Oto najlepsze podniebne zdjęcia 2017 roku wg Dronestagram

Oto najlepsze podniebne zdjęcia 2017 roku wg Dronestagram

Różnorodne zdjęcia, które ukazują nasz świat z zupełnie innej perspektywy - tak najlepiej możemy opisać fotograficzne podsumowanie 2017 roku, które przygotował serwis Dronestagram.

Dronestagram to wyjątkowy serwis kierowany do wszystkich miłośników dronów i entuzjastów fotografowania z lotu ptaka. Tradycją już jest, że każdego roku edytorzy platformy prezentują galerię podsumowującą dany rok. Tym razem otrzymujemy aż 22 wyjątkowe kadry, które zostały pieczołowicie wyselekcjonowane spośród milionów zdjęć opublikowanych na łamach serwisu.

Człowiek i dzika przyroda zdominowały zestawienie Dronestagram

- Jedną z cech fotografii dronowej, którą chyba najbardziej doceniamy, jest umiejętność latania nad obiektami lub krajobrazami na małej wysokości i zobaczenia scen, które możemy uwiecznić tylko za pomocą drona. W tym roku mamy mniej spektakularne scenerie, ale więcej zbliżeń - zwłaszcza ludzi i przyrody. Jest to punkt wspólny naszego zestawienia. Wielkie dzięki dla wszystkich autorów tych ujęć, jak i całej społeczności Dronestagram za aktywny udział w tej ekscytującej przygodzie, która pozwala nam odkrywać świat każdego dnia, w taki sposób jak nigdy przedtem - czytamy na stronie www.dronestagr.am.

Zobacz wszystkie zdjęcia (22)

- Ubiegły rok był wyjątkowy z kilku powodów. Przede wszystkim fotografia dronowa stała się dyscypliną samą w sobie, ze swoim stylem i zasadami. Poza tym fotografowie stają się coraz bardziej doświadczeni, a ich poziom wyraźnie wzrasta. Wreszcie, drony, a także ich technologia stale się poprawia, ceny są niższe, a maszyny stają się bardziej dostępne dzięki ich rozmiarom i łatwości użytkowania - podsumowują organizatorzy zestawienia.

Dronestagram to nie tylko serwis fotograficzny. Platforma jest także organizatorem konkursu International Drone Photography Contest, gdzie wybierane są najlepsze zdjęcia wykonane za pomocą dronów. Co więcej, zgłoszone fotografie ocenia jury składające się między innymi z dyrektorów i fotoedytorów magazynu National Geographic. Jeśli więc interesują was zdjęcia wykonywane z powietrza, koniecznie odwiedźcie serwis Dronestagram. Codziennie znajdziecie tam nowe i inspirujące zdjęcia z całego świata wykonane z podniebnej perspektywy.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
SmallHD 703 Bolt Full HD - 7-calowy, bezprzewodowy monitor podglądowy Full HD już w sprzedaży
19 Sty 2018
W ofercie firmy BEiKS pojawił się nowy, upakowany funkcjami monitor bezprzewodowy SmallHD o zasięgu 100 metrów o jasności 3000 nitów, który ułatwi podgląd obrazu na planie oraz zdalne sterowanie systemami follow focus.
0
Schacht Travegon 50 mm f/2.5 - klasyczna marka powraca z manualnym standardem do aparatów Sony, Fujifilm i Leica
19 Sty 2018
Ostatnimi czasy niemiecka optyka staje się coraz bardziej popularna. Tym razem mamy do czynienia ze wskrzeszeniem marki Schacht. Pierwszym szkłem w nowej serii jest obiektyw 50 mm do bezlustrkowców, który oferować ma optykę bliską perfekcji.
0
Presets Brewery - wtyczka, która pozwoli na używanie presetów z Lightrooma w Photoshopie
19 Sty 2018
Presety dla wielu fotografów są punktem wyjściowym do dalszej obróbki dla wielu fotografów. Niestety pod tym względem ograniczone są osoby, które proces edycji opierają głównie o Photoshopa. Z pomocą przychodzi Presets Brewery.
0
“Reporter” - monograficzna wystawa zdjęć Wojciecha Plewińskiego w Muzeum w Gliwicach
18 Sty 2018
Wojciech Plewiński, legenda polskiej fotografii powojennej to twórca niezwykle wszechstronny. Podczas swojej długiej kariery zasłynął jako portrecista, fotograf mody czy autor potężnej dokumentacji polskiego teatru. Jego zdjęcia od 26 stycznia będzie można oglądać w Czytelni Sztuki Muzeum w Gliwicach.
0
zamknij X
Plebiscyt 2017
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2017
Głosuj!