tytule wiadomości należy wpisać: Świąteczny fotomontaż.

7. Prace konkursowe będą oceniane przez jury złożone z redaktorów Fotopolis.pl i przedstawiciela firmy Adobe. Jury wyłoni laureatów konkursu do 22 grudnia 2007 roku.

8. W konkursie nie mogą brać udziału prace uprzednio nagradzane lub wystawiane.

9. Zgłoszenie pracy jest równoznaczne z podpisaniem oświadczenia, że zgłaszający jest autorem zgłaszanych zdjęć i zgadza się na ich prezentację w związku z konkursem. W przypadku wątpliwości organizator może zażądać dowodów na to, że autorem fotografii jest zgłaszający (np. w postaci danych z EXIF-a)

10. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji prac w prasie, telewizji i Internecie oraz podczas ewentualnej wystawy pokonkursowej i we wszystkich publikacjach związanych z konkursem.

11. Organizator oświadcza, że nadesłane na konkurs prace nie będą wykorzystywane do celów komercyjnych, sprzecznych z ideą konkursu.

12. W konkursie zostaną przyznane następujące nagrody:
  • I miejsce - Adobe Premiere Elements 4.0 + Photoshop Elements 6.0
  • II miejsce - Adobe Photoshop Elements 6.0
  • III miejsce - Adobe Photoshop Elements 6.0

Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.


Informacja o nagrodach:

Program Photoshop Elements umożliwia miłośnikom fotografii szybko i łatwo osiągnąć pożądane efekty. Nowa technologia Photomerge rozwiązuje trudny problem, jakim jest wykonanie dobrego zdjęcia grupowego - umożliwia wybranie najlepszych wyrazów twarzy i sylwetek z serii zdjęć, a następnie utworzenie z nich jednego nowego, spójnego zdjęcia grupowego. Nowe narzędzie Quick Selection (szybki wybór) ogranicza dawniej czasochłonne zadanie selekcji i dopasowania do jednego kliknięcia myszą. Można wybrać jeden z trzech trybów edycji, przeznaczonych dla użytkowników o różnym poziomie doświadczenia - od początkujących do zaawansowanych. Nowy tryb Guided Edit prowadzi użytkownika przez kolejne fazy poprawiania zdjęcia.
Photoshop Elements 6 upraszcza edycję dzięki przejrzystym ekranom bez zbędnych elementów, które pozwalają skoncentrować się na zdjęciu poddawanemu obróbce. Nowe zakładki zapewniają prosty dostęp do wielu funkcji programu. Dodatkowe rozszerzenia obejmują ulepszone narzędzie do konwersji, które przetwarza obrazy kolorowe w eleganckie, wysublimowane zdjęcia czarno-białe. Ulepszony moduł Organizer zwiększa wydajność oraz ułatwia importowanie, oznaczanie i wyszukiwanie zdjęć.


Program Premiere Elements 4 pozwala tworzyć filmy w ciągu kilku zaledwie minut. Nowy moduł Organizer, który znajduje się również w programie Photoshop Elements, ułatwia sortowanie sekwencji wideo i zdjęć z wykorzystaniem opcji oznaczeń wizualnych przypisanych poszczególnym osobom, miejscom lub zdarzeniom. Miłośnicy wideo mogą za pomocą paru kliknięć wprowadzać do sekwencji scen złożone tematy filmowe i uzyskiwać kompletne filmy, z przejściami, efektami i menu DVD. Podkład muzyczny i efekty dźwiękowe pozwalają zwiększać napięcie, wprowadzać akcenty i tworzyć nastrój. Nowy moduł Audio Mixer (mikser dźwięku) funkcjonuje jak konsoleta w studio nagrań, umożliwiając regulację głośności różnych dźwięków za pomocą suwaków. Nowy moduł Sharing Center (Centrum udostępniania) centralizuje różne sposoby udostępniania nagrań wideo. Użytkownicy mogą wysyłać i udostępniać pliki wideo na kilka sposobów, z wykorzystaniem dysków Blu-ray, Internetu lub urządzeń przenośnych, takich jak Apple iPhone. Nagrania wideo można także eksportować w formacie zgodnym ze standardem Adobe Flash Player do serwisów internetowych, takich jak YouTube. Nie wymaga to żadnego specjalnego kodowania.

Terminarz konkursu: ;
Ocena jury: 18-20.12.2007;
Ogłoszenie wyników: 21.12.2007] Organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji terminarza.

Sponsorem nagród jest firma Adobe.

Zapraszamy do udziału!
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
CineStill °Cs TCS-1000 wymiesza chemię i zapewni jej odpowiednią temperaturę podczas wywoływania filmów
24 Wrz 2018
Wywoływanie filmów w domu to duża oszczędność i możliwość wpływu na to, jak będzie prezentował się negatyw. Problemem może być utrzymanie odpowiedniej temperatury odczynników. Z odsieczą przychodzi nowe urządzenie firmy CineStill.
0
Venus Optics pokaże na Photokinie 12 nowych szkieł Laowa - od rybiego oka, przez szerokokątny zoom aż po obiektywy filmowe
24 Wrz 2018
Venus Optics w krótkim czasie wybił się na jednego z najprężniej działających producentów manualnej optyki. Na targach Photokina zobaczymy aż 7 nowych pozycji i 5 kolejnych wariantów znanych konstrukcji, w tym modele przeznaczone dla filmowców.
0
Irix 150 mm f/2.8 Macro 1:1 - nowy król obiektywów makro?
24 Wrz 2018
Marka Irix, która dostarczyła nam dwóch bardzo ciekawych obiektywów szerokokątnych wkracza na rynek z modelem tele makro, który ma być jedną z najdoskonalszych konstrukcji przeznaczonych do fotografowania małych obiektów.
0
Leica Sofort teraz w nowej czarnej odsłonie
24 Wrz 2018
W połowie 2016 roku Leica aparatem Sofort zadebiutowała w świecie fotografii natychmiastowej. Wtedy też aparat był dostępny w trzech wariantach kolorystycznych - białym, pomarańczowym i miętowym. Tym razem do tego grona dołącza kolor czarny.
0