Polacy w finale konkursu Jazz World Photo 2016

Polacy w finale konkursu Jazz World Photo 2016
Plebiscyt Jazz World Photo od 3 lat wyłania najlepsze zdjęcia poświęcone muzyce jazzowej. Jurorzy wybrali 30 fotografii, które powalczą o tytuł Grand Prix. Wśród finalistów znaleźli się także Polacy.
Jazz World Photo 2016 to już trzecia edycja międzynarodowego konkursu poświęconego fotograficznej stronie muzyki jazz. W tegorocznej odsłonie plebiscytu rywalizowało ze sobą 220 fotografów z 34 krajów świata. Ostatnio jury, w którym zasiadają zarówno doświadczeni fotografowie, jak i muzycy, wybrało 30 finałowych prac, które zawalczą o tytuł Grand Prix. Wśród wyróżnionych fotografów znaleźli się także Polacy, Katarzyna Kukiełka, Paweł Owczarczyk i Anna Rezulak. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Poniżej możecie zobaczyć galerię wybranych prac finalistów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (20)
Zwycięzcę konkursu poznamy 19 marca podczas festiwalu Jazzinec, odbywającego się w Czechach, z których plebiscyt się zresztą wywodzi. Tam też wybrane prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej. Laureat nagrody Grand Prix będzie miał możliwość zostania członkiem jury kolejnej odsłony konkursu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie jazzworldphoto.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Umbrill Active Pack - plecak fotograficzny z poduszką powietrzną
12 Gru 2018
Jeśli nosicie sprzęt w plecaku na pewno nie raz zdarzyło się wam go upuścić, lub o coś mocno uderzyć. W przypadku dobrego insertu, nie powoduje to dużych szkód, ale bezpieczeństwa nigdy za wiele. Dlatego twórcy plecaka Umbrill postawili na rozwiązanie, które od lat sprawdza się na rynku przesyłek.
0
Fotopro X-go Predator i Chameleon - nowa seria statywów podróżnych łączy funkcjonalność z przystępną ceną
12 Gru 2018
Predator i Chameleon to dwa nowe lekkie i kompaktowe statywy z głowicą kulową, stworzone z myślą o podróżnikach i fotografach krajobrazu, zarówno tych korzystających z lekkich bezlusterkowców, jak i użytkowników ciężkich lustrzanek i kamer. Obydwa charakteryzują się bardzo przystępną ceną.
0
Dominik Tarabański w Leica 6x7 Gallery Warszawa. “Pamiętam kto dał mi wiarę, że wszystko jest możliwe”
12 Gru 2018
Już w najbliższy piątek w warszawskiej Leica 6x7 Gallery wernisaż najnowszej wystawy Dominika Tarabańskiego. Osobisty projekt  “Roses fot Mother” to osobliwe kompozycje roślinne tworzone z myślą o bliskiej osobie.
0
Ekosystem Lightrooma doczekał się kolejnej aktualizacji. Wraz z nią otrzymujemy jeszcze większą funkcjonalność i nowe rozwiązania
12 Gru 2018
Adobe udostępniło aktualizacje Lightrooma Classic CC i Lightrooma CC, które zawierają wiele ulepszeń opartych na propozycjach przedstawionych przez fotografów, a także usprawnienia interfejsu i wsparcie dla nowych aparatów i obiektywów.
1