Polacy w finale konkursu Jazz World Photo 2016

Polacy w finale konkursu Jazz World Photo 2016
Plebiscyt Jazz World Photo od 3 lat wyłania najlepsze zdjęcia poświęcone muzyce jazzowej. Jurorzy wybrali 30 fotografii, które powalczą o tytuł Grand Prix. Wśród finalistów znaleźli się także Polacy.
Jazz World Photo 2016 to już trzecia edycja międzynarodowego konkursu poświęconego fotograficznej stronie muzyki jazz. W tegorocznej odsłonie plebiscytu rywalizowało ze sobą 220 fotografów z 34 krajów świata. Ostatnio jury, w którym zasiadają zarówno doświadczeni fotografowie, jak i muzycy, wybrało 30 finałowych prac, które zawalczą o tytuł Grand Prix. Wśród wyróżnionych fotografów znaleźli się także Polacy, Katarzyna Kukiełka, Paweł Owczarczyk i Anna Rezulak. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Poniżej możecie zobaczyć galerię wybranych prac finalistów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (20)
Zwycięzcę konkursu poznamy 19 marca podczas festiwalu Jazzinec, odbywającego się w Czechach, z których plebiscyt się zresztą wywodzi. Tam też wybrane prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej. Laureat nagrody Grand Prix będzie miał możliwość zostania członkiem jury kolejnej odsłony konkursu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie jazzworldphoto.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix LX100 II - druga generacja jednego z najbardziej uniwersalnych kompaktów
22 Sie 2018
Panasonic LX100 należy do jednych z najbardziej funkcjonalnych kompaktów na rynku. Kolejna generacja przynosi potrzebne aktualizacje w postaci lepszej matrycy i funkcji dotykowych, niemniej jednak pod niektórymi względami może rozczarować fotografów, którzy wyczekiwali następcy świetnie ocenianego modelu.
0
Leica M10-P - flagowiec w dyskretnym wydaniu
21 Sie 2018
Najnowsza konstrukcja Leiki zamyka funkcjonalność modelu M10 w nieco mniej rzucającej się w oczy obudowie, bez słynnej czerwonej kropki. Jednak wygląd to nie jedyna zmiana jaką dostrzeżemy w modelu M10-P.
0
Stań przed obiektywem Magdy Wunsche i Agnieszki Samsel - trwa nabór do ostatniej sesji w ramach projektu Portret Osobisty
21 Sie 2018
Do 4 września możecie zgłaszać chęć udziału w sesji, która stanie się częścią 2. edycji projektu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 7 osób.
0
Ruszył Wyjątkowy Konkurs Fotograficzny National Geographic. Do wygrania aparaty, kamery sportowe i publikacja w kalendarzu
21 Sie 2018
Właśnie ruszyła 8. edycja Wyjątkowego Konkursu Fotograficznego, organizowanego przez National Geographic i Cyfrowy Polsat. Na uczestników czekają cztery kategorie i wiele ciekawych nagród. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2018 roku.
0