Odkryj piękno podwodnych głębin na zdjęciach tegoroczny laureatów Underwater Photo Contest

Odkryj piękno podwodnych głębin na zdjęciach tegoroczny laureatów Underwater Photo Contest

Pełne magii i tajemnicy, ukazujące dynamiczny świat morskich zwierząt w najczystszej postaci - właśnie tak najlepiej można opisać fotografie nagrodzone w tegorocznej odsłonie Underwater Photo Contest. Koniecznie zobaczcie galerię laureatów - zdjęcia robią wrażenie.

Underwater Photo Contest organizowany przez Scuba Diving Magazine to konkurs jedyny w swoim rodzaju. Już od 13 lat przyciąga do siebie zarówno amatorów, jak również profesjonalistów rozkochanych w podmorskich głębinach. Co roku jurorzy mają do czynienia z tysiącami zdjęć ukazujących piękno niedostępnego świata, jednak tegoroczna edycja przeszła ich najśmielsze oczekiwania.

- Nadesłane prace rzuciły nas na kolana - nie kryją zdumienia jurorzy. - Kolejny raz poprosiliśmy podwodnych fotografów, aby podzielili się z nami swoimi zdjęciami. Każda z nadesłanych prac była wyjątkowa. Dlatego też wyobraźcie sobie, co czuliśmy gdy musieliśmy zawęzić liczbę zgłoszeń do 2500 zdjęć, a spośród nich wyłonić laureatów poszczególnych kategorii.

Underwater Photo Contest to zdjęcia, które zachwycają

W tym roku nagroda Grand Prix Underwater Photo Contest powędrowała w ręce Grega Lecoeura. Zdjęcie uchwycone u wybrzeży Szkocji ukazuje wyjątkową dynamikę polujących głuptaków. Idealnie skomponowany kadr, głębia oraz kolorystyka - fotografia Lecoeura to perfekcyjny obraz tego z czego słynie Underwater Photo Contest.

- Byłem otoczony tysiącami głuptaków, które w szalonym tempie karmiły się makrelami. Ptaki wznosiły się dziesięć, piętnaście metrów w górę, po czym pikowały pod wodę z prędkością około stu kilometrów na godzinę. Aby dorwać swój posiłek nurkowały nawet do głębokości piętnastu metrów. Słyszałem ten odgłos, gdy przebijały taflę wody - tuż przed moim aparatem. Doświadczenie takiego zachowania było czymś nadzwyczajnym i już na zawsze pozostanie zapisane w mojej pamięci - powiedział Lecoeur, laureat tegorocznej edycji konkursu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Więcej informacji oraz zdjęć finalistów Underwater Photo Contest znajdziecie na stronie www.scubadiving.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
LEE100 - nowy system filtrów prostokątnych
18 Mar 2019
Po 25 latach, znany producent filtrów i akcesoriów odświeża znany i lubiany system filtrów prostokątnych. Uchwyt Lee 100 wprowadza szereg nowych funkcji i udogodnień.
0
Thingyfy Pinhole Pro X - pierwszy otworkowy zoom na świecie
18 Mar 2019
Podczas największych brytyjskich targów fotograficznych The Photography Show 2019, firma Thingyfy pokazała kolejny oryginalny “obiektyw” otworkowy. Co ciekawe, tym razem konstrukcja umożliwi nam regulację ogniskowej.
1
Meike 35 mm f/1.4 - w pełni manualna stałka do aparatów z matrycami APS-C i M43
18 Mar 2019
Kompaktowa i w pełni manualna konstrukcja o dużych możliwościach - tak firma Meike zapowiedziała swój najnowszy model 35 mm f/1.4. Obiektyw jest już dostępny w sprzedaży z mocowaniem: Sony E, Fujifilm X, Canon EF-M i Mikro Cztery Trzecie.
0
„My Nordic Noir” Agaty Mayer to fotograficzna podróż do tajemniczego świata skandynawskich kryminałów
18 Mar 2019
Pełne tajemnic zdjęcia spowite klimatem skandynawskich kryminałów - te słowa najlepiej opisują wystawę „My Nordic Noir” Agaty Mayer. Wernisaż już 21 marca w Warszawie.
0