Zobacz najlepsze zdjęcia sportowe ostatniego ćwierćwiecza

Druga edycja konkursu World Sport Photography Awards została rozstrzygnięta. Konkursu wyjątkowego, bo oceniającego zdjęcia sportowe z ostatnich 25 lat.

Autor: Krzysztof Mularczyk

16 Czerwiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs fotograficzny World Sport Photography Awards jest przeznaczony dla profesjonalnych fotografów, ale jest dosyć wyjątkowy, bo bierze pod uwagę zdjęcia sprzed 25 lat. Do konkursu można było zgłosić maksymalnie 20 zdjęć wykonanych pomiędzy 1 stycznia 1995 a 31 grudnia 2020 roku. Wszystkich kategorii było aż 28.

W szranki stanęły więc jedne z najlepszych fotografii ostatniego ćwierćwiecza. Które, zdaniem jury, okazały się najlepsze?

Konkurs fotograficzny World Sport Photography Awards 2021 - najlepsze zdjęcia sportowe

Zobacz wszystkie zdjęcia (26)

GrandPrix otrzymało zdjęcie Jamesa Gourley'a przedstawiające kroplę potu na czole Rafaela Nadala podczas Wimbledonu. “Srebro” powędrowało do Camerona Spencera, który na Olimpiadzie w Rio uchwycił uśmiechniętego Usaina Bolta. Na trzecim miejscu uplasowała się równie wyjątkowa fotografia Marka Paina przedstawiająca Tigera Woodsa i jego piłeczkę lecącą wprost w obiektyw.

Jury nie miało łatwego wyboru, bo wśród zwycięskich i wyróżnionych zdjęć jest mnóstwo wręcz genialnych ujęć. W naszej galerii umieściliśmy najlepsze fotografie z wszystkich 28 kategorii. Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie konkursu. Naprawdę warto!

World Sport Photography Awards 2021 - Polka wśród wyróżnionych

W konkursie World Sport Photography Awards 2021 jest i polski akcent. Aleksandra Szmigiel została wyróżniona w kategorii Atletyka za zdjęcie "Behind the scenes" z 2015 roku. Gratulujemy!

 

 

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Najlepsze projekty z Leica Oskar Barnack Award 2021
Najlepsze projekty z Leica Oskar Barnack Award 2021
Cieszący się dużym uznaniem konkurs fotograficzny Leica Oskar Barnack Award odbywa się po raz 41. Właśnie udostępniono shortlistę finalistów, z których zostaną wyłonieni zwycięzcy w kategorii...
21
iPhone Photography Awards 2021 - zobacz najlepsze zdjęcia wykonane smartfonem
iPhone Photography Awards 2021 - zobacz najlepsze zdjęcia wykonane smartfonem
14. Edycja konkursu iPhone Photography Awards udowadnia, że smartfony coraz bardziej są w stanie zastąpić zwykłe aparat. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z tegorocznej...
24
Astronomy Photographer of the Year 2021 - Marcin Zając kolejny raz w finale
Astronomy Photographer of the Year 2021 - Marcin Zając kolejny raz w finale
Zobaczcie zdjęcia finałowe nocnego nieba z tegorocznej odsłony konkursu astrofotgrafii APOTY. O główną nagrodę kolejny raz walczy Polak, Marcin Zając.
25