Konkurs Muzeum Narodowego w Warszawie - "Fotografia Ojczysta"

Warszawskie Muzeum Narodowe z okazji prezentacji fotografii Jana Bułhaka postanowiło zorganizować konkurs pod hasłem przewodnim "Fotografia Ojczysta". Amatorzy fotografii, pragnący wziąć udział w konkursie powinni się jednak pospieszyć, bowiem na prace konkursowe jury czeka tylko do 26 stycznia 2007 roku.


REGULAMIN KONKURSU "FOTOGRAFIA OJCZYSTA"

1. Hasłem przewodnim Konkursu jest Fotografia Ojczysta, za którą uważać należy zdjęcia obrazujące polski krajobraz i architekturę, budowle zabytkowe, typy ludowe, sceny rodzajowe ... (cyt. za J. Bułhakiem, 1938 r.)

2. Konkurs adresowany jest do osób fotografujących amatorsko.

3. Każdy uczestnik może przesłać do dwóch fotografii kolorowe lub czarnobiałe, w formacie od 13x18 cm do 20x30 cm, w wersji papierowej.

4. W Konkursie przewidziane są trzy stopnie nagród:
, roczna prenumerata Zabytki Heritage, bilet roczny do MNW;
II nagroda - Olympus Mju 750, album Jan Bułhak(1876-1950) Fotografik, roczna prenumerata Zabytki Heritage, bilet roczny do MNW;
III nagroda - Olympus FE 190, album Jan Bułhak(1876-1950) Fotografik, roczna prenumerata Zabytki Heritage, bilet roczny do MNW] Jury Konkursu może przyznać również wyróżnienia.

5. Zdjęcia oraz formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 26 stycznia 2007 roku do siedziby Organizatora na adres:

Muzeum Narodowe w Warszawie
Al. Jerozolimskie 3
00 - 495 Warszawa

z dopiskiem Konkurs "Fotografia Ojczysta"

6. Każde z dwóch załączonych zdjęć jak powinno być opatrzone godłem.

7. Formularz zgłoszeniowy należy przesłać w zamkniętej kopercie opatrzonej godłem.

8. Oceny nadesłanych prac dokona Jury powołane przez Organizatora w następującym składzie: Ferdynand B.Ruszczyc, Boghan Bułhak, Danuta Jackiewicz, Chris Niedenthal, Bogumił Paszkiewicz, Małgorzata Plater-Zyberk, Ireneusz Zjeżdżałka oraz Paweł Żak.


Kartę zgłoszenia ściągniesz tutaj

Pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie muzeum


Monograficzną wystawę Jana Bułhaka w Muzeum Narodowym w Warszawie (Aleje Jerozolimskie 3) można oglądać do 11 lutego 2007 roku.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Powrót „I’m Back“. Cyfrowa przystawka do analoga jest już w fazie produkcji
24 Wrz 2018
Pamiętacie „I’m Back“ cyfrową przystawkę, która ma pozwolić na elektroniczny zapis zdjęć wykonanych przy użyciu starych analogowych aparatów. Teraz projekt znalazł się na etapie produkcji i wszystko jest na dobrej drodze, by akcesorium trafiło do sprzedaży.
0
Warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem w Pieninach. Rabat dla czytelników Fotopolis
21 Wrz 2018
Fotograf National Geographic Marcin Dobas zaprasza na 4-dniowe październikowe warsztaty fotografii podróżniczej. Omówiony zostanie komplet zagadnień, od przygotowań, przez efektywną pracę aż po obróbkę zdjęć z podróży. Będzie też można przetestować sprzęt Eizo, Epson, Olympus i Wacom.
0
Samsung Galaxy A7 (2018) - potrójny aparat w smartfonie ze średniej półki
21 Wrz 2018
Wygląda na to, że już niedługo potrójny aparat w smartfonie stanie się standardem. Po Huaweiu, podobne rozwiązanie implementuje Samsung. Co ciekawe, w modelu ze średniego segmentu cenowego.
0
W poniedziałek ostatnie spotkanie naborowe do Studium Fotografii ZPAF
21 Wrz 2018
Jeżeli zastanawialiście się nad podjęciem nauki w Studium Fotografii ZPAF, w poniedziałek będziecie mieć ostatnią w tym roku okazję na bliższe zapoznanie się z ofertą studium i przedstawienia portfolio w celu rozpoczęcia od roku warsztatowego.
0