Zobacz najlepsze zdjęcia sportowe ostatniego ćwierćwiecza

Druga edycja konkursu World Sport Photography Awards została rozstrzygnięta. Konkursu wyjątkowego, bo oceniającego zdjęcia sportowe z ostatnich 25 lat.

Autor: Krzysztof Mularczyk

16 Czerwiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs fotograficzny World Sport Photography Awards jest przeznaczony dla profesjonalnych fotografów, ale jest dosyć wyjątkowy, bo bierze pod uwagę zdjęcia sprzed 25 lat. Do konkursu można było zgłosić maksymalnie 20 zdjęć wykonanych pomiędzy 1 stycznia 1995 a 31 grudnia 2020 roku. Wszystkich kategorii było aż 28.

W szranki stanęły więc jedne z najlepszych fotografii ostatniego ćwierćwiecza. Które, zdaniem jury, okazały się najlepsze?

Konkurs fotograficzny World Sport Photography Awards 2021 - najlepsze zdjęcia sportowe

Zobacz wszystkie zdjęcia (26)

GrandPrix otrzymało zdjęcie Jamesa Gourley'a przedstawiające kroplę potu na czole Rafaela Nadala podczas Wimbledonu. “Srebro” powędrowało do Camerona Spencera, który na Olimpiadzie w Rio uchwycił uśmiechniętego Usaina Bolta. Na trzecim miejscu uplasowała się równie wyjątkowa fotografia Marka Paina przedstawiająca Tigera Woodsa i jego piłeczkę lecącą wprost w obiektyw.

Jury nie miało łatwego wyboru, bo wśród zwycięskich i wyróżnionych zdjęć jest mnóstwo wręcz genialnych ujęć. W naszej galerii umieściliśmy najlepsze fotografie z wszystkich 28 kategorii. Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie konkursu. Naprawdę warto!

World Sport Photography Awards 2021 - Polka wśród wyróżnionych

W konkursie World Sport Photography Awards 2021 jest i polski akcent. Aleksandra Szmigiel została wyróżniona w kategorii Atletyka za zdjęcie "Behind the scenes" z 2015 roku. Gratulujemy!

 

 

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Wieloplany w podróży - Jonathan Jasberg
Wieloplany w podróży - Jonathan Jasberg
Jonathan Jasberg w 2010 roku po raz pierwszy wyruszył w daleką podróż. To, co zaczęło się jako przygoda, z czasem przekształciło się w pełnoetatowe życie na drodze, zwłaszcza po utracie pracy w...
6
Portrait of Humanity 2024 - po prostu ludzkość
Portrait of Humanity 2024 - po prostu ludzkość
Poznaliśmy wyniki jednego z najciekawszych konkursów fotograficznych na świecie. Galeria finałowa Portrait of Humanity Vol. 6 to jak zwykle ujmujący portret ludzkości minionego...
4
Grand Press Photo 2024 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia reportażowe ostatniego roku
Grand Press Photo 2024 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia reportażowe ostatniego roku
Znamy już wyniki Grand Press Photo 2024. W największym polskim konkursie fotografii prasowej po raz trzeci z rzędu zwyciężył Wojciech Grzędziński. Zobaczcie wszystkie nagrodzone...
11