Odkryj piękno podwodnych głębin na zdjęciach tegoroczny laureatów Underwater Photo Contest

Odkryj piękno podwodnych głębin na zdjęciach tegoroczny laureatów Underwater Photo Contest

Pełne magii i tajemnicy, ukazujące dynamiczny świat morskich zwierząt w najczystszej postaci - właśnie tak najlepiej można opisać fotografie nagrodzone w tegorocznej odsłonie Underwater Photo Contest. Koniecznie zobaczcie galerię laureatów - zdjęcia robią wrażenie.

Underwater Photo Contest organizowany przez Scuba Diving Magazine to konkurs jedyny w swoim rodzaju. Już od 13 lat przyciąga do siebie zarówno amatorów, jak również profesjonalistów rozkochanych w podmorskich głębinach. Co roku jurorzy mają do czynienia z tysiącami zdjęć ukazujących piękno niedostępnego świata, jednak tegoroczna edycja przeszła ich najśmielsze oczekiwania.

- Nadesłane prace rzuciły nas na kolana - nie kryją zdumienia jurorzy. - Kolejny raz poprosiliśmy podwodnych fotografów, aby podzielili się z nami swoimi zdjęciami. Każda z nadesłanych prac była wyjątkowa. Dlatego też wyobraźcie sobie, co czuliśmy gdy musieliśmy zawęzić liczbę zgłoszeń do 2500 zdjęć, a spośród nich wyłonić laureatów poszczególnych kategorii.

Underwater Photo Contest to zdjęcia, które zachwycają

W tym roku nagroda Grand Prix Underwater Photo Contest powędrowała w ręce Grega Lecoeura. Zdjęcie uchwycone u wybrzeży Szkocji ukazuje wyjątkową dynamikę polujących głuptaków. Idealnie skomponowany kadr, głębia oraz kolorystyka - fotografia Lecoeura to perfekcyjny obraz tego z czego słynie Underwater Photo Contest.

- Byłem otoczony tysiącami głuptaków, które w szalonym tempie karmiły się makrelami. Ptaki wznosiły się dziesięć, piętnaście metrów w górę, po czym pikowały pod wodę z prędkością około stu kilometrów na godzinę. Aby dorwać swój posiłek nurkowały nawet do głębokości piętnastu metrów. Słyszałem ten odgłos, gdy przebijały taflę wody - tuż przed moim aparatem. Doświadczenie takiego zachowania było czymś nadzwyczajnym i już na zawsze pozostanie zapisane w mojej pamięci - powiedział Lecoeur, laureat tegorocznej edycji konkursu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Więcej informacji oraz zdjęć finalistów Underwater Photo Contest znajdziecie na stronie www.scubadiving.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej z Arcadiusem Mauritzem
20 Lip 2018
Firma Quadralite, przy współpracy ze sklepem Foto-tip.pl, zapraszają na bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej, które poprowadzi polski fotograf portretowy, Arcadius Mauritz.
0
Zostań bohaterem zdjęć Maćka Nabradlika
20 Lip 2018
Rozpoczął się nabór do trzeciej sesji w ramach projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 2“. Tym razem możesz stanąć przed obiektywem Maćka Nabradlika. Zgłoszenia są przyjmowane do 4 sierpnia.
0
Fujifilm Fujinon XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR - ultraszerokokątny zoom dla wymagających
20 Lip 2018
Ekwiwalent ogniskowych 12-24 mm i stała przysłona f/2.8, uszczelniona magnezowa konstrukcja i układ optyczny zapewniający nieprzeciętną jakość obrazu - to najważniejsze cechy zaprezentowanego dziś Fujinona XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR
0
Fujifilm Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - pierwsze profesjonalne super-telefoto w systemie Fujifilm X
20 Lip 2018
Fotografowie sportu i dzikiej przyrody mogą mieć spore powody do radości. Fujifilm właśnie zaprezentowało Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - profesjonalne super-telefoto, które wraz z dedykowanym konwerterem da nam ekwiwalent ogniskowej 427 mm.
1