Oto najlepsze podniebne zdjęcia 2017 roku wg Dronestagram

Oto najlepsze podniebne zdjęcia 2017 roku wg Dronestagram

Różnorodne zdjęcia, które ukazują nasz świat z zupełnie innej perspektywy - tak najlepiej możemy opisać fotograficzne podsumowanie 2017 roku, które przygotował serwis Dronestagram.

Dronestagram to wyjątkowy serwis kierowany do wszystkich miłośników dronów i entuzjastów fotografowania z lotu ptaka. Tradycją już jest, że każdego roku edytorzy platformy prezentują galerię podsumowującą dany rok. Tym razem otrzymujemy aż 22 wyjątkowe kadry, które zostały pieczołowicie wyselekcjonowane spośród milionów zdjęć opublikowanych na łamach serwisu.

Człowiek i dzika przyroda zdominowały zestawienie Dronestagram

- Jedną z cech fotografii dronowej, którą chyba najbardziej doceniamy, jest umiejętność latania nad obiektami lub krajobrazami na małej wysokości i zobaczenia scen, które możemy uwiecznić tylko za pomocą drona. W tym roku mamy mniej spektakularne scenerie, ale więcej zbliżeń - zwłaszcza ludzi i przyrody. Jest to punkt wspólny naszego zestawienia. Wielkie dzięki dla wszystkich autorów tych ujęć, jak i całej społeczności Dronestagram za aktywny udział w tej ekscytującej przygodzie, która pozwala nam odkrywać świat każdego dnia, w taki sposób jak nigdy przedtem - czytamy na stronie www.dronestagr.am.

Zobacz wszystkie zdjęcia (22)

- Ubiegły rok był wyjątkowy z kilku powodów. Przede wszystkim fotografia dronowa stała się dyscypliną samą w sobie, ze swoim stylem i zasadami. Poza tym fotografowie stają się coraz bardziej doświadczeni, a ich poziom wyraźnie wzrasta. Wreszcie, drony, a także ich technologia stale się poprawia, ceny są niższe, a maszyny stają się bardziej dostępne dzięki ich rozmiarom i łatwości użytkowania - podsumowują organizatorzy zestawienia.

Dronestagram to nie tylko serwis fotograficzny. Platforma jest także organizatorem konkursu International Drone Photography Contest, gdzie wybierane są najlepsze zdjęcia wykonane za pomocą dronów. Co więcej, zgłoszone fotografie ocenia jury składające się między innymi z dyrektorów i fotoedytorów magazynu National Geographic. Jeśli więc interesują was zdjęcia wykonywane z powietrza, koniecznie odwiedźcie serwis Dronestagram. Codziennie znajdziecie tam nowe i inspirujące zdjęcia z całego świata wykonane z podniebnej perspektywy.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
IMAGINE - polski realizm magiczny w galerii Jednostka
24 Kwi 2018
Dziś już chyba nikt nie daje wiary, że fotografia jest odbiciem świata. Może chcieć próbować się do niego zbliżać. Może też, chcąc opowiedzieć o rzeczywistych problemach, szukać metafor i obrazowania bliższych bajce. O tym właśnie opowiada najnowsza wystawa w galerii Jednostka.
0
Rabat w wysokości 800 zł i battery grip gratis przy zakupie Olympusa OM-D E-M1 Mark II
24 Kwi 2018
Olympus wystartował z wiosenną oferta specjalną, w ramach której flagowy aparat E-M1 Mark II możemy kupić znacznie taniej, a dodatkowo za darmo otrzymamy grip HLD-9.
0
"Black", czyli piękno czarnoskórych kobiet według Tomka Tomkowiaka
24 Kwi 2018
"Chciałem udowodnić sobie, że nie potrzebuję koniecznie wyrafinowanych form z innych dziedzin sztuki, by zdjęcia miały przekaz i sens, by były odpowiedzią na moje zapotrzebowanie piękna." - o swojej najnowszej wystawie opowiada Tomek Tomkowiak. Wernisaż już w najbliższy czwartek w Poznaniu.
0
Prawdziwa magia! NVIDIA pokazała narzędzie, które skutecznie usunie lub odtworzy skomplikowane obiekty zdjęć
24 Kwi 2018
NVIDIA zademonstrowała swoje własne narzędzie do punktowego korygowania, odzyskiwania i usuwania niechcianych artefaktów i fragmentów ze zdjęć. Na razie jest to prototypowe rozwiązanie, ale wyniki są naprawdę imponujące.
0