Zobacz najlepsze zdjęcia sportowe ostatniego ćwierćwiecza

Druga edycja konkursu World Sport Photography Awards została rozstrzygnięta. Konkursu wyjątkowego, bo oceniającego zdjęcia sportowe z ostatnich 25 lat.

Autor: Krzysztof Mularczyk

16 Czerwiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs fotograficzny World Sport Photography Awards jest przeznaczony dla profesjonalnych fotografów, ale jest dosyć wyjątkowy, bo bierze pod uwagę zdjęcia sprzed 25 lat. Do konkursu można było zgłosić maksymalnie 20 zdjęć wykonanych pomiędzy 1 stycznia 1995 a 31 grudnia 2020 roku. Wszystkich kategorii było aż 28.

W szranki stanęły więc jedne z najlepszych fotografii ostatniego ćwierćwiecza. Które, zdaniem jury, okazały się najlepsze?

Konkurs fotograficzny World Sport Photography Awards 2021 - najlepsze zdjęcia sportowe

Zobacz wszystkie zdjęcia (26)

GrandPrix otrzymało zdjęcie Jamesa Gourley'a przedstawiające kroplę potu na czole Rafaela Nadala podczas Wimbledonu. “Srebro” powędrowało do Camerona Spencera, który na Olimpiadzie w Rio uchwycił uśmiechniętego Usaina Bolta. Na trzecim miejscu uplasowała się równie wyjątkowa fotografia Marka Paina przedstawiająca Tigera Woodsa i jego piłeczkę lecącą wprost w obiektyw.

Jury nie miało łatwego wyboru, bo wśród zwycięskich i wyróżnionych zdjęć jest mnóstwo wręcz genialnych ujęć. W naszej galerii umieściliśmy najlepsze fotografie z wszystkich 28 kategorii. Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie konkursu. Naprawdę warto!

World Sport Photography Awards 2021 - Polka wśród wyróżnionych

W konkursie World Sport Photography Awards 2021 jest i polski akcent. Aleksandra Szmigiel została wyróżniona w kategorii Atletyka za zdjęcie "Behind the scenes" z 2015 roku. Gratulujemy!

 

 

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Oto zwycięzcy iPhone Photography Awards 2022. Polacy wśród laureatów
Oto zwycięzcy iPhone Photography Awards 2022. Polacy wśród laureatów
Konkurs IPPA od 2007 roku nagradza najlepsze zdjęcia wykonane smartfonami Apple. Oto galeria tegorocznych finalistów, wśród których znalazły się także fotografki z...
60
Female in Focus 2022 - dom oczami kobiet
Female in Focus 2022 - dom oczami kobiet
Za nami kolejna edycja konkursu Female In Focus, który stawia sobie za cel promowanie kobiecej fotografii. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z tegorocznej edycji, której...
14
World Sports Photography Awards 2022 - najlepsze zdjęcia sportowe roku
World Sports Photography Awards 2022 - najlepsze zdjęcia sportowe roku
Za nami 3 edycja World Sports Photography Awards 2022 - jedynego międzynarodowego konkursu fotograficznego, skupiającego się w całości na fotografii sportowej. Oto...
28