Polacy w finale konkursu Jazz World Photo 2016

Polacy w finale konkursu Jazz World Photo 2016
Plebiscyt Jazz World Photo od 3 lat wyłania najlepsze zdjęcia poświęcone muzyce jazzowej. Jurorzy wybrali 30 fotografii, które powalczą o tytuł Grand Prix. Wśród finalistów znaleźli się także Polacy.
Jazz World Photo 2016 to już trzecia edycja międzynarodowego konkursu poświęconego fotograficznej stronie muzyki jazz. W tegorocznej odsłonie plebiscytu rywalizowało ze sobą 220 fotografów z 34 krajów świata. Ostatnio jury, w którym zasiadają zarówno doświadczeni fotografowie, jak i muzycy, wybrało 30 finałowych prac, które zawalczą o tytuł Grand Prix. Wśród wyróżnionych fotografów znaleźli się także Polacy, Katarzyna Kukiełka, Paweł Owczarczyk i Anna Rezulak. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Poniżej możecie zobaczyć galerię wybranych prac finalistów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (20)
Zwycięzcę konkursu poznamy 19 marca podczas festiwalu Jazzinec, odbywającego się w Czechach, z których plebiscyt się zresztą wywodzi. Tam też wybrane prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej. Laureat nagrody Grand Prix będzie miał możliwość zostania członkiem jury kolejnej odsłony konkursu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie jazzworldphoto.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
TinyMOS NANO1 to jedna z najbardziej kompaktowych kamer do astrofotografii
17 Paź 2018
NANO1 to prawdziwy maluch o sporych możliwościach. Zapewnia rejestrowanie filmów w 4K, fotografowanie w rozdzielczości 12 Mp i oferuje podwójny system mocowania obiektywów. A to nie wszystkie cechy kamery zaprojektowanej z myślą o astrofotografii.
0
Mate 20 Pro - fotograficzna bestia Huawei zaprezentowana
17 Paź 2018
Potrójny moduł kamer z optycznym zakresem od 16 do 80 mm, sztuczna inteligencja i najnowsze technologie poprawiające jakość obrazu oraz funkcjonalne tryby pracy - to tylko niektóre z cech zaprezentowanego flagowca Huawei Mate 20 Pro.
0
Holga Printer - tania drukarka do instaksów, która nie potrzebuje zasilania
16 Paź 2018
Chyba trudno o osobę, której nie świecą się oczy na widok zdjęć natychmiastowych. W dobie smartfonów, coraz większą popularnością cieszą się drukarki, które pozwalają w ten sposób drukować zdjęcia z telefonu. Zwykle jednak nie należą one do tanich.
0
TourBox to niedroga konsola, która usprawni pracę w programach graficznych
16 Paź 2018
Choć może to brzmieć niewiarygodnie, często fotografowie spędzają znacznie więcej czasu na obróbce niż samym wykonywaniu zdjęć. Nic dziwnego, że wciąż powstają rozwiązania, które mają ten proces przyspieszyć. Twórcy konsoli TourBox obrali przy tym bardzo ciekawy kierunek.
0