Oto najlepsze podniebne zdjęcia 2017 roku wg Dronestagram

Oto najlepsze podniebne zdjęcia 2017 roku wg Dronestagram

Różnorodne zdjęcia, które ukazują nasz świat z zupełnie innej perspektywy - tak najlepiej możemy opisać fotograficzne podsumowanie 2017 roku, które przygotował serwis Dronestagram.

Dronestagram to wyjątkowy serwis kierowany do wszystkich miłośników dronów i entuzjastów fotografowania z lotu ptaka. Tradycją już jest, że każdego roku edytorzy platformy prezentują galerię podsumowującą dany rok. Tym razem otrzymujemy aż 22 wyjątkowe kadry, które zostały pieczołowicie wyselekcjonowane spośród milionów zdjęć opublikowanych na łamach serwisu.

Człowiek i dzika przyroda zdominowały zestawienie Dronestagram

- Jedną z cech fotografii dronowej, którą chyba najbardziej doceniamy, jest umiejętność latania nad obiektami lub krajobrazami na małej wysokości i zobaczenia scen, które możemy uwiecznić tylko za pomocą drona. W tym roku mamy mniej spektakularne scenerie, ale więcej zbliżeń - zwłaszcza ludzi i przyrody. Jest to punkt wspólny naszego zestawienia. Wielkie dzięki dla wszystkich autorów tych ujęć, jak i całej społeczności Dronestagram za aktywny udział w tej ekscytującej przygodzie, która pozwala nam odkrywać świat każdego dnia, w taki sposób jak nigdy przedtem - czytamy na stronie www.dronestagr.am.

Zobacz wszystkie zdjęcia (22)

- Ubiegły rok był wyjątkowy z kilku powodów. Przede wszystkim fotografia dronowa stała się dyscypliną samą w sobie, ze swoim stylem i zasadami. Poza tym fotografowie stają się coraz bardziej doświadczeni, a ich poziom wyraźnie wzrasta. Wreszcie, drony, a także ich technologia stale się poprawia, ceny są niższe, a maszyny stają się bardziej dostępne dzięki ich rozmiarom i łatwości użytkowania - podsumowują organizatorzy zestawienia.

Dronestagram to nie tylko serwis fotograficzny. Platforma jest także organizatorem konkursu International Drone Photography Contest, gdzie wybierane są najlepsze zdjęcia wykonane za pomocą dronów. Co więcej, zgłoszone fotografie ocenia jury składające się między innymi z dyrektorów i fotoedytorów magazynu National Geographic. Jeśli więc interesują was zdjęcia wykonywane z powietrza, koniecznie odwiedźcie serwis Dronestagram. Codziennie znajdziecie tam nowe i inspirujące zdjęcia z całego świata wykonane z podniebnej perspektywy.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Rosyjska szpiegowska kamera wylicytowana za 29 tys. funtów. To rekord aukcji Dudley
16 Lip 2018
Zakończona aukcja Dudley okazała się prawdziwą gratką dla entuzjastów nowinek technologicznych z okresu zimnej wojny. Szpiegowska kamera KGB przypominający paczkę papierosów została wylicytowana za prawie 30 tys. funtów.
0
Fujifilm X-E3 teraz także w brązowej wersji kolorystycznej
16 Lip 2018
Nowy design Fujifilm X-E3. Od teraz zaawansowany bezlusterkowiec producenta będzie dostępny w odmienionej odsłonie - część korpusu została pokryta brązową skórą.
0
Pełna wersja Photoshopa na iPada? To możliwe! Adobe już pracuje nad takim rozwiązaniem
16 Lip 2018
Najnowsza strategia Adobe jest prosta. Firma pragnie zapewnić pełną zgodność oprogramowania na wielu urządzeniach mobilnych, a pierwszym tego typu rozwiązaniem ma być Photoshop. Jednak na finalną wersję musimy jeszcze poczekać.
0
Sony Wedding Roadshow - wszystko, czego powinieneś dowiedzieć się o fotografii ślubnej
13 Lip 2018
Chcesz zostać fotografem ślubnym, ale nie wiesz jak zacząć? A może prowadzisz własny biznes, jednak chcesz wskoczyć na wyższy poziom? Jeśli tak, to Sony Wedding Roadshow jest dla Ciebie. Wyjątkowe warsztaty poprowadzą Maciej Suwałowski, Robert Wolański oraz Tom Robak.
1