Polski fotograf zwycięzcą 158. International Print Exhibition

Polski fotograf zwycięzcą 158. International Print Exhibition
Miło nam poinformować, że polski fotograf, Jak Klos został laureatem 158. edycji plebiscytu International Print Exhibition, organizowanego przez stowarzyszenie The Royal Photographic Society. Zobaczcie zwycięskie zdjęcie.
Wystawa Internation Print Exhibition organizowana jest rokrocznie (z małymi wyjątkami) od 1854 roku. Jej celem jest prezentacja prac, które łącza w sobie fotograficzny zmysł, doskonałą technikę i bogate znaczenie. Do tegorocznej edycji plebiscytu zostało zgłoszonych prawie 5 tys. prac. Najlepszą z nich okazała się praca polskiego fotografa, Jana Klosa.

Zwycięskie zdjęcie zostało wykonane w pubie Nelson’s Head, we wschodnim Londynie i jest częścią większego projektu dokumentującego londyńskie bary. Oprócz złotego medalu w plebiscycie, autor najlepszej fotografii otrzymał także nagrodę w wysokości £1000. Fotografowi gratulujemy, a Was zapraszamy do obejrzenia jego twórczości pod adresem janklos.com.

"Chciałem pokazać pracowników baru takimi, jakimi są w rzeczywistości - jako rodzinę. Przyjazny gejom pub Nelson's Head w Shoreditch był jednym z moich ulubionych miejsc po przeprowadzce do wchodniego Londynu. Niestety krótko po wykonaniu tego portretu pub zamknięto" - mówi autor zdjęcia, Jan Klos.

Drugie miejsce i srebrny medal otrzymał niemiecki fotograf Frank Machalowki, natomiast trzecie miejsce na podium zajął litewski fotograf, Tadao Cern.

„Wierzę, że udało nam się wybrać szeroki zakres świetnych prac, obrazujący różne grupy wiekowe, narodowości, zainteresowania, techniki i bogatą estetykę dzisiejszej fotografii” - mówi jeden z jurorów konkursu, Simon Roberts.

100 najlepszych zdjęć z finału konkursu zostanie pokazanych podczas wystawy w Old Truman Brewery, w Londynie, w dniach 9-13 października. Później wystawa odwiedzi także inne miasta w Wielkiej Brytanii. Wybrane prace z konkursu możecie obejrzeć na stronie rps.org.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0