Polacy w finale konkursu Jazz World Photo 2016

Polacy w finale konkursu Jazz World Photo 2016
Plebiscyt Jazz World Photo od 3 lat wyłania najlepsze zdjęcia poświęcone muzyce jazzowej. Jurorzy wybrali 30 fotografii, które powalczą o tytuł Grand Prix. Wśród finalistów znaleźli się także Polacy.
Jazz World Photo 2016 to już trzecia edycja międzynarodowego konkursu poświęconego fotograficznej stronie muzyki jazz. W tegorocznej odsłonie plebiscytu rywalizowało ze sobą 220 fotografów z 34 krajów świata. Ostatnio jury, w którym zasiadają zarówno doświadczeni fotografowie, jak i muzycy, wybrało 30 finałowych prac, które zawalczą o tytuł Grand Prix. Wśród wyróżnionych fotografów znaleźli się także Polacy, Katarzyna Kukiełka, Paweł Owczarczyk i Anna Rezulak. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Poniżej możecie zobaczyć galerię wybranych prac finalistów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (20)
Zwycięzcę konkursu poznamy 19 marca podczas festiwalu Jazzinec, odbywającego się w Czechach, z których plebiscyt się zresztą wywodzi. Tam też wybrane prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej. Laureat nagrody Grand Prix będzie miał możliwość zostania członkiem jury kolejnej odsłony konkursu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie jazzworldphoto.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Nowa linia Samsung Galaxy S10 - więcej aparatów, większy ekran i jeszcze większa wydajność
21 Lut 2019
Podczas corocznej konferencji firma Samsung zaprezentowała najnowsze flagowce z rodziny Galaxy: S10, S10+, S10e oraz S10 5G. Każdy z tych modeli swoją specyfikacją powinien zainteresować różnego odbiorcę, jednak wspólnym mianownikiem jest „przekroczenie kolejnych barier w zakresie obrazowania“.
0
Tamron zapowiada nowe szkła - 35-150 mm f/2.8-4, 35 mm f/1.4 i 17-28 mm f/2.8 III. Dostawy w połowie roku
20 Lut 2019
Przed rozpoczynającymi się za tydzień targami CP+ Tamron zapowiedział plany produkcyjne na najbliższe miesiące. Już w połowie roku zobaczymy 3 nowe ciekawe szkła. Coś dla siebie znajdą tu zarówno użytkownicy lustrzanek jak i bezlusterkowców.
0
„Bezsenna” Darka Szubińskiego to opowieść o poświęceniu i pracy dla innych. Już jutro wernisaż wystawy i premiera albumu
20 Lut 2019
„Bezsenna” to fotograficzny zapis pracy Zofii Kobus, która od ponad 18 lat sama co noc wypieka chleb dla mieszkańców Garwolina. Poświęcenie ponad 70-letniej kobiety dostrzegł i uwiecznił na zdjęciach fotograf Darek Szubiński.
1
Kolejna aktualizacja Luminara. Tym razem producent skupił się na poprawie wydajności
20 Lut 2019
Udostępniona aktualizacja Luminara stawia przede wszystkim na poprawę wydajności i szybkości, wprowadza także kilka nowości oraz zapewnia wsparcie dla kolejnych modeli aparatów.
0