Konkurs Muzeum Narodowego w Warszawie - "Fotografia Ojczysta"

Warszawskie Muzeum Narodowe z okazji prezentacji fotografii Jana Bułhaka postanowiło zorganizować konkurs pod hasłem przewodnim "Fotografia Ojczysta". Amatorzy fotografii, pragnący wziąć udział w konkursie powinni się jednak pospieszyć, bowiem na prace konkursowe jury czeka tylko do 26 stycznia 2007 roku.


REGULAMIN KONKURSU "FOTOGRAFIA OJCZYSTA"

1. Hasłem przewodnim Konkursu jest Fotografia Ojczysta, za którą uważać należy zdjęcia obrazujące polski krajobraz i architekturę, budowle zabytkowe, typy ludowe, sceny rodzajowe ... (cyt. za J. Bułhakiem, 1938 r.)

2. Konkurs adresowany jest do osób fotografujących amatorsko.

3. Każdy uczestnik może przesłać do dwóch fotografii kolorowe lub czarnobiałe, w formacie od 13x18 cm do 20x30 cm, w wersji papierowej.

4. W Konkursie przewidziane są trzy stopnie nagród:
, roczna prenumerata Zabytki Heritage, bilet roczny do MNW;
II nagroda - Olympus Mju 750, album Jan Bułhak(1876-1950) Fotografik, roczna prenumerata Zabytki Heritage, bilet roczny do MNW;
III nagroda - Olympus FE 190, album Jan Bułhak(1876-1950) Fotografik, roczna prenumerata Zabytki Heritage, bilet roczny do MNW] Jury Konkursu może przyznać również wyróżnienia.

5. Zdjęcia oraz formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 26 stycznia 2007 roku do siedziby Organizatora na adres:

Muzeum Narodowe w Warszawie
Al. Jerozolimskie 3
00 - 495 Warszawa

z dopiskiem Konkurs "Fotografia Ojczysta"

6. Każde z dwóch załączonych zdjęć jak powinno być opatrzone godłem.

7. Formularz zgłoszeniowy należy przesłać w zamkniętej kopercie opatrzonej godłem.

8. Oceny nadesłanych prac dokona Jury powołane przez Organizatora w następującym składzie: Ferdynand B.Ruszczyc, Boghan Bułhak, Danuta Jackiewicz, Chris Niedenthal, Bogumił Paszkiewicz, Małgorzata Plater-Zyberk, Ireneusz Zjeżdżałka oraz Paweł Żak.


Kartę zgłoszenia ściągniesz tutaj

Pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie muzeum


Monograficzną wystawę Jana Bułhaka w Muzeum Narodowym w Warszawie (Aleje Jerozolimskie 3) można oglądać do 11 lutego 2007 roku.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Leica D-Lux 7 - uniwersalny kompakt w ekskluzywnym wydaniu
20 Lis 2018
Leica zaprezentowała dziś nowy model z serii kompaktów D-Lux. Czy konstrukcja ta czegoś Wam nie przypomina?
0
Zhiyun Crane 3 LAB i WeeBill LAB - stabilizatory, które na nowo definiować mają pracę z gimbalem
20 Lis 2018
Gimbale to dziś dla większości filmujących już chleb powszedni, a z roku na rok na rynku pojawiają się coraz doskonalsze konstrukcje. Jak do tej pory trudno było jednak o produkt doskonały. O takie miano chcą powalczyć nowe flagowe urządzenia z oferty Zhiyun Tech.
0
Aktualizacje obiektywów Tamron. Wraz z nowym softem otrzymamy kompatybilność z bezlusterkowym systemem Nikon Z
20 Lis 2018
SP 70-200 mm f/2.8 Di VC USD G2, SP 150-600mm f/5-6.3 VC USD G2 i 17-35 mm f/2.8-4 Di OSD to trzy obiektywy Tamrona, które po zaktualizowaniu będą kompatybilne z Nikonem Z6 i Z7 oraz adapterem FTZ.
0
Grand Prix Fotofestiwal 2019 - trwa nabór zgłoszeń
20 Lis 2018
Grand Prix Fotofestiwal 2019 czeka na Wasze prace. Na laureata nagrody głównej czeka 10 tys. zł oraz wystawa podczas kolejnej edycji Fotofestiwalu w Łodzi. Poza tym to świetna okazja dla fotografów z całego świata na zaprezentowanie swoich osobistych i unikalnych projektów.
0