Polski fotograf zwycięzcą 158. International Print Exhibition

Miło nam poinformować, że polski fotograf, Jak Klos został laureatem 158. edycji plebiscytu International Print Exhibition, organizowanego przez stowarzyszenie The Royal Photographic Society. Zobaczcie zwycięskie zdjęcie.
0
Maciej Luśtyk
9 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Wystawa Internation Print Exhibition organizowana jest rokrocznie (z małymi wyjątkami) od 1854 roku. Jej celem jest prezentacja prac, które łącza w sobie fotograficzny zmysł, doskonałą technikę i bogate znaczenie. Do tegorocznej edycji plebiscytu zostało zgłoszonych prawie 5 tys. prac. Najlepszą z nich okazała się praca polskiego fotografa, Jana Klosa.
Zobacz wszystkie zdjęcia (0)

Zwycięskie zdjęcie zostało wykonane w pubie Nelson’s Head, we wschodnim Londynie i jest częścią większego projektu dokumentującego londyńskie bary. Oprócz złotego medalu w plebiscycie, autor najlepszej fotografii otrzymał także nagrodę w wysokości £1000. Fotografowi gratulujemy, a Was zapraszamy do obejrzenia jego twórczości pod adresem janklos.com.

"Chciałem pokazać pracowników baru takimi, jakimi są w rzeczywistości - jako rodzinę. Przyjazny gejom pub Nelson's Head w Shoreditch był jednym z moich ulubionych miejsc po przeprowadzce do wchodniego Londynu. Niestety krótko po wykonaniu tego portretu pub zamknięto" - mówi autor zdjęcia, Jan Klos.

Drugie miejsce i srebrny medal otrzymał niemiecki fotograf Frank Machalowki, natomiast trzecie miejsce na podium zajął litewski fotograf, Tadao Cern.
Zobacz wszystkie zdjęcia (0)

„Wierzę, że udało nam się wybrać szeroki zakres świetnych prac, obrazujący różne grupy wiekowe, narodowości, zainteresowania, techniki i bogatą estetykę dzisiejszej fotografii” - mówi jeden z jurorów konkursu, Simon Roberts.

100 najlepszych zdjęć z finału konkursu zostanie pokazanych podczas wystawy w Old Truman Brewery, w Londynie, w dniach 9-13 października. Później wystawa odwiedzi także inne miasta w Wielkiej Brytanii. Wybrane prace z konkursu możecie obejrzeć na stronie rps.org.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Fotografia Korotchenki to mieszanka streetu i dokumentu. Niektóre kadry są malarskie i symboliczne, inne pełne humoru. Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu, gdy...
52
3
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
24
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
184
0
Powiązane artykuły