Konkurs "City after eight"

Na ogłoszony w czerwcu konkurs "City after eight" nadesłano prawie 1200 fotografii, z których to jury konkursu pod przewodnictwem Chrisa Niedenthala wybrało dwadzieścia. Do 10 października 2005 roku prace prezentowane były na ogrodzeniu Łazienek Królewskich w Warszawie. Dla tych, którzy nie mogli zobaczyć ich osobiście, prezentujemy wszystkie prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie.
Na ogłoszony w czerwcu konkurs "City after eight" nadesłano prawie 1200 fotografii, z których to jury konkursu pod przewodnictwem Chrisa Niedenthala wybrało dwadzieścia. Do 10 października 2005 roku prace prezentowane były na ogrodzeniu Łazienek Królewskich w Warszawie. Dla tych, którzy nie mogli zobaczyć ich osobiście, prezentujemy wszystkie prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie.

Pierwszą nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych jury konkursu postanowiło przyznać Tomaszowi Słupskiemu za zdjęcie zatytułowane Warszawa - 20:34.

I nagroda Tomasz Słupski "Warszawa 20.34"

Kolejne nagrody zdobyli Michał Bojara i Anna Oleksiak z Warszawy. Łączna wartość trzech nagród wyniosła 10 000 złotych.

Spośród tak wielu fotografii naprawdę trudno było nam wybrać te najbardziej zasługujące na nagrody i wyróżnienia. W ocenie braliśmy więc pod uwagę bardzo wiele aspektów związanych zarówno z tematem zdjęć, jak i zastosowaną techniką. Po wnikliwej analizie udało nam się wyselekcjonować najlepsze z najciekawszych i najciekawsze z najlepszych prac i tym samym przyznać nagrody i wyróżnienia - powiedział po obradach przewodniczący jury konkursu, Chris Niedenthal. W pracach jury udział wzięli również znani fotograficy: Tadeusz Rolke, Anna Brzezińska, Wojtek Wieteska oraz przedstawiciel Nestlé Polska, pani Michelle Ward.

II nagroda Michał Bojara "Co znalazłem wieczorem w mieście?"

Autorzy nadesłanych prac pochodzą z najróżniejszych zakątków Polski, łącznie z ponad 70 miast i miasteczek. Większość fotografii konkursowych przedstawia życie polskich miast po zmroku, ujętych czasem z należytą dla sakralnych obiektów powagą, czasem z odrobiną humoru czy fantazji. Wśród nadesłanych fotografii znalazły się również ukazujące wieczorne życie w miastach takich jak: Nowy Jork, San Francisco, Rzym, Paryż, Budapeszt, Praga, Lwów, Odessa, Bejrut, Katmandu, Rio de Janeiro, El Mariachi w Hiszpanii, a nawet w odległym Tokio, Hongkongu, Szanghaju czy Bangkoku, a także ujęcia tajemniczych miast Norwegii, Szwecji, Turcji i Cypru.

III nagroda Anna Oleksiak "Nocne kuszenie"

W konkursie poza trzema głównymi nagrodami wyróżnienia otrzymały następujące osoby:
;
Adam Gola za zdjęcie 555 stalowych nitów;
Mariusz Forecki za zdjęcia: Klimaty i Tel Awiw-Jafa - Izrael;
Grzegorz Gałęzia za zdjęcie Zjazd do zajezdni;
Rafał Łukasik za zdjęcie Rzymskie wakacje;
Maciej Pachowicz za zdjęcie Czas nocy II;
Natalia Kulka za zdjęcie Noc;
Maciej Pisuk za zdjęcie Konfetti;
Jakub Pierzchała za zdjęcieŹródło;
Celestyna Król za zdjęcie Powitanie na lotnisku Etiuda;
Jacek Szczerbaniewicz za zdjęcie Sen miasta;
Izabela Jaroszewska za zdjęcie Noc potrzebuje miłości;
Maciej Kuszela za zdjęcie Fałszywe informacje;
Dorota Zyguła za zdjęcie Saksofon;
Izabela Procyk za zdjęcie Autoportret;
Paweł Herzog za zdjęcie Pożegnanie z miastem]


Zobacz wszystkie zdjęcia (20)
Komentarze
Polecane artykuły
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
16 Lip 2019
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i vlogerów - cyfrowy mikrofon ECM-B1M oraz adapter XLR-KM3.
0
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
16 Lip 2019
Sony wyprzedza konkurencję o dwie długości. Najnowszy bezlusterkowiec producenta oferuje największą jak do tej pory rozdzielczość wśród aparatów pełnoklatkowych, a do tego sprawdzić ma się również jako aparat do fotografowania sportu.
2
Aperture Adapter Mount Format - nowy pomysł na filtry w aparatach bezlusterkowych
16 Lip 2019
Męczy was ciągłe żonglowanie filtrami? Coś dla was ma Aurora Aperture. Niestety jest pewien haczyk.
0
Jan Małachowski - poznaj historię zapomnianego fotografa Tatr
16 Lip 2019
Dowiedz się o życiu i twórczości Jana Małachowskiego - jednego z pionierów tatrzańskiej fotografii początku XX wieku - oraz zobacz jego wyjątkowe zdjęcia na wystawie w Muzeum Ziemi Warszawie.
0