Oto najlepsze podniebne zdjęcia 2017 roku wg Dronestagram

Oto najlepsze podniebne zdjęcia 2017 roku wg Dronestagram

Różnorodne zdjęcia, które ukazują nasz świat z zupełnie innej perspektywy - tak najlepiej możemy opisać fotograficzne podsumowanie 2017 roku, które przygotował serwis Dronestagram.

Dronestagram to wyjątkowy serwis kierowany do wszystkich miłośników dronów i entuzjastów fotografowania z lotu ptaka. Tradycją już jest, że każdego roku edytorzy platformy prezentują galerię podsumowującą dany rok. Tym razem otrzymujemy aż 22 wyjątkowe kadry, które zostały pieczołowicie wyselekcjonowane spośród milionów zdjęć opublikowanych na łamach serwisu.

Człowiek i dzika przyroda zdominowały zestawienie Dronestagram

- Jedną z cech fotografii dronowej, którą chyba najbardziej doceniamy, jest umiejętność latania nad obiektami lub krajobrazami na małej wysokości i zobaczenia scen, które możemy uwiecznić tylko za pomocą drona. W tym roku mamy mniej spektakularne scenerie, ale więcej zbliżeń - zwłaszcza ludzi i przyrody. Jest to punkt wspólny naszego zestawienia. Wielkie dzięki dla wszystkich autorów tych ujęć, jak i całej społeczności Dronestagram za aktywny udział w tej ekscytującej przygodzie, która pozwala nam odkrywać świat każdego dnia, w taki sposób jak nigdy przedtem - czytamy na stronie www.dronestagr.am.

Zobacz wszystkie zdjęcia (22)

- Ubiegły rok był wyjątkowy z kilku powodów. Przede wszystkim fotografia dronowa stała się dyscypliną samą w sobie, ze swoim stylem i zasadami. Poza tym fotografowie stają się coraz bardziej doświadczeni, a ich poziom wyraźnie wzrasta. Wreszcie, drony, a także ich technologia stale się poprawia, ceny są niższe, a maszyny stają się bardziej dostępne dzięki ich rozmiarom i łatwości użytkowania - podsumowują organizatorzy zestawienia.

Dronestagram to nie tylko serwis fotograficzny. Platforma jest także organizatorem konkursu International Drone Photography Contest, gdzie wybierane są najlepsze zdjęcia wykonane za pomocą dronów. Co więcej, zgłoszone fotografie ocenia jury składające się między innymi z dyrektorów i fotoedytorów magazynu National Geographic. Jeśli więc interesują was zdjęcia wykonywane z powietrza, koniecznie odwiedźcie serwis Dronestagram. Codziennie znajdziecie tam nowe i inspirujące zdjęcia z całego świata wykonane z podniebnej perspektywy.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Dron kontra samolot. DJI oksarża autorów testu o sianie pianiki
23 Paź 2018
We wrześniu środowisko droniarzy obiegł film prezentujący skutki kolizji popularnego drona DJI ze skrzydłem samolotu. W odpowiedzi DJI oskarża naukowców o stronniczość i żąda usunięcia publikacji z internetu.
2
“Jeden z najważniejszych polskich artystów fotomedialnych”. Retrospektywna wystawa Zbigniewa Treppy w galerii Foto-Gen
23 Paź 2018
Profesor Uniwersytetu Gdańskiego, wykładowca ASP, autor publikacji z dziedziny teorii obrazu. Przede wszystkim jednak uznany artysta z prawie 40-letnim stażem. Prace Zbigniewa Treppy będziecie mogli oglądać od piątku we Wrocławiu.
0
Kuvrd Universal Lens Cap V2 - nowa odsłona ochronnych nakładek na obiektywy
23 Paź 2018
Pamiętacie uniwersalny system Kuvrd - rozciągliwe, gumowe nakładki ochronne, które nałożymy na dowolne obiektywy? Teraz producent powraca z drugą odsłoną tego rozwiązania, które ma okazać się jeszcze wydajniejsze i praktyczniejsze.
0
Filip Springer gościem specjalnym WroFoto
23 Paź 2018
Już dziś odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu WroFoto. Tym razem gościem specjalnym będzie Filip Springer, reporter i fotograf, który opowie o „przestrzeni miejskiej i obrazie otaczającej nas architektury“.
0