Zobacz najlepsze zdjęcia sportowe ostatniego ćwierćwiecza

Druga edycja konkursu World Sport Photography Awards została rozstrzygnięta. Konkursu wyjątkowego, bo oceniającego zdjęcia sportowe z ostatnich 25 lat.

Autor: Krzysztof Mularczyk

16 Czerwiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs fotograficzny World Sport Photography Awards jest przeznaczony dla profesjonalnych fotografów, ale jest dosyć wyjątkowy, bo bierze pod uwagę zdjęcia sprzed 25 lat. Do konkursu można było zgłosić maksymalnie 20 zdjęć wykonanych pomiędzy 1 stycznia 1995 a 31 grudnia 2020 roku. Wszystkich kategorii było aż 28.

W szranki stanęły więc jedne z najlepszych fotografii ostatniego ćwierćwiecza. Które, zdaniem jury, okazały się najlepsze?

Konkurs fotograficzny World Sport Photography Awards 2021 - najlepsze zdjęcia sportowe

Zobacz wszystkie zdjęcia (26)

GrandPrix otrzymało zdjęcie Jamesa Gourley'a przedstawiające kroplę potu na czole Rafaela Nadala podczas Wimbledonu. “Srebro” powędrowało do Camerona Spencera, który na Olimpiadzie w Rio uchwycił uśmiechniętego Usaina Bolta. Na trzecim miejscu uplasowała się równie wyjątkowa fotografia Marka Paina przedstawiająca Tigera Woodsa i jego piłeczkę lecącą wprost w obiektyw.

Jury nie miało łatwego wyboru, bo wśród zwycięskich i wyróżnionych zdjęć jest mnóstwo wręcz genialnych ujęć. W naszej galerii umieściliśmy najlepsze fotografie z wszystkich 28 kategorii. Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie konkursu. Naprawdę warto!

World Sport Photography Awards 2021 - Polka wśród wyróżnionych

W konkursie World Sport Photography Awards 2021 jest i polski akcent. Aleksandra Szmigiel została wyróżniona w kategorii Atletyka za zdjęcie "Behind the scenes" z 2015 roku. Gratulujemy!

 

 

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Polacy w finale Urban Photo Awards 2023 - zobacz najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji
Polacy w finale Urban Photo Awards 2023 - zobacz najlepsze zdjęcia tegorocznej edycji
Fotografowie z Polski kolejny raz walczą o podium w konkursie fotografii ulicznej Urban Photo Awards. Zobaczcie prace tegorocznych finalistów.
7
Odkrycie amatorów z nagrodą Astronomy Photographer of the Year 2023 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
Odkrycie amatorów z nagrodą Astronomy Photographer of the Year 2023 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
Za nami kolejna odsłona APOTY - największego konkursu poświęconego astrofotografii. Główną nagrodę zdobyło trzech astronomów amatorów, którzy w 2022 roku sfotografowali nigdy wcześniej...
17
Od smartfona do kalendarza Pirelli - zaglądamy za kulisy tegorocznego The Cal
Od smartfona do kalendarza Pirelli - zaglądamy za kulisy tegorocznego The Cal
Za sterami jubileuszowej, 50. edycji Kalendarza Pirelli stanął Prince Gyasi - jeden z najmłodszych twórców w jego historii i artysta, który jeszcze do niedawna fotografował smartfonem....
18