Odkryj piękno podwodnych głębin na zdjęciach tegoroczny laureatów Underwater Photo Contest

Odkryj piękno podwodnych głębin na zdjęciach tegoroczny laureatów Underwater Photo Contest

Pełne magii i tajemnicy, ukazujące dynamiczny świat morskich zwierząt w najczystszej postaci - właśnie tak najlepiej można opisać fotografie nagrodzone w tegorocznej odsłonie Underwater Photo Contest. Koniecznie zobaczcie galerię laureatów - zdjęcia robią wrażenie.

Underwater Photo Contest organizowany przez Scuba Diving Magazine to konkurs jedyny w swoim rodzaju. Już od 13 lat przyciąga do siebie zarówno amatorów, jak również profesjonalistów rozkochanych w podmorskich głębinach. Co roku jurorzy mają do czynienia z tysiącami zdjęć ukazujących piękno niedostępnego świata, jednak tegoroczna edycja przeszła ich najśmielsze oczekiwania.

- Nadesłane prace rzuciły nas na kolana - nie kryją zdumienia jurorzy. - Kolejny raz poprosiliśmy podwodnych fotografów, aby podzielili się z nami swoimi zdjęciami. Każda z nadesłanych prac była wyjątkowa. Dlatego też wyobraźcie sobie, co czuliśmy gdy musieliśmy zawęzić liczbę zgłoszeń do 2500 zdjęć, a spośród nich wyłonić laureatów poszczególnych kategorii.

Underwater Photo Contest to zdjęcia, które zachwycają

W tym roku nagroda Grand Prix Underwater Photo Contest powędrowała w ręce Grega Lecoeura. Zdjęcie uchwycone u wybrzeży Szkocji ukazuje wyjątkową dynamikę polujących głuptaków. Idealnie skomponowany kadr, głębia oraz kolorystyka - fotografia Lecoeura to perfekcyjny obraz tego z czego słynie Underwater Photo Contest.

- Byłem otoczony tysiącami głuptaków, które w szalonym tempie karmiły się makrelami. Ptaki wznosiły się dziesięć, piętnaście metrów w górę, po czym pikowały pod wodę z prędkością około stu kilometrów na godzinę. Aby dorwać swój posiłek nurkowały nawet do głębokości piętnastu metrów. Słyszałem ten odgłos, gdy przebijały taflę wody - tuż przed moim aparatem. Doświadczenie takiego zachowania było czymś nadzwyczajnym i już na zawsze pozostanie zapisane w mojej pamięci - powiedział Lecoeur, laureat tegorocznej edycji konkursu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Więcej informacji oraz zdjęć finalistów Underwater Photo Contest znajdziecie na stronie www.scubadiving.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ PD2700U - niedrogi 27-calowy monitor 4K HDR ze 100-procentowym pokryciem sRGB
25 Wrz 2018
#Photokina 2018 BenQ zaprezentował nowy monitor, który spełnić ma oczekiwania grafików, projektantów i fotografów. Otrzymujemy m.in. ekran 4K HDR, 100-procentowe pokrycie gamutów sRGB i Rec. 709 i specjalny tryb Darkroom, który dostosowuje jasność i kontrast tak, by ułatwić prace przy precyzyjnej obróbce zdjęć.
0
Ricoh GR III - nowa matryca, stabilizacja, szybki AF i dotykowy ekran. Premiera w 2019 roku
25 Wrz 2018
#Photokina 2018 Ricoh zapowiedział dziś długo oczekiwaną aktualizację dla kultowej w niektórych kręgach serii GR. Trzecia generacja kompaktu APS-C wyposażona została m.in. w 24-milionową matrycę z systemem stabilizacji i pikselami detekcji fazy.
0
CineStill °Cs TCS-1000 wymiesza chemię i zapewni jej odpowiednią temperaturę podczas wywoływania filmów
24 Wrz 2018
Wywoływanie filmów w domu to duża oszczędność i możliwość wpływu na to, jak będzie prezentował się negatyw. Problemem może być utrzymanie odpowiedniej temperatury odczynników. Z odsieczą przychodzi nowe urządzenie firmy CineStill.
0
Venus Optics pokaże na Photokinie 12 nowych szkieł Laowa - od rybiego oka, przez szerokokątny zoom aż po obiektywy filmowe
24 Wrz 2018
Venus Optics w krótkim czasie wybił się na jednego z najprężniej działających producentów manualnej optyki. Na targach Photokina zobaczymy aż 7 nowych pozycji i 5 kolejnych wariantów znanych konstrukcji, w tym modele przeznaczone dla filmowców.
0