Konkurs Muzeum Narodowego w Warszawie - "Fotografia Ojczysta"

Warszawskie Muzeum Narodowe z okazji prezentacji fotografii Jana Bułhaka postanowiło zorganizować konkurs pod hasłem przewodnim "Fotografia Ojczysta". Amatorzy fotografii, pragnący wziąć udział w konkursie powinni się jednak pospieszyć, bowiem na prace konkursowe jury czeka tylko do 26 stycznia 2007 roku.


REGULAMIN KONKURSU "FOTOGRAFIA OJCZYSTA"

1. Hasłem przewodnim Konkursu jest Fotografia Ojczysta, za którą uważać należy zdjęcia obrazujące polski krajobraz i architekturę, budowle zabytkowe, typy ludowe, sceny rodzajowe ... (cyt. za J. Bułhakiem, 1938 r.)

2. Konkurs adresowany jest do osób fotografujących amatorsko.

3. Każdy uczestnik może przesłać do dwóch fotografii kolorowe lub czarnobiałe, w formacie od 13x18 cm do 20x30 cm, w wersji papierowej.

4. W Konkursie przewidziane są trzy stopnie nagród:
, roczna prenumerata Zabytki Heritage, bilet roczny do MNW;
II nagroda - Olympus Mju 750, album Jan Bułhak(1876-1950) Fotografik, roczna prenumerata Zabytki Heritage, bilet roczny do MNW;
III nagroda - Olympus FE 190, album Jan Bułhak(1876-1950) Fotografik, roczna prenumerata Zabytki Heritage, bilet roczny do MNW] Jury Konkursu może przyznać również wyróżnienia.

5. Zdjęcia oraz formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 26 stycznia 2007 roku do siedziby Organizatora na adres:

Muzeum Narodowe w Warszawie
Al. Jerozolimskie 3
00 - 495 Warszawa

z dopiskiem Konkurs "Fotografia Ojczysta"

6. Każde z dwóch załączonych zdjęć jak powinno być opatrzone godłem.

7. Formularz zgłoszeniowy należy przesłać w zamkniętej kopercie opatrzonej godłem.

8. Oceny nadesłanych prac dokona Jury powołane przez Organizatora w następującym składzie: Ferdynand B.Ruszczyc, Boghan Bułhak, Danuta Jackiewicz, Chris Niedenthal, Bogumił Paszkiewicz, Małgorzata Plater-Zyberk, Ireneusz Zjeżdżałka oraz Paweł Żak.


Kartę zgłoszenia ściągniesz tutaj

Pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie muzeum


Monograficzną wystawę Jana Bułhaka w Muzeum Narodowym w Warszawie (Aleje Jerozolimskie 3) można oglądać do 11 lutego 2007 roku.

Komentarze
Polecane artykuły
Xiaomi Mi 9 - 3 topowe aparaty w dobrej cenie
21 Lut 2019
Najnowsza wersja flagowca chińskiego producenta oferuje 3 aparaty w podobnej konfiguracji, co w najnowszym Samsungu Galaxy. Oferuje też niezłe podzespoły, a przy tym, jak zawsze w przypadku Xiaomi jest bardzo przystępnie wyceniona.
0
Venus Optics Laowa Probe 24 mm f/14 macro 2:1 i C-Dreamer 10-18 mm f/4.5-5.6 już na polskim rynku. Znamy ceny
21 Lut 2019
Jedne z najciekawszych obiektywów w ofercie Laowa trafiają wreszcie na nasz rynek. Ucieszą się zarówno miłośnicy niekonwencjonalnej fotografii makro, jak i fani ultra szerokiego kąta.
1
Samsung Galaxy Fold - składany ekran i 6 aparatów
21 Lut 2019
Samsung Galaxy Fold to smartfon i tablet w jednym, nad którym prace trwały od 2011 roku. Jednak czy mamy do czynienia z przyszłością urządzeń mobilnych czy raczej z ciekawostką, która przeminie?
1
Nowa linia Samsung Galaxy S10 - więcej aparatów, większy ekran i jeszcze większa wydajność
21 Lut 2019
Podczas corocznej konferencji firma Samsung zaprezentowała najnowsze flagowce z rodziny Galaxy: S10, S10+, S10e oraz S10 5G. Każdy z tych modeli swoją specyfikacją powinien zainteresować różnego odbiorcę, jednak wspólnym mianownikiem jest „przekroczenie kolejnych barier w zakresie obrazowania“.
0